Čtenářka PBD se rozhorlila nad omezováním osobní svobody ze stran kohokoliv, včetně církve. A je absolutní zastánkyní práva na osobní volbu!

Zdravím, 

Já osobně jsem pilulkovou antikoncepci nikdy nevyužívala a pokud byla potřeba se chránit,tak jsem volila kondom.A dnes už ani to ne.Dnes si prostě dáváme pozor. 

A jaký mám názor? Nic proti jakékoliv formě antikoncepce nemám,protože je to každého věc,každého volba.Ale nelíbí se mi,pokud je někdo k nějakému způsobu antikoncepce nucen/či mu je nějaký způsob zakazován.Myslím parterem.Pokud nějaký způsob nedoporučí lékař,tak to má své opodstatnění a nejedná se o sobeckost partnera či partnerky.Domnívám se,že každý pár(i ten „úletový“) by se měl na způsobu ochrany dohodnout a shodnout-v žádném případě by neměl být nikdo k ničemu nucen. 

Co se týče postoje k antikoncepci,potratům a sexu  církví který se snaží společnosti vnucovat ? Upřímně bych nejraději napsala ostřejší slůvka,která by můj názor nejlépe vystihla.Ale vyjádřit to jde i slušně. Takže absolutně nechápu,jak si církev může myslet,že má právo někomu zakazovat něco tak přirozeného jako je sex..Jak může mít dojem,že může někomu přikazovat zda se má či nemá chránit..A v neposlední řadě mi přijde přímo na facku postoj církve k potratům.

Ono je to vše intimní věc do kterého firma Církev nemá co kecat a ani by se o to neměla snažit.Pokud někdo chce sexovat-ať to dělá.Pokud se chce/nechce chránit-do toho církvi také není nic.A potraty? Pokud se někdo nechová nezodpovědně a otěhotní i když ví,že se to prostě z jakýchkoliv důvodu nehodí – tak to není v pořádku.Pokud zvolí potrat,protože dítě z jakýchkoliv důvodů nechce/nemůže mít – je to jen jeho volba.A upřímně-pořád lepší potrat než nechtěné dítko..

  • Dítě,pro kterého rodiče nejsou schopni/ochotni zajistit vše co potřebuje..
  • Dítě,pro kterého je život s rodičem peklo..
  • Dítě,které skončí někde v ústavu,kde sice tety dělají co můžou,ale pořád to jsou „jen“ tety.  
  • Každému dítěti na světě přeju šťastný a spokojený život.
  • Každému dítěti přeji,aby mělo své doma-kde je šťastné a v bezpečí… 

Je větší zlo potrat nebo když přijde na svět dítě,které nemá vše, co potřebuje…které nemá milující mámu a tátu  co mu zajistí spokojený a šťastný život?

S pozdravem 

PBD


Děkuji Vám PBD za jasný a srozumitelně formulovaný názor. Jen v některých věcech mám pochybnosti, ačkoliv hlásám podobné myšlenky jako vy. Speciálně u potratů. Od kdy je to „vražda“, a do kdy je to „řešení komplikací“

Dnes máme téma dne ANTIKONCEPCE

Co si myslíte vy?

redakce@zena-in.cz

Reklama