Čtenářka Bonda má od doby, kdy ji na běžkách porazilo auto nezkušené řidičky zdravotní problémy. A zanevřela na sport…


Když jsem popisovala nehodu vyšetřujícímu na policii, myslel si, že si z něho střílím. Ale stalo se mi to skutečně před deseti lety, kdy jsem po dlouhé době vyrazila s rodinou na jarní prázdniny do Beskyd.
Jarní počasí se náhle změnilo a do rána napadlo 15 cm nového sněhu. Tak jsme radostně nasadili u chaty běžky a ve vzdálenosti dva metry od horské silnice jsme šli po značce k lesu, já jsem šla úplně vzadu. Pamatuji se jen zvuk přijíždějícího auta z dálky, pak mám temno. Probudila jsem se na druhé straně silnice. Nezkušená řidička staré škodovky s ještě mokrým řidičákem šlápla na brzdu v mírné zatáčce, dostala sáně a to ji vyneslo ze silnice na moje záda. Syn mi to popisoval, že prý jsem se praštila temenem hlavy o kapotu, a pak jsem udělala judistický kotrmelec už bez běžek přes auto jako kaskadérka. Měla jsem „jen“ těžký otřes mozku a krátké bezvědomí, ale nic zlomeného ani žádnou modřinu díky tlusté bundě s kapucí.
Jenže naražené bolí víc jak zlomené a o pochroumané chrupavky se doktoři nezajímali, po třech dnech pozorování mě propustili s doporučením, že mám navštívit internistu kvůli vysokému tlaku, se kterým jsem dřív žádné potíže neměla. A to byl ten největší problém - žádný úraz navenek, ale neskutečné problémy uvnitř organismu. Hlava se mi točila ještě půl roku a tlak mi zlobí dodnes, ale do práce jsem musela začít chodit.  A taky už jsem od té doby nikdy nebyla na běžkách. Ani na kole jezdit nemohu, jakmile uslyším za sebou zvuk auta, okamžitě sesedám.
A pak prý že je sport zdravý...
Bonda
Text nebyl redakčně upraven


Milá Bondo, za to sport nemůže. Za to může to, co skoro za vše, člověk. Ve vašem případě nezkušená řidička. Jestli máte opravdu stále vleklé problémy tak jděte za doktory a nenechte se odradit. A s těmi problémy se zvukem auta za sebou – dojděte si za psychologem. Tohle se dá odstranit, tedy pokud chcete.

Dnes máme téma dne Dopravní nehody, kterých jsme se zúčastnili. Vaše zkušenosti s piráty i anděly silnic. Ale už pomalu končíme.

  • Už jste někdy bourala?
  • Byla jste účastníkem nehody?
  • Jak se to přihodilo?

Napište mi vaše příběhy smutné i veselé. Napište mi, co si myslíte o pirátech silnic. Znáte nějakého anděla?

Vše směřujte na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jedné z vás za dnešní příběh pošlu krásnou květinu!

Od 10. hodiny soutěžíte o překvapení, sledujte novinky…

Reklama