Plísně jsou součástí každé domácnosti. I když proti nim bojujeme, občas se někde nějaká vytvoří, zejména v koupelně nebo v kuchyni, kde se velmi často objevuje vysoká vzdušná vlhkost.

Naše čtenářky testují přípravky Savo, do testování jsme se zapojily i my v redakci. Jak jsme získané přípravky zhodnotily?

Zde jsou naše vyjádření:

Značku Savo znám již dlouhá léta, Savo používala již moje maminka! Používala ho na vše, když už si nevěděla v domácnosti rady (se skvrnami na bílém prádle, s plísní...). Rozhodně musím říct, že tato značka udělala velký skok v rozšíření sortimentu.

Můj nejoblíbenější prostředek je Savo Universal s vůní Magnolie, který používám na mytí podlah. Velmi příjemně voní a zdá se mi, že běžnou špínu likviduje samo bez velké námahy. Požívám ho  i při úklidu mokrou cestou (otírání zaprášených či jinak špinavých věcí), zejména na chalupě. Po úklidu zůstává příjemná vůně a pocit čistoty. Dalším oblíbencem je Savo proti plísním Koupelna, skvělé při použití při čištění vany a sprchového koutu, kde se bohužel čas od času v okrajích drobná plíseň nebo tmavé skvrny objeví. Nechám chvíli působit a skvrny jsou pryč. :)

Savo WC Power k čištění toaletních mís nemá chybu, krátce počkám a již nemusím tak pracně drhnout.

Jitka T.

Savo jsem objevila poměrně nedávno, když jsem se stěhovala do nové domácnosti. Moji rodiče ho nepoužívali, takže jsem to s ním „neuměla“. Jeho kouzlo jsem objevila až díky partnerovi, který si do své domácnosti kupoval klasické Savo ve velkém balení a používal ho hlavně do odpadů, kde se osvědčilo skvěle. Postupem času jsem v obchodním řetězci, kam chodím nakupovat, objevila i Savo WC Power (což je WC čistič), už nepoužívám jiný, vyhovuje mi.

Nyní jsem ráda využila možnost otestovat další produkty Savo, které jsem ještě neznala, a to Savo proti plísním a Savo proti plísním Koupelna. Vyzkoušela jsem je hned ten den, co jsem si je přinesla domů. Obě zafungovaly stejně skvěle jako klasické Savo z velkého balení, které používal doma partner, ale co je velký rozdíl, je komfort při jeho nanášení. Pumpička funguje výborně, a dá se tak lépe zacílit na místa, kde má plíseň tendenci se usazovat. Jediné, co bych vytkla, je, že jsem absolutně nepostřehla tu „jemnou parfemaci“ Sava proti plísním Koupelna, která má údajně zpříjemňovat jeho typický odér… musím se přiznat, že jsem žádnou parfemaci nezaznamenala a musela jsem samozřejmě jako vždy hodně větrat, což mi ale vůbec nevadí.
Poslední produkt, který jsem otestovala, bylo Savo Universal s vůní Magnolie. To má naopak parfemaci velmi příjemnou a po typickém „savovém“ zápachu není ani památky, takže se nemusíte vůbec obávat a můžete ho použít při různých úklidových aktivitách ve vaší domácnosti. Já jsem je otestovala při mytí dlažby na chodbě a byla jsem velmi spokojená.

Klára W.

SAVO

Savo používám poměrně často. Na plíseň jsem využila  oba produkty – jak Savo Koupelna, tak Savo proti plísním. Máme na chatě vlhkou koupelnu a sprchový kout je náchylný ke vzniku plísním. Také spáry mezi dlaždičkami. V kuchyni to samé – Savo je vhodné pro desinfekci odpadkového koše, ledničky, spáry kolem baterií a kolem dlaždiček. Je to spolehlivý pomocník.

Klára K.

Bez Sava se moje domácnost neobejde. Savo, to je pro mě pojem a nepostradatelný pomocník v domácnosti.  Používám ho na praní. To když potřebuji pořádně vybělit ložní prádlo, nebo se mi nedopatřením stane, že nechtěně obarvím bílou košili. Trocha Sava přidaná k pracímu prášku spolehlivě zapůsobí a prádlo je opět krásně bílé.

Používám ho na chalupě proti plísním. Zvláště v zimním a podzimním období se na zdech sráží vlhkost, která přeje plísním. Ale ty si zase nepřeju já, takže proti ní nastoupím se svou oblíbenou zbraní: Savem proti plísním v praktickém rozprašovači.

Savo gel je zase úžasným desinfekčním prostředkem na WC. Funguje spolehlivě a navíc je finančně dostupnější než podobné výrobky jiných značek.

Jedinou nevýhodou Sava je jeho typický zápach.

O to víc mě překvapila novinka, úžasně voňavé Savo na podlahy! Protože mám v bytě převážně linoleum, bude tenhle prostředek dalším pomocníkem, který přibude do mé „uklízecí“ výbavy.

Na Savo prostě nedám dopustit.

Dana H.

Savo je součástí naší domácnosti, používám ho velmi často. Na desinfekci, proti plísním – to nejčastěji. Produkty, které jsem mohla vyzkoušet, mne potěšily, protože dobrých přípravků není nikdy dost.

Věra Forejtová

Co jsme od značky Savo testovaly?

Savo Proti plísním a jemně parfemované Savo Proti plísním Koupelna (díky jemné parfemaci  je jeho použití v koupelně mnohem příjemnější).

Další produkty, které jsme mohly vyzkoušet, jsou Savo WC Power a Savo Univerzal Magnolia. Savo WC Power pomůže vyčistit vaší toaletu a zbavit se tak špíny všude tam, kde se mohou množit bakterie. Zároveň toaletu krásně provoní. Pro vytírání jsme testovaly Savo Univerzal Magnolia! Používejte dezinfekční přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku. Více na www.savo.eu

Reklama