Rodina

Jak na to, aby děti rády snídaly a svačily?

svacinaSprávná a vyvážená snídaně - nejlépe doplněná o lehkou a chutnou svačinku - má v koloběhu dne své nezastupitelné místo. U dětí o to více, oč jsou aktivnější a vyvíjejí se. Snídaně jim pomáhá začít nový den, ať již přinese jakákoli nová dobrodružství a netušené výzvy.

Poskytnete-li dětem správné a klidné zázemí pro snídani, máte napůl vyhráno - povedený start do nového dne s chutným pečivem po ruce zlepší náladu malým i velkým. Jak ráno přilákat malého neposedu či zadumanou princeznu k prostřenému stolu? Způsobů je celá řada a vždy se vyplatí hledat nové. Jednou pomůže rohlík ozdobený zeleninou vykrájenou do zajímavých tvarů, jindy mřížka v taveném sýru na celozrnném chlebu, o svátečním dnu třeba vánočka s rozinkami a marmeládou s velkými kousky ovoce. Každý malý strávník je mlsný jinak - pokud jej dokážete snídaní motivovat a přitom udržet jeho stravu vyváženou, získá pozitivní návyk platný doslova po celý život.

Svačinka - nová energie ve správný čas

svacinasvacinaAť již posíláte své ratolesti do školy či na celodenní výlet, přibalte i malou svačinku - v jejich taškách a batůžcích by nikdy neměla chybět. Pravidelné jídlo dodá dětem energii na celý zbytek dopoledne a v případech, kdy na snídani výjimečně nebyl čas či prostor, dokáže zastoupit i její místo. V nabídce společnosti PENAM najdete celou řadu druhů pečiva, které je pro svačinky jako dělané - od malého závinu s lahodnou náplní až po nový Párty chléb.

Vyberte to, co dětem prospěje a zároveň je potěší

PENAM vám nabízí širokou škálu pečiva, které vašim dětem jistě zachutná. Správně zvolené výrobky navíc mohou obohatit jejich osobní jídelníček o zdravou vlákninu, minerály i vitamíny - je jen na vás vybrat to nejlepší podle jejich chuti a potřeb. Chutnat budou jistě vždy - ať již zvolíte z celozrnného pečiva či třeba ze sladkých fit výrobků. Přejeme dobrou chuť vám i vašim dětem!

 

   
23.09.2010 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] dasad [*]

  Ja dceri delavam klasickou snidani. Bud pecivo s ramou a syrem, nebo jogurt, pripadne cerealie s mlikem. A kdyz nestihame, tak si cestou do skolky slupne v aute bebe dobre ranoSml16

  superkarma: 0 26.09.2010, 20:38:38
 2. avatar
  [5] Vivian [*]

  V každém supermarketu mají milion druhů standardního pečiva z bílé mouky, ale celozrnné se krčí v koutku, výběr je bídný a chuť mizerná. Když je to náhodou tmavé, tak proto, že je v tom barvivo. A když je v tom pár nepomletých semínek, tak tomu dají hloupý matoucí přívlastek "cereální" (jako by ty ostatní druhy snad nebyly z obilí).

  Chci větší výběr celozrnného pečiva (ne jenom ten blbý tuhý nakyslý chleba, který se chuťově k ničemu nehodí).

  superkarma: 0 23.09.2010, 18:59:17
 3. avatar
  [4] nadenica [*]

  ...dcera nejraději snídá kuličky s mlékem nebo jogurt (občas s rohlíkem) a to si zvládne nachystat sama. výhoda větších dětí - když mají hlad, tak si něco vezmou nebo udělají malou baštu...Sml66

  už mám i já hlad...nebo, že by se ozývalo mimčo?Sml50 pěkně tam řádí v tom mém obřím břichuSml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 23.09.2010, 16:13:58
 4. avatar
  [3] Jitulenka [*]

  Jestliže mi už velká dcera vstává v 4:45 a nechce snídat, chápu to. Jednak je to nekřesťanská doba, jednak by musela vstávat ještě dřív, aby stíhala autobus. Takže to je bludný kruh. O víkendu problém nemáme.

  superkarma: 0 23.09.2010, 14:03:08
 5. avatar
  [2] nadenica [*]

  u nás není problém, dcera sportuje a tak jí pořád...je ve vývinuSml30, tak má pořád hlad a nevzpomínám, že by tomu bylo kdy jinakSml66

  superkarma: 0 23.09.2010, 09:39:16
 6. avatar
  [1] babicka11 [*]

  já jsem nikdy snídat nechtěla a nechci dodnes, nemohla bych pozřít ani sousto hned po probuzení....ani snídani do postele, možná ještě tak to kafe, ale jím většinou až tak nejdříve za 2 hodiny.... a nebo spíš menší svačinu...

  superkarma: 0 23.09.2010, 08:04:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme