V příspěvku čtenářky s nickem Louskacek2 si můžete přečíst nejen o výchově k čistotě, kterou dostala od maminky, ale také o rodinných hádkách s manželem...

První příspěvek dorazil od čtenářky s nickem Louskacek2. S manželem se doma o špinavém prádle dost hádají...

Praní

Když se řekne praní, vybaví se mi hned nekončící stohy špinavého prádla v koupelně.

Ptáte-li se kdo v domácnosti pere, jsem to samozřejmě já „pracovní“ hlava rodiny. Praní to je pro mě široký pojem. Od mala mi mamka vštěpovala poměrně striktní názory na čistotu prádla. Jak u někoho vidí zapranou bílou, tak upadám do mdlob.

Praní prádla je pro mne zároveň alchymií při třídění prádla do pračky. Zvlášť peru téměř všechny barvy. Samozřejmostí je bílá tu neperu nikdy s ničím jiným a z tohoto důvodu nemohu o sobě říci, že bych někdy bílou tzv. zaprala. Barevné třídím i do odstínů např. světle a tmavě růžovou či světle a tmavě modrou. Neperu dokud nemám určitý objem prádla od dané barvy, což teda někdy dá fušku nasbírat :-) Momentálně mám při třídění prádla malou pomocnici, která mnou již přetříděné prádlo hází do kupiček tak jak uzná za vhodné (mám co dělat abych to odhalila a tak musím při dávání prádla do pračky ještě jednou kontrolovat). Malá pomocnice své dovednosti už zdokonalila a umí prádlo do pračky dát a zároveň vyndat :-)

O tom, kdy už je dle mě prádlo špinavé, vedeme doma s manželem nekonečné hádky. Obzvláště pokud zase jako obvykle marně hledá něco, co jsem mu už hodila do koše. Samozřejmostí je u mne každodenní čisté spodní prádlo a ponožky. U triček beru jako míru hranice maximálně dva dny (tedy u těch mých to uhlídám, manželovo mě občas unikne). Co se týče mé malé dcery, měním prádlo když je špinavé, což je někdy i dvakrát denně (pokud někam jdeme, pokud nejdeme skvrnka na tričku či tepláčcích mě nevadí.

Závěrem musím konstatovat, že praní prádla je jak říká manžel ,,pro děti z mateřské školky,, a v podstatě to není ,,žádná práce,, :-)

S pozdravem.
Louskacek2

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. 9. 2012: Praní

  • Kdy už je, podle vás, oblečení špinavé?
  • Kdo ve vaší domácnosti pere?
  • Máte doma tahanice okolo čistoty prádla?

garnierKaždý přistupujeme k praní oblečení jinak, to co jeden člověk považuje za špinavé, další nosí ještě 14 dní. Posílejte mi své příspěvky o praní ve vaší domácnosti, obzvláště mě zajímá, jestli kvůli u vás praní vznikají nějaké třecí plochy a dohady. Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 17. 9. 2012 do 15.00 hodin. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem. Jakým? Aby si už nedělala s praním vrásky, mám tu připravený GARNIER Ultra Lift denní krém a sérum - kompletní péči proti vráskám.

Reklama