Také čtenářka Eva S. má doma pejska, a to teprve od letošního července. Takže má doma vlastně štěně, i když velikostně si nezadá s kdekterým dospělým hafanem.

Když vám štěně přeroste přes hlavu, je to buď raubíř, nebo vlkodav s briardem...


Dobrý den,
vybírání pejska u nás doma probíhalo letos v červnu, nebylo to vůbec jednoduché. Měli jsme jasno v tom, že by měl být velký, hodně chlupatý a přátelský, ale co dál? Samozřejmě se nám líbila taková ta klasika jako jsou zlatí retrívři, salašníci apod. Pejska jsme si chtěli vzít z útulku nebo od někoho, komu už se doma nehodí. Byli jsme se podívat na pár krásných čistokrevných hafanů, ale ani jeden nebyl ten pravý, jeden by nás nejspíš při první příležitosti sežral, další by pro změnu nežral žalem, jak moc miloval původní majitelku, která nám ho chtěla vnutit. Nakonec jsme zavítali do útulku, kde měli zrovna tříměsíční štěňátko. Štěňátko se s námi chtělo okamžitě přátelit a naprosto si nás získalo. Náš psí chlapeček měl tehdy 20 kg, od té doby už pořádně vyrostl. Je to pravděpodobně kříženec vlkodava a briarda, nyní má 6 měsíců, na fotce a ani ve skutečnosti není na první pohled příliš poznat, že je ještě štěně, ale jakmile si začne hrát, všechno okusovat nebo motat nohama, pozná to už pak každý. Zatím stále nevíme jistě, co z něho vyroste a jaká bude jeho finální velikost (tušíme jen, že bude hooodně veliký), ale jsme si naprosto jistí, že je pro nás mnohem lepší než všichni výstavní pejskové s průkazy původu. Má radost ze života, dává nám svou štěněcí lásku, víc není potřeba.

štěně

Přeji hezký den,
Eva S.

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama