Také se vám stává, že je vaše pleť po použití některého kosmetického přípravku podrážděná? Okamžitě vás napadne jediné vysvětlení - alergie! Ne vždy to musí být pravda. Příčinou podráždění může být vaše citlivá pleť. Je totiž dost dobře možné, že patříte k těm 70% žen, které jsou majitelkami právě suché a citlivé pleti. Taková pleť bývá většinou vrozená, ale příčiny podráždění můžou být různé - znečištěné prostředí, špatná péče, vyšší fyzická zátěž nebo i psychický stres.

Ryor

Co citlivá pleť nesnáší? 

Citlivá pleť vyžaduje velice šetrné zacházení. Produkuje málo tuku, má tenkou rohovou vrstvu a málo ochranných pigmentů. A ani trochu jí nedělá dobře časté střídání kosmetických přípravků. Úplně nejdůležitější je její pravidelné a hlavně šetrné čištění. Ale čistit bychom ji opravdu měli jedině přípravky, které jsou určeny pro tento typ pleti.

Vyzkoušejte přípravky s amarantovým olejem

RyorRostlinu s názvem amarant u nás známe jako laskavec. Jedná se o posvátnou rostlinu Inků. Španělé při kolonizaci území Inků dokonce amarant zakazovali pěstovat, pomáhal totiž přežívat vzbouřencům. Jeho základní složení bílkovin je totiž podobné masu. Navíc obsahuje vitaminy A,B a C, železo, vápník, hořčík a čtyřikrát více vlákniny než normální, pravé obilniny. Obsahuje látku SKVALEN, která se jinak pro lékařské účely v boji proti rakovině získává ze žraločích jater. Je používán samostatně nebo jako součást potravinových doplňků, regeneračních i kosmetických výrobků. Možná některé z vás znají potraviny s obsahem amarantové mouky, která je nepostradatelná pro celiaky-tj. lidi, kteří nesnášejí lepek v normální mouce.

 Vyzkoušejte přípravky s amarantovým olejem

U nás tuto látku v kosmetice začala jako první využívat česká přírodní kosmetika RYOR „Opravdu jsme byli první,“ říká Ing. Eva Štěpánková, zakladatelka firmy „Museli jsme dělat  základní testy, které prokázaly mimořádné účinky amarantového oleje na velmi citlivou pleť, další testy proběhly na Státním zdravotním ústavu a vše bylo odzkoušeno také dermatology, kteří byli jeho účinky velmi překvapeni.“ Navíc se zjistilo, že přípravky s amarantovým  olejem jsou velmi vhodné pro ženy s rakovinou prsu, které absolvují léčbu ozařováním. „Nedocházelo zde vůbec ke spálením a naopak dříve poškozená kůže se velmi rychle hojila.“  Dodnes získává sdružení Mammahelp z každého zakoupeného výrobku z řady Ryamar, jak se řada s amarantovým olejem nazývá, korunu na účet sdružení na podkladě akce „Koruna pro zdraví, korunka pro ženu“.

Objevení dalších vlastností na sebe nenechalo dlouho čekat, amarantový olej má totiž skvělé protiplísňové účinky a navíc velmi dobře funguje jako prevence strií, takže je velmi vhodný pro nastávající maminky.

A jak se přípravky s amarantovým olejem používají?

Ryor

Stejně jako klasická kosmetika. Řada Ryamar obsahuje jak denní krém, který kromě oleje obsahuje i hedvábí, tak noční krém, oba mají mastnější charakter.  Naopak Hydratační krém s amarantovým olejem je již polomastný přípravek, a tak vyhovuje i smíšené pleti. Samozřejmostí je také Amarantový tělový olej, který neobsahuje žádné konzervační látky ani parfémovou kompozici. Další produkty této řady jsou tekuté mýdlo, tělové mléko a sprchová pěna s obsahem tělového mléka.

Vše najdete na www.ryor.cz

Pokud byste si nevěděli  rady s vhodným ošetřením pro vaši pleť, navštivte bezplatnou online poradnu na  stránkách www.mujryor.cz

Reklama