Myslíte si, že je předčasné mluvit o podzimních truhlících, když vaše okna a balkony stále ještě zdobí záplava květů? Bohužel, s příchodem podzimních dešťů a chladného počasí přijde jejich krása brzy vniveč. Ale než se tak stane, můžete plánovat, co zasadit místo letniček.  

M

Možností je mnoho a my vám poradíme, jaké jsou trendy v podzimních květinách, které se k sobě hodí a které vám budou dělat radost ještě dlouho do zimy. To je optimistická předpověď, že? Pohled na prázdné truhlíky vám tak nemusí připomínat, že léto a doba kvetení je už dávno minulostí. Stále se máte na co těšit. Sázení podzimních truhlíků nám zpříjemní pochmurné podzimní dny a my se můžeme dál kochat krásou ozdobených oken. Vždyť i pozdní květiny září barvami a nabízí nám nepřeberné množství kombinací. A dokonce i novinek.

Letos poprvé jsem v květinářství objevila rostlinku, která je krásná svými plody. Je to okrasná brusinka, která se pěstuje v mnoha barevných variantách. Od bílých až po sytě růžové bobulky tak nahrazují květy. Keříčky s různě barevnými bobulemi můžete zasadit do jednoho truhlíku nebo květináče, ale výborně se kombinuje i s ostatními typicky podzimními rostlinami. Skvěle jí to sluší s vřesy a vřesovci, ozdobnou kapustou, ale i s chryzantémami.

Jaké má nároky na pěstování?

Podobné jako vřes a azalky. Vyhovuje jí spíš kyselá lehce propustná půda a umístění v polostínu. Nemá ráda prudké slunce a sucho. Zalévejte ji měkkou vodu, nejlépe dešťovou, protože nesnáší vápník.

Jak se vám líbí?

Foto: Facebook Love for all seasons

Čtěte také:

Reklama