Když se čtenářce Ence1 a jejímu manželovi narodil první syn, dostávala od šťastného tatínka krásné poetické dopisy, ve kterých se jí nejen vyznával, ale mimoděk popisoval i své vlastní pocity z narození dítěte.

baby

Každý vnímáme narození dítěte jinak. Níže si můžete přečíst, jak vnímal narození prvního syna manžel čtenářky Enky1. Příběh přišel jako příspěvek k pátečnímu tématu o milostných básních, ale zaujal nás natolik, že jsme se rozhodli uveřejnit ho jako článek denního vydání...


Milá redakce, milé in-ženstvo,
zamilovaných veršíků, básní i skoro eposů jsem od svého manžela dostala dost na to, aby z nich byl celý sborník. Tuším, kde jsou, ale nechce se mi obracet byt vzhůru nohama.
Když se nám narodil první syn, návštěvy směly do porodnice sotva dvakrát za týden, a tak jsem dostávala na starém Consulu psaná taková povídání. Přepíšu to nejkratší. Báseň to není, ale poetické snad ano.

Čtení na večerní sobotu

Zítra ráno se probudíš.
Země se posedmé otočí kolem své šikmé osy. Radomíra v kalendáři střídá Libuše. Zítra ráno se probudíš, a zrovna do narozenin. Je nám všem týden. Bude-li zítřek jako minulá neděle, bude to podivný den. Všímej si toho. Budeš ve skleněném válci, svět bude úplně cizí, mimo Tebe. Kdybys šla „Lanovkou“, bude nezvykle oněmělá. Ani jeden člověk. A pak by Tě do očí bodla zeleň kaštanových listů a svět by se pomalu vracel odnikud. Hučela by auta, mlaskala by chodidla, vítr by si zpíval a z nějakého malého dvorku by preludoval kos. Divná neděle. A za necelé tři hodiny bys stála nad mrňousem ponořeným do spánku. Krabatil by čelo pod černými vlasy a otočil by hlavu. Až by se Ti chtělo věřit, že úmyslně. Že Ti chce ukázat obličej, který Tě bude provázet, ale který vždy uvidíš přes ten první pohled na spící oči. Ale to bys musela být já a čas by se musel o týden vrátit.
Zítra ráno se probudíš. Neptej se lidí. Pro ně je to jen obyčejná neděle. Netuší, že se v jesličkách narodil nový Bůh. Bůh každodenních zázraků, prosté víry v člověka a jeho krásu. Neptej se lidí. My jsme Ti schopni říci více. Ač to jeden z nás ještě nedovede, a ten druhý není schopen.

Moje malá...

Zítra ráno se probudíš.

Stejně mi nikdo nevymluví, že se nestal zázrak!

Krásný den přeje,

Enka1


Enko1, děkujeme za krásný text, který je rozhodně poetický a plný lásky.

Čtěte také...

Reklama