úklidZnáte to filmové město - Stepford, kde mají všechny ženy bezchybnou domácnost a péče o ní je pro ně největší životní radostí a cílem? I vy můžete mít stejně dokonalý dům či byt, a to i bez toho, abyste se staly strojem na úklid...

Požadavek na uklizené a příjemného bydlení je v nás přirozeně zakódován. Na tom, že chceme mít pořádek, není nic špatného. A nemusíme být maniaky na čistotu, aby nám vadil prach, o kterém netušíme, kde se pořád bere, skvrny a různá jiná znečištění, připáleniny v kuchyni nebo vodní kámen v koupelně. Když do boje s těmito nepřáteli „bezstarostného života“ přiberete zdravý rozum a několik doslova mazaných čisticích a pečujících prostředků, máte to s přehledem v kapse!

NA TOM, JAKÝ MÁTE „HADR NA HOLI“, ZÁLEŽÍ

úklidNamočit, vyždímat, otřít. Jedno čím - jedno co. Pokud jste se ve zmíněném stylu našli, raději tento postup rychle zapomeňte! A teď jak je to správně: „Občas se zapomíná, že každá místnost v domě či bytě vyžaduje odlišnou péči. Ta spočívá ve stylu úklidu a samozřejmě i v adekvátní chemii vzhledem k materiálům jednotlivého vybavení. Abychom stejným hadříkem neuklidili sociální zařízení a následně kuchyňskou linku, existují utěrky ve čtyřech barevných odstínech - koupelna dostane barvu žlutou, toaleta červenou, kuchyně a jídelna se podělí o zelený odstín a na všechny ostatní místnosti, např. obývací pokoj, ložnici, pracovnu, chodbu, zbývá modrá. Díky této zdánlivé drobnosti si významně usnadníte práci. Nebudete již muset zkrátka hlídat, se kterou utěrkou jste kde poklízeli. Vlastně ani to, zda přípravek, který jste použili na prach v obývacím pokoji, a ten, s nímž jste čistili v kuchyni např. nerezovou lednici, spolu na jednom hadříku nebudou reagovat a ledničku pak nepoškodí,“ prozrazuje paní Hana Šináglová, majitelka a odborný garant úklidové společnosti POHODLNĚJŠÍ ŽIVOT.

ÚKLIDOVÉ LAHŮDKY, KTERÝM PŘIJDETE OKAMŽITĚ NA CHUŤ:

Čištění skleněného nebo křišťálového lustru v jídelně...

úklid...zvládnete klidně i ve večerní róbě. Jak je to možné? Osvětlení se díky prostředku TABLEAU Chandelier Cleaner - pěně na čistění svítidel ze skla či křišťálu - nebudete muset ani dotknout. A výsledek bude naprosto dokonalý. Pod lustr rozprostřete podložku a prostředek na něj nastříkejte. Aktivní pěna všechny nečistoty pohltí a zanechá po sobě pouze blyštící se nádheru. Máte strach, zda se sprej dostane opravdu do všech záhybů? Nemusíte, prostředek je totiž vybaven speciální tryskou s vysokou kapacitou spreje, která umožňuje větší dosah sprej než u běžných aerosolů.
úklid „Tento pěnový čistič je prototypem jednoduché, bezpečné, rychlé, a přesto pečlivé a efektivní údržby svítidel. Složité odstrojování a mytí každého jednotlivého kousku je tak nyní minulostí,“ uvádí pan Evžen Nýdrle, jednatel společnosti TABLEAU Care CZ, která se s dlouholetou tradicí zabývá čisticími a pečujícími prostředky.

úklid

Lustr před použitím TABLEAU Chandelier Cleaneru. Lustr po vyčištění.

 

Dejte nábytku v obývacím pokoji najíst...

úklid...pokud jsou dřevěné plochy nábytku šedavé nebo nevýrazného zabarvení, přichází čas, kdy byste měli dřevo pořádně nakrmit! A to tekutou výživou na nelakované dřevo TABLEAU Liquid Wood Care. „Tento přírodní materiál totiž postupně ztrácí své původní zabarvení. úklidMůže se také vlivem střídání teplot a vlhkosti sesychat, a protože je nelakovaný, dostávají se do jeho struktury nečistoty a prach. Tento profesionální čisticí prostředek prodyšné dřevěné plochy čistí, tedy zbavuje prachu, nečistot a dokonce i starého vosku a vyživuje,“ má dobrou zprávu pro všechny milovníky dřeva pan Evžen Nýdrle. S tímto prostředkem Vám úklid nepotrvá déle a přitom dosáhnete skutečně viditelných výsledků - matně lesklého přirozeného vzhledu.

Trouba - vaší kuchyně chlouba...

úklid...Neodsunujte nutné vyčištění trouby až na někdy. Ukažte, že se pořádně zapečené mastnoty a usazenin nebojíte a poradíte si s nimi s naprostou lehkostí. S prostředkem TABLEAU Carbon Remover si na připáleniny došlápnete. Naneste tento účinný gel na postižená místa, můžete k tomu využít i kartáčku, který je součástí víčka. Prostředek nechte působit přibližně 20 minut. Poté nečistoty z povrchu setřete a vše pečlivě omyjte. Výrobek je vhodný pro použití na většinu kovů, smaltů a keramiky. Dobře také poslouží při čištění sporáku, zahradních grilů nebo lávových kamenů či jiných pečících nádob.

Provoňte ložnici vůní čistoty - levandulí...

.úklid..Nejen, že za sebou zanechá dokonalé levandulové aroma, které má uklidňující účinky, ještě navíc ochrání jak povrch vaší šatní skříně, tak i její vnitřek, a to před nevítanými hosty - moly. A kdo že tohle dokáže? Přeci voskové leštidlo TABLEAU Lavender Wax Polish. Směs vosků výjimečných účinků dodává dlouhotrvající lesk a je vhodná pro všechny odstíny dřeva. „Malé množství vosku naneste pomocí jemné látky na dřevěný povrch. Prostředek nechte několik minut působit, a poté setřete přebytky a pečlivě vyleštěte povrch čistým hadříkem. Vosk má speciální složení a neobsahuje žádný silikon. Levandulové aroma je způsobeno esenciálními oleji, které jsou získávány přímo ze stejnojmenné byliny typické pro francouzskou Provence,“ doplňuje pan Evžen Nýdrle.

Do koupelny vodní kámen nepatří...

úklid...ulehčete si zcela zásadním způsobem úklid koupelny. Čas, který obvykle věnujete zbavení vodovodních kohoutků, keramiky či sprchových hlavic vodního kamene, si o mnoho zkrátíte! Vaším zachráncem bude TABLEAU Descaler Gel. Díky své gelové konzistenci se prostředek po nanesení snadno udrží i na vertikálním povrchu a jeho účinnost se tím oproti běžným tekutým přípravkům rapidně zvyšuje.TABLEAU odvápňovací prostředek je nekorozivní, netoxický, rychle působící a ekologicky šetrný. Stačí jej nanést na postižená místa, nechat několik minut působit a následně odstranit za pomoci houbičky nebo hadříku.

úklidS našimi tipy můžete mít čistotou oplývající interiér, aniž by se z vás stal otrok vlastní domácnosti. Pokud se rozhodnete tyto prostředky v boji s nečistotou použít, začněte si zvykat na množství volného času, který najednou budete mít...

Materiály byly připraveny ve spolupráci se společností POHODLNĚJŠÍ ŽIVOT, www.pohodlnejsizivot.cz.
Více o výrobcích TABLEAU na www.peceodomov.cz.

Reklama