.

Jak jsme se nevykoupali v Babylonu

Cestování

Jak jsme se nevykoupali v Babylonu

Na pondělí jsme si naplánovali celodenní výlet do Liberce. Na kole jsme dojeli z chaty do Rychnova, a to tentokrát tak, že jsme se nevydali od chaty z kopce dolů, ale nahoru a až potom dolů, na druhou stranu od Malé Skály. Až do Rychnova jsme sjížděli z velikánského kopce, takže nám bylo jasné, že při zpáteční cestě se pěkně zapotíme.

V Rychnově jsme snadno našli nádraží, kde jsme si dali do úschovny kola a čekali na vlak. Ten měl půl hodiny zpoždění. Cesta uběhla velice rychle, z Rychnova do Liberce je to po železnici pouhých 17 km. Už kus před Libercem jsme z vlaku pozorovali Ještěd.
Konečně nás vlak vyplivnul na špinavém nádraží v Liberci.

Podle šipek, které nás vedly už od nádraží, jsme bez problémů našli Centrum Babylon. Je od tamtud asi 500 metrů. Babylon je veliké nákupní a zábavní centrum pro celou rodinu. Hlavním lákadlem je asi aquapark a lunapark, ale je tam i spousta obchodů, restaurací a kaváren. Musím říct, že se mi tam moc líbilo. Obchody jsou umístěny na „ulicích“, mají svá čísla a celkově je v Babylonu moc hezky.

Vstupenka do aquaparku stála 190 Kč na celý den. Ale měli jsme smůlu. Kapacita aquaparku je 1200 lidí, a když je přeplněno, tak zastavují prodej vstupenek. Další prodej měl být za hodinu. Rozhodli jsme se počkat. Tedy, naštěstí. Čas jsme si chtěli zkrátit tím, že jsme obcházeli kolem a nahlédli jsme prosklenou stěnou do jednoho z bazénů. Viděli jsme hezké skluzavky, modrou vodu a tobogány…ale také hromady a hromady lidí, hlava na hlavě. Po krátké rodinné poradě jsme aquapark škrtnuli ze svého libereckého programu.
Prošli jsme si babylonské obchůdky a šli jsme na tramvaj číslo 2, která nás zavezla na ulici Kubelkovu, odkud jezdí autobusy pod Ještěd

Ze zastávky pod Ještědem jsme šli asi 10 minut pěšky lesem a došli jsme na zastávku lanovky. Vystáli jsme si frontu na zpáteční lístek a už se jelo. To byla jízda! Sice se mi udělalo trošku špatně, ale fakt jen trošičku. Viděli jsme celý Liberec a lesy a louky a pole všude kolem. Cesta lanovkou trvala jen chviličku a už jsme byli nahoře na Ještědu.

Obešli jsme celou rozhlednu, strávili jsme spoustu času vyhlížením do okolí. Viděli jsme přes celý Český ráj, Trosky, Kozákov, který jsme už zdolali, a dokonce hodně v dáli Petřínskou rozhlednu. Když jsme se nabažili krásného rozhledu, vydali jsme se (notně promrzlí, protože nahoře foukal studený vítr) do restaurace nahoře v rozhledně.

Dali jsme si (jako vždycky) česnečku a nic jiného, protože výběr byl na nás moc „obyčejný“. Z restaurace byl taky moc hezký výhled. Po česnečce jsme sjeli lanovkou zase dolů.

Došli jsme zpátky na náměstí do Liberce, kde jsme se chvíli procházeli a nakonec jsme si sedli do jedné pizzerie. Dala jsem si pizzu a manžel přírodní kuřecí řízek se šunkou a sýrem. Pizzerii nebudu jmenovat, protože pizza nestála za nic :-( Manželovo maso docela ušlo.

Vlak zpátky do Rychnova jsme stihli jen tak tak. V Rychnově na nádraží jsme si vyzvedli kola a už se jelo. Ze začátku, pokud byla cesta rovná, to ještě šlo. Kopec byl o něco horší, ale musím přiznat, že jsme si zpáteční cestu představovali namáhavější.

Krásně unavení jsme šli hned po večeři spát…

Pokračování příště…  

 

TIPY NA VÝLET:
Centrum Babylon - Aquapark
V tomto unikátním objektu jsou ve třech vzájemně propojených halách na více než 5.000 m2 zastavěné plochy umístěny různé bazény s cirkulací vody, vodními masážemi, protiproudovým kanálem, tobogány, širokou skluzavkou a s relaxačními místy s možností poslechu podvodní hudby ve stylových jeskyních s akváriem. V objektu se nachází i mnoho dalších vodních atrakcí. O unikátnosti Vodního ráje hovoří i to, že celková jeho vodní plocha je větší než 700 m2.

S velkým zájmem návštěvníků se zcela jistě setkají čtyři vodní tobogány, z nichž jsou tři klasického typu a jeden - to je tzv. space-ball, veliká vodní nádrž trychtýřovitého typu s tangenciálním nájezdem a následným dojezdem do jednoho z bazénů. Návštěvníci mohou využívat i originálně řešených parních lázní, umístěných částečně v jeskynním labyrintu i ve vlastní saunové části. Samozřejmostí je možnost využívání různých typů saun, vířivých van, solárií a masáží.

Celý objekt je určen pro všechny generace a pro malé neplavce je vybudováno přihřívané dětské brouzdaliště. Pro ty, kteří milují "potrápení" svého těla nebo pro ty, kteří by si rádi udrželi nebo zlepšili fyzickou kondici či vzhled, jsou k dispozici tři sály pro aerobik a fitness. Připraven je i kosmetický a masážní salón. Návštěvníci mají možnost využít rozlehlé terasy pro opalování v letních měsících. Areál Vodního ráje je kompletně zastřešen a koncipován jako zařízení s celoročním provozem. 

Vstupné a jiné podrobnosti najde na www stránkách Centra Babylon http://www.babylon-lbc.cz/cz/aquapark.htm

V Centru Babylon si můžete nejen nakoupit, ale i využít bohaté kulturní a zábavní nabídky. Program Centra Babylon najdete zde http://www.babylon-lbc.cz/cz/zabava.htm

S dětmi můžete zajít do lunaparku, nebo do některé z restaurací.

 

 

 

          
   
23.07.2003 - Zahraničí - autor: elly

Komentáře:

 1. [23] Valinka Farná [*]

  My jsme byli s dětma v Babylonu asi před dvěma měsíci a také jsme si zalyžovali na ještědských sjezdovkách, perfektní. Ubytování Liberec, Machnín odpočinek a relax, příjemní lidé.

  superkarma: 0 18.03.2014, 09:17:10
 2. avatar
  [22] Ťapina [*]

  Simba: Ale něco určitě máte

  superkarma: 0 28.11.2003, 20:59:29
 3. avatar
  [21] Simba [*]

  Pěkné aquaparky mají i v Jičíně i Hradci Králové ...jen Ostrava má houbeles

  superkarma: 0 25.11.2003, 10:48:28
 4. avatar
  [17] Ivanka [*]

  sunnynka: nejspíš ta hned vedle radnice ne?
  Osobně doporučuji pizzerii Millenium, naproti nemocnici přes parkoviště, jasně oražnový nepřehlédnutelný dům. A nebo její sestřičku kousíček od autobusovýho nádraží MHD, za kruháček přes parkovišti po vydlážděném kopci Pizzerie Na Perštýně.....pizza je tam taková normální, ale mají výborné těstoviny a saláty .....v Millenuim úúúžasný tiramisu.....a obsluha v obou případech moc příjemná.....

  superkarma: 0 24.07.2003, 07:49:46
 5. avatar
  [16] sunnynka [*]

  Ivanko, myslím, že se ta pizzerie jmenovala Europizza Ale fakt to bylo spíš fuj, než mňam

  superkarma: 0 23.07.2003, 21:13:48
 6. avatar
  [15] koule [*]

  My jsme Babylon nastivili uz 2x. Docela se nam libilo. Nastesti ani v lunaparku ani v aquaparku tehdy nebylo moc lidi. Ale taky radsi jezdime do Nemeckeho a ted nam jeden maly a takovy normalnejsi postavili v Moste, tak tam.

  superkarma: 0 23.07.2003, 20:32:55
 7. avatar
  [14] Saturninka [*]

  Ťapina: Pchhhhh, Brno, Brno... tam je kdeco - ale co teprve Mikulov - tam je , takže by to bodlo...
  Ariadna: Já ze všeho nejvíce miluju automat na hračky. V Liberci jsem na první pokus ukořistila měsíček s hvězdičkou , zato bankovku jsem neulovila ani jednu .
  A to 3D kino u nás - by mne zajímalo, JAK dlouho by to lidi v okolí bavilo, nabídka 3D filmů asi nejní široká a ty ceny .

  Jinak se omlouvám za překlepy a hrubky v předchozím příspěvku - obzvláště pak ono MI na začátku - to je tak - když píšu a nečtu po sobě .

  superkarma: 0 23.07.2003, 20:02:20
 8. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Saturninka, Ariadna: Já jsem slyšela, že někdo (kdo na to skutečně má ) zvažuje otevření 3D kina v Brně.

  superkarma: 0 23.07.2003, 17:21:02
 9. avatar
  [11] Saturninka [*]

  Tak mi byli v Babylonu před 14ti dny. Udělali jsme si prodloužený víkend a výlet Praha - Liberec Dvůr Králové. V Liberci jsme navštívili ZOO a botanickou zahradu a Babylon jsme si nechali nakonec coby třešničku na dortě.
  Musím říct - nic moc. Dle článků různě na netu i v časopisech jsem očekávala něco... něco, no prostě NĚCO . Obchůdky nabízí věci, které jsou běžně k mání, Lunapark bych si netroufla nazývati lunaparkem - 1 malý řetízkáč, 1 dětský kolotoč a autíčka, mašinka z kačenek či čeho pro nejmenší, býk a hřiště pro divočení se mi zdálo ZATRACENĚ málo za tu sumu, kterou po nás chtěli .
  Klukovi se nejvíce líbil herní automat, kam se strká spousta korunek a sem tam nějaká i vypadne - prošustroval tam 2 stovky . Aquapark jsem už ani nenavštívili - moc lidí a dětem se ani nechtělo. Popravdě - ano, v Babylonu jsem 1x byla, přesněji 2x - poprvé a naposledy .
  Zato 3D kino na Floře v Praze mne nadchlo a zvažuji, že něco takového postavím i u nás na jihu JM. Jen nevím, kde na to vezmu .

  superkarma: 0 23.07.2003, 14:28:12
 10. avatar
  [10] medved [*]

  ja byla v Babylonu jednou a uz bych tam nesla ani kdyby mi chteli to vstupny zaplatit ...hlava na hlave, samy rvouci decka a voda studena...tedy na plavani by studena nebyla ale na poflakovani studena je ...se zatatymi zuby jsme tam vydrzeli dve hodiny (kdyz uz jsme zaplatili ty drahy vstupenky) a fakt uz tam nikdy nepujdu
  sunny...udelali ste moc dobre

  superkarma: 0 23.07.2003, 10:25:27
 11. avatar
  [9] Ivanka [*]

  Co můžu doporučit při výletě na Ještěd je sedačková lanovka na Černý vrch, což už je pak po hřebení kousek k samotnému hotelu.
  Lanovka začíná kousek nad kabinovou lanovkou, a zdarma vám vyvezou i kola.

  Sunny: zajímalo by mě v jaké pizzerii jste byli, když budeš chtít doporučím ti jinou lepší

  superkarma: 0 23.07.2003, 09:48:59
 12. avatar
  [8] Ivanka [*]

  Susina: věřím, že to otrávají - hlava na hlavě, hluk, neomalený turisti -, ale proto možná bude lepší, když bude takové centrum ještě jedno..../já tedy nevím nic o textilaně, slyšela jsem že na městským stadionu by měl být aquapark/.....ale jinak souhlasím s Alchymistkou, že je třeba i dalších věcí, než jen banky a herny /a že těch heren teď po Liberci vyrostlo/, taky bych bal pro nějaký velký park, třeba i s dětským koutkem, prolejzačky, houpačky apod.
  Pro nás místní je výhodou dlouhá otevírací doba, takže můžeme aquapark navštívit v pozdějších hodinách, kdyz už většina turistů bývá pryč. Hlavně zájední autobusy z Polska!

  superkarma: 0 23.07.2003, 09:46:46
 13. avatar
  [7] Susina [*]

  m máme z Liberce (když nepočítám ZOO, Ještěd a Botanickou zahradu) stejně nejradši Fryčovo knihkupectví na Pražské třídě..

  superkarma: 0 23.07.2003, 09:38:49
 14. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Susina: My jsme byli jenom dva dospělí, takže jsme zaplatili vstup a byli v těch hlavních bazénech a na tobogánech a nic jsme měnit nemuseli.

  superkarma: 0 23.07.2003, 09:04:43
 15. avatar
  [4] Susina [*]

  Ťapina: já nevím,ale my jsme si nějaký ty peníze museli před dvěma lety vyměnit i jen na to, aby šel Rišák do dětského koutku, to byla jediná atrakce, kterou jsme navštívili. Bylo tam asi dvacet dětí, všude hluk, Ríša tam vydržel asi půl hodiny, líbilo se mu tam to lezetí po sítích dvam metry nad náma, ale ten hluk mu dost vadil, za tu půl hoďku nám oznámil, že je tam kravál a že chce pryč... v baru jsme tam vůbec nebyli, takže nevím, že by se i tam platilo těma žetonama, už nevím, jak se jmenujou...štvalo mě to měnění peněz, protože jsme to nevěděli a museli jsme z dětského koutku odejít zpátky někam to vyměnit.. pěkná blbost. Měli jste fakt štěstí,že tam bylo málo lidí... mě už Babylon neuvidí.

  superkarma: 0 23.07.2003, 08:56:30
 16. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Tak to jsem vážně měla štěstí na den, kdy tam bylo minimum lidí. V jednu dobu snad nanejvýš dvacet v celém areálu. A peníze jsme žádné neměnili, jeli jsme tam kvůli koupání a ne kvůli vysedávání u baru.

  superkarma: 0 23.07.2003, 08:52:02
 17. avatar
  [2] Susina [*]

  ahoj, vůbec neuskutečněné návštěvy Babylonu nelituj. Minulý týden jsme byli na dovče v Janově nad Nisou - kousek od Jablonce, taky jsme návštěvu Babylonu zvažovali, ale po předchozí negativní zkušenosti naše pětileté dítě striktně oznámilo, že do žádného Babylonu nejde, že chce do ZOO a na Ještěd. Museli jsme s ním vřele souhlasit, takže jsme absolvovali (mimo jiné) tyhle dva výlety a bylo to super... Ta kvanta lidí v Babylonu, blbou organizaci u pokladen a měnění peněz si fakt můžu ušetřit, o dovče chci klid a ne ten randál, co jsme tam zažili. Příbuzní z Liberce mi říkali,že by se snad mělo stavět další podobné zábavní centrum z objektu Textilany, která je v konkursu.. no nazdar.

  superkarma: 0 23.07.2003, 08:31:50
 18. avatar
  [1] Agátka [*]

  Škoda,že Vám to do Aquaparku nevyšlo,byla jsem tam s rodinou před 14 dny a fakt super hlavně tobogány.

  superkarma: 0 23.07.2003, 07:31:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme