Pouštění lodiček je krásná tradice. Takhle letos proběhla u čtenářky Dany - prohlédněte si její fotogalerii s 5 snímky!

Takto letos o Vánocích pouštěla lodičky čtenářka Dana a její rodina. Nešlo však o skořápky klasických vlašáků a umyvadélko...


Hezký všední den,

posílám vám pár fotografií z našeho pouštění lodiček, jak jsem psala před vánoci. Pokud se vám bude zdát, že je možné ty fotky otisknout. Pokud se vám zdají nedobře nafocené, nevydávejte, ať si nezkazíte vydání :-)
Takže loďky jsme připravili, pubertální syny donutili nasednout do auta a jeli jsme na místo, odkud se lodičky pouští nejlépe. V neděli před Štědrým dnem tady u nás doslova lilo. A tak jsme zjistili, že voda řece teče dost rychlým tempem. Zřejmě z přehrady dost upouštěli. Cestou jsme potkali pár divných spoluobčanů a tak se mi nechtělo jít daleko, když kolem dokola nikde nikdo nebyl. Zamířila jsem proto k nejbližšímu přístupu k vodě. Bylo to takové malé molíčko, kde v létě přistávají vyhlídkové loďky. Díky proudu v řece se dost houpalo. :-) Mladší syn u toho ještě dělal opičárny, takže manžel měl co dělat, aby to ustál. Já fotila bezpečně z pevných schůdků.

FOTOGALEIE: 5 snímků

Svíčky zapálili, zaklekli a jednu po druhé pustili a loďky jim ufrnkly :-) Když jsme je chtěli sledovat museli jsme nátáhnout krok, abysme je předběhli. Došli jsme na lávku a akorát. Jedna se tedy zasekla na nějakém kameni a nánosu listí. nebo spíš tam byla nějaká delší větev a na ní listí. A druhou zanesl proud pod další molo v loděnici. Tak k jezu pluly jen dvě a tam opět svou pouť skončily.

Jediné co mě zkazilo náladu a manželovi jsem za to hrozně vynadala, Štědrý den neštědrý den, byly jeho řeči. Nedoplutí dvou lodiček komentoval tak, že on brzo umře a my se syny se roztrhnem. On nemohl říct: „Kluci to je fajn, zůstanete s námi i další rok.“ Tak dostal svůj díl nadávek. Tohle dělá dost často. A já to rouhání nesnáším.
Cestou zpět jsem se pokusila vyfotit noční pohled na hrad. Ale bez stativu to na dálku moc nevyšlo. No jsme jen amatéři :-)

Tak za rok to zkusím zase. Hezký zbytek roku a přeju hlavně hodně pevné zdraví. I nám.....

Dana

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční jazykovou korekturou.

Denní soutěž 27.12.2012

  • Souřadnice: 3 – 11 – 2 – 3

Co se souřadnicemi dělat se dozvíte dnes v 15.00 hodin.

Téma dne 27. 12. 2012: Jak jste prožily Vánoce?

  • Stalo se u vás o Štědrém dnu něco neočekávaného?
  • Měly jste bohatého Ježíška?
  • Z jakého dárku jste měly největší radost?
  • Máte nějaké vydařené fotky z letošních Vánoc?

Své odpovědi na tyto otázky posílejte ideálně formou příběhů na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději do 27. 12. 2012 a 15.00 hodin. Můžete přihodit i rozumné množství fotek stromečku, štědrovečerní tabule a tak... Jako dárek pro jednu z přispěvatelek tu mám tři Vánoční čaje a jeden Diář na rok 2013, to vše od firmy Albi.

čaje a diář

 

Reklama