Zdraví

Jak na poškozené vlasy?

 

Na povrchu poškozených a tím pádem i suchých vlasů jsou malé trhlinky, kterými uniká potřebná vlhkost a živiny. S nimi vlas přichází také o svou sílu i vitalitu a je ještě víc náchylnější k novým poškozením. Jeho vnější vrstva dále šupinkovatí a ztrácí hebkost, pružnost, vláčnost i lesk. Poškozený vlas je proto matný, na dotek drsný, špatně se rozčesává, elektrizuje, jeho konečky jsou slabé, lámavé a často také roztřepené. Poškozené vlasy obvykle trčí do všech stran, jsou nepoddajné a ve vlhkém prostředí rychle ztrácejí tvar. Vedle negativních vlivů vnějšího prostředí vlasům škodí mechanické působení, chemické úpravy, nešetrný styling a především špatná péče.

Chcete-li zlepšit kvalitu svých poškozených vlasů, v první řadě jim dopřejte péči šitou na míru. Při mytí rozhodně používejte přípravky určené přímo pro tento typ vlasů. Obsahují extra porci zvlhčujících a výživných látek, které poškozené vlasy potřebují jako sůl. Šampon, kondicionér či maska i krém by měly být od jedné značky. Jsou cíleně vyrobeny tak, aby se svým složením vzájemně dokonale doplňovaly, a proto s nimi dosáhnete lepšího výsledku. Skvělou službu vám prokáže například řada produktů Sunsilk pro suché a poškozené vlasy, obohacených o lipidy (více na www.sunsilk.cz).

Vlasy si myjte podle potřeby, třeba i denně (bez obav, neublížíte jim) a na závěr mytí je oplachujte studenou vodou. To prospívá všem vlasům, ale poškozeným a suchým obzvlášť. Studená voda totiž uzavře šupinatý povrch vlasu a ten je pak hladší, lesklejší i poddajnější. Po každém umytí použijte kondicionér, který ošetří vlas nejen do hloubky, ale i na povrchu. Obalí ho tenoučkým filmem a tím ho ochrání před ztrátou vlhkosti, výživy a také před znečištěným ovzduším a dalšími negativními vlivy vnějšího prostředí. Čas od času udělá vašim vlasům dobře zábal s maskou.

(soutěž - 3. vozu)

Než se však dostaví očekávaný výsledek, obvykle to chvíli trvá. Snadným a přesto účinným řešením jsou vlasové krémy obsahující substance, které naplní trhlinky na povrchu vlasu, vyhladí ho a současně obalí ochranným filmem. Tím ho posílí, ochrání před dalším poškozením a hlavně opticky okamžitě vylepší. Takže, chcete-li vidět na své hlavě krásnější vlasy hned, poohlédněte se po nějakém takovém krému.

Sunsilk pro suché a poškozené vlasy

Šampon dodává vlasům důležité lipidy, které jsou přirozenou součástí zdravého vlasového vlákna. Častými úpravami a díky nepříznivým vlivům prostředí se však lipidy z vlasu vytrácejí a ten se pak třepí a krepatí. Po použití šamponu jsou vlasová vlákna zevnitř vyživená a na povrchu hebká a lesklá. Kondicionér působí jako intenzivní regenerační kúra, a to již během 1 minuty. Díky obsahu lipidů vlas vyživí, ozdraví a zregeneruje. Krém s ochrannými lipidy je unikátní přípravek pro regeneraci poškozených vlasů kdykoli a kdekoli. Aplikuje se na suché nebo vlhké vlasy (jedna až dvě dávky krému), a to do délky vlasů a ke konečkům, ne však ke kořínkům. Používá se vždy, když vlasy potřebují další porci výživy. Neoplachuje se.

   
28.07.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] Karoliik [*]

  Taky si kupuji donnu hair. Masky si dávám jednou za týden, ale s donou se mě konečně vlasy i rozrostly a jsem za to moc ráda.

  superkarma: 0 04.12.2014, 10:45:32
 2. [4] mishula [*]

  Mi se ten obrázek nezobrazuje :-( Sml15 Mám zkušenosti s maskami od pantenolu a co dělá zázraky je donna hair z lékárny. Jsou to tobolky a byla jsem nadšená z jejich účinku. Vyzkoušela jsem toho spoustu, ale nic neúčinkovalo jako tohle.

  superkarma: 0 30.01.2013, 17:27:11
 3. avatar
  [2] fructia [*]

  Vyzkoušela jsem vzorek krému, co je vyfocený na obrázku - krásně voní

  superkarma: 0 28.07.2006, 13:26:46
 4. [1] Matelka [*]

  Od Sunsilku používám krém na vlasy

  superkarma: 0 28.07.2006, 10:01:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme