Pokud se aktivně pohybujete – cvičíte, jezdíte na kole, běháte, chodíte do posilovny či na aerobik, jistě řešíte, jaké si vzít pod triko a kalhoty spodní prádlo. Velmi důležitá je dobrá podprsenka, která dobře sedí, neomezuje vás a přitom odvádí pot. Čtenářky ženy-in mohly otestovat nové funkční podprsenky od značky Craft. Jak byly s podprsenkami spokojené?

 

Co mohly čtenářky vyzkoušet?

 

Nová dobrá podprsenka

Vyjít vstříc všem ženám, které nejsou spokojeny s dosavadní nabídkou sportovních podprsenek, se rozhodl jeden z výrobců funkčního prádla a sportovního oblečení, švédská firma Craft. Craft přichází na trh s novými podprsenkami řady Pro Cool v provedení Extreme, Basic a Classic.

 

Do strany ano, nahoru ne

Hlavní předností těchto podprsenek je použití nově vyvinutého materiálu Pro Cool 2D, který je v horizontálním směru pružný, takže nijak neomezuje dýchání a práci svalů, a ve směru nahoru a dolů je ale pevný, takže se podprsenka při sportu nijak nevytahuje a minimalizuje nežádoucí pohyby prsou.

 

Materiál

Materiál Pro Cool 2D je vyrobený z kombinace CoolMaxu a Lycry; díky tomu by měly podprsenky velmi dobře odvádět pot vznikající při sportu a rychle schnout. Jednotlivé modely podprsenek se liší mírou použití prodyšnějších panelů a variabilitou při nastavení ramínek nebo objemu hrudníku. V nabídce jsou podprsenky v bílé a černé barvě, velikostech XS (70) až XL (90) a za cenu od 890 do 990 Kč

 

Čtenářky si mohly vybrat ze tří variant podprsenek (Extreme, Basic a Classic) tu, která jim nejvíce sedla.

 

Vaše věrná čtenářka bílá paní

Testovala podprsenku: CRAFT Pro Cool Classic, která má nastavitelná ramínka i objem

Dobrý den,

Zasílám Vám vyjádření k testování podprsenek Craft.

Vzala jsem si z praktických důvodů podprsenku černou.

Velikostně je číslování trošku jiné než u běžných podprsenek – mám číslo 70B nebo 75B, ale tuto podprsenku jsem musela mít 80.

Nejvíce se mi líbila varianta Pro Cool Basic Bra, kde si mohu libovolně vše přizpůsobit potřebám své postavy. 

Materiál je velice příjemný a jsem potěšena, že prsa jsou v podprsence opravdu pevná a tak také zůstanou.

Podprsenku jsem vyzkoušela na aerobiku a na kole, musím ji opravdu pochválit.

Jednou jsem ji prala v ruce a tvar, velikost i barva jsou beze změn.

Doufám, že s touto podprsenkou budu spokojena i nadále.

Díky za možnost tento výrobek testovat :))))))))).

 

 

Lucie Balánová

Testovala podprsenku: CRAFT Pro Cool Classic, která má nastavitelná ramínka i objem

Na první pohled se mi podprsenka moc líbila. Vypadá jednoduše a to je moje parketa. Nemám ráda přeplácané věci.

Podprsenku firmy Craft jsem vyzkoušela při hodině aerobiku a při bruslení na in-linech. S podprsenkou jsem byla spokojená, je z příjemného materiálu, který dobře saje pot. Byla jsem mile překvapena, jak při aerobiku, který je plný skoků, držela podprsenka pevně prsa, neboť toto byl nedostatek u mnoha podprsenek od jiných firem.

Těším se, až si v létě s partnerem uděláme dlouhý výlet na bruslích 50 km, pak vám povím ještě více.

 

 

Radka Cudlínová - paviocko

Testovala podprsenku: CRAFT Pro Cool Classic, která má nastavitelná ramínka i objem

Díky magazínu Žena-in jsem měla možnost vyzkoušet novinku firmy Craft – podprsenku CRAFT Pro Cool Classic, která má nastavitelná ramínka i objem. Tuto sportovní podprsenku jsem testovala přibližně 14 dní. Několik let používám sportovní podprsenky od jiných firem vyrábějících funkční prádlo. Naprostou výhodou této podprsenky jsou nastavitelná ramínka i možnost rozepínání na zádech. Po sportovním výkonu, kdy je člověk zpocený, se podprsenka bez rozepínání špatně sundává. Ramínka jsem nejednou u jiných značek zkracovala.

 

Své hodnocení začnu u designu, který je moc pěkný, podprsenka má černou barvu, na levém rameni má malé logo firmy. Černou barvu jsem zvolila hlavně z praktických důvodů, tj. v mém případě se světlé sportovní prádlo brzy zapere, jsou na něm tmavé žmolky, žluté stopy po potu, případně se od něčeho obarví. Nemá žádné zbytečné kovové části nebo např. kostice, které by při sportu hodně vadily.

 

Dle letáčku, který jsem dostala, byl výrobcem - cituji: „dán důraz především na zajištění pevnosti poprsí...  ...některým ženám se může zdát tento pocit napoprvé až příliš těsný a stahující...“. Tento dojem jsem sice měla také, ale u mě to byl naopak dobrý pocit, protože podprsenka naprosto splňuje účel, pro jaký byla vyrobena, tzn. proto aby byla prsa pevně „fixována“ a při sportu „nepřekážela“. Materiál je hodně pevný, takže to vypadá, že dlouho vydrží. Když mě viděl můj přítel v této podprsence a tričku, zakroutil hlavou a řekl, že mě nepoznává... to ale odbočuji :-)).

 

Podprsenka je vlastně pruh látky s ramínky. A to mi, přiznám se, trochu vadilo. Objem hrudníku mám, řekla bych, průměrný (u běžného prádla 80B, u CRAFT Pro Cool Classic M/80) a při obléknutí této podprsenky mi látky v místech podpaždí odstávala. Uvítala bych, aby tam byly záševky, které by lépe naznačily tvar prádla. Ale pak by se asi musela vyrábět ve více velikostech. Také bych uvítala ramínka dále od sebe, u trička s výstřihem vykukují ven, ale to je problém i ostatních výrobců.

 

Co se týče sportovních aktivit, velmi se osvědčila. Cvičila jsem v ní aerobik a posilovací cviky, cítila jsem se v ní skvěle, a to i při ležení na břiše, prsa jsou opravdu hodně fixována. Pak jsem v ní několikrát jezdila na kole a opravdu mi byla pohodlná i po celodenní jízdě. Jediná věc, která mi trochu vadila, byla, že při větší fyzické zátěži jsem se hodně potila mezi prsy, šlo hlavně o ten pocit, který byl nepříjemný. Přes ni jsem měla tričko z funkčního materiálu, takže jinak jsem s pocením problém neměla. Po vyprání velmi rychle uschla, což je velkým kladem.

 

Další věcí, o které bych se ráda zmínila, je cena, která mi přijde neúměrně vysoká a přiznávám se, že bych si ji sama za tuto cenu (990,- Kč) nikdy nekoupila. Konkurenční firmy mají prádlo v cenové relaci cca 300-500,- Kč. Objektivně bych byla ochotná za tuto podprsenku zaplatit 500,-, maximálně 600,- Kč, více jen v případě, že by byla v sadě např. s kalhotkami.

 

Celkově mi podprsenka vyhovuje, má sice drobné nedostatky (viz chybějící záševky), které ovšem nejsou tak podstatné jako pohodlnost při sportování, která je nejdůležitější.

 

Zdravím Nebojsaxx

Testovala podprsenku: všechny typy

Vyjádření ke sportovní podprsence:

Bohužel jsem si nevybrala. Mám malý obvod a větší objem (70D) a žádná z podprsenek mi bohužel neseděla. Je to velká škoda, myslím, že mnoho žen s objemem větším než A, B by velmi přivítalo sportovní podprsenku, která by při pohybu zpevnila jejich vnady…

 

Bimbam

Testovala podprsenku: CRAFT Pro Cool Classic, která má nastavitelná ramínka i objem

S podprsenkou jsem spokojená. Vyhovuje mi, že je rozepínací, což většinou sportovní podrpsenky z funkčního materiálu nejsou. Mám velikost 75B, sedla mi skvěle a opravdu prsa dobře fixovala. Použila jsem jí při jízdě na kole a cvičení v posilovně. Jsem ráda za možnost testování, tuto značku mám ráda.

 

Petra Pojerová

Testovala podprsenku: CRAFT Pro Cool Classic, která má nastavitelná ramínka i objem

zasílám hodnocení sportovní podprsenky Craft : 

- podprsenka je velmi příjemná, má hezký střih, který mi sedí a nikde netlačí.

- síťování na zádech je praktické, jelikož je to místo, kde se člověk při sportu většinou potí.

- zatím jsem podprsenku neprala, takže nevím, jaké budou její vlastnosti po více vypráních, ale předpokládám, že mi vydrží dlouho.

- jediné mínus, které bych asi na podprsence našla, jsou dvě a to je pro mě trochu nestandardní číslování podprsenek, protože normálně mám velikost 85B, a tady mi seděla až podprsenka 90 XL. Myslím si, že kdybych měla větší prsa, tak by mi už byla malá. Je poměrně dost pevná.

- a druhou takovou lehkou nevýhodou je, že už nemám možnost si ani o kousek povolit zadní ramínka, protože jsem úplně na konci, a tak doufám, že se po vyprání podprsenka ani o kousek nesrazí, protože by mě potom už táhla.

 

 

Reakce byly také předány firmě Vavrys – zástupcům značky Craft s upozorněním, že čtenářkám, které měly větší prsa, podprsenky moc neseděly. Tento fakt vzali na vědomí s inspirací pro inovace, aby vyšly vstříc všem zákaznicím. Ještě jednou děkujeme za zájem o testování a o odpovědi na to, jak jste byly s podprsenkami spokojené.

 

Vše o výrobcích Craft najdete na www.craft.cz nebo www.vavrys.cz

Reklama