Infekce močových cest mohou být banálním, nenápadným problémem, kterého si v podstatě ani nevšimneme, ale také závažným ohrožením ledvin. Jedná se o stav, kdy dochází k usídlení a rozmnožení bakterií v močovém traktu - nejčastěji tyčinkové bakterie Escherichia coli, která je příčinou až 85 % všech uroinfekcí. V obecné populaci jsou infekce močových cest druhou nejčastěji se vyskytující skupinou infekcí. Navíc mají tendenci se opakovat a přecházet do chronického stavu. Důsledkem chronické infekce pak může být inkontinence (únik moči) či selhání ledvin.

Potíže s močovými cestami se nevyhýbají ani mužům, jsou to však v 90 % ženy, které přivádí k lékaři časté nucení na močení provázené pálením a řezáním. Důvodem jsou anatomické předpoklady ženského organizmu. Není výjimkou, že tyto potíže trápí i malá děvčátka, kde častou příčinou bývá používání nekvalitních plen.

Lidé s podobnými zkušenostmi by měli vsadit hlavně na prevenci. Jednou z jejích forem je užívání přípravků s rostlinnými výtažky, například z brusinek velkoplodých. Brusinky jsou pro svůj příznivý vliv na močové cesty a pro své silné antioxidační účinky v lidovém léčitelství využívány již od pradávna. Ve volné přírodě se však pomalu stávají vzácností, ale můžeme si je dopřát právě ve formě přípravku Urinal.

Doplněk stravy Urinal je kvalitní přípravek na přírodní bázi s příznivým vlivem na zdraví močových cest. Tobolky obsahují patentovanou aktivní látku NutriCranTM, koncentrovanou sušenou šťávu z brusinek velkoplodých. Tento silný a účinný extrakt pomáhá zabraňovat uchycení bakterií na stěnách močových cest (zejména E. coli)  a následně pomáhá vyplavovat nežádoucí bakterie ven z organizmu. Díky složení založeném na přírodní bázi nemá Urinal vedlejší účinky na lidský organizmus, ani při dlouhodobém užívání. Zanedbatelné není ani to, že při inkontinenci pomáhá zpomalovat rozklad uniklé moči, a zabraňovat tak zápachu.

Účinnost přípravku potvrzuje i nedávno provedená studie týmem odborníků z Ústavu lékařské chemie a biochemie Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Pilotní dvojitě slepá placebem kontrolovaná studie s doplňkem stravy Urinal byla provedena na 65 dobrovolných ženách v roce 2005 a 2006. Bylo prokázáno, že moč dobrovolnic, užívajících testovaný doplněk stravy Urinal, statisticky významně snižovala přilnavost uropatogenních bakterií (tzn. že došlo ke snížení schopnosti bakterií uchytit se na stěnách močových cest). Zjistilo se také, že dlouhodobé užívání šťávy z plodů brusinky ve formě doplňku stravy Urinal nemělo žádné vedlejší účinky na lidský organizmus. Přípravek mohou užívat i těhotné a kojící ženy a je vhodný jako doplňková výživa při užívání antibiotik. Vyzkoušejte tedy i Vy Urinal – přírodní řešení v péči o močové cesty!

 

Zdroj: Valentova K. et al. Biosafety, antioxidant status and metabolites in urine after consumption of dried cranberry juice in healthy women: A pilot double-blind placebo controlled trial. J Agric Food Chem 2007, Apr 18;55(8):3217-24.

Reklama