Bulvár

Jak jsem umírala v Motole

Hypochondr teda nejsem, i když se mi před pár lety povedl docela slušný výstup na noční pohotovosti v Motole.

Ředkvičky v žaludku a rohlík v krku

Koupila jsem si totiž toho dne naklíčené ředkvičky a celé je snědla. Byly pálivé a trochu špatně se mi začalo dělat už při jídle, ale narvala jsem je do sebe všechny. A pak mě začala strašně pálit žáha. Poprvé a naposledy v životě, aspoň jsem byla přesvědčená, že to žáha je. Pálilo to fakt hodně, kroutila jsem se v posteli jako červ, a protože jsem s žáhou neměla žádné zkušenosti, nalistovala jsem si o ní v domácím lékaři. Tam doporučovali čaj, suchý rohlík atd., a tak jsem do sebe nacpala ještě dva rohlíky, které mi zůstaly viset v krku jako uzené v komíně. A to už mi bylo fakt blbě a byla noc a já jsem nemohla spát.

Žáha nebo infarkt

„Platíš si doktora, zajdi si pro jedlou sodu nebo něco podobného a je to!“ poradil mi vnitřní hlas, já sedla do auta a jela na noční pohotovost. Po sdělení svých příznaků mi doktor (Arab) s vyvalenýma očima sdělil lámanou češtinou, že mám infarkt a okamžitě musím do nemocnice. Dokonce si musím přivolat řidiče, protože to se mnou pravděpodobně šlehne, když budu za volantem.

Jste hypochondr, milá dámo

Protože jsem byla doma sama, zburcovala jsem v jednu v noci svého otce, ten celý vyděšený přijel a jeli jsme do Motola na kardiologii. Tam si ale z mého předsmrtného stavu nic moc nedělali, asi jsou zvyklí, a nechali mě dobrou půlhodinu v čekárně. Pak mě zavolali na EKG, prohmatali břicho, koukli do očí a podali mi plato s neurolem. „A proč jste si myslela, že máte infarkt? Vždyť vám vůbec nic není,“ kroutili hlavami a já byla za totálního idiota.

Všechno jsem ještě dorazila tím, že jsem si neurol odmítla vzít s tvrzením, že žádné psychické potíže nemám. „A vy víte, na co je neurol? Aha!“ Významně po sobě pokukovali a mně bylo jasné, že tím jsem definitivně potvrdila, že jsem blázen a s podobnými léky mám už spoustu zkušeností.

Bez infarktu do Motola nelez

I když jsem se snažila všechnu vinu hodit na doktora Araba a vysvětlit, že jsem vlastně přišla s pálením žáhy, vůbec mi to nepomohlo. Byla jsem zařazená a šuplíček byl pevně zavřený. A tak vím, že kdybych dostala infarkt, tak už s ním nemůžu jít do Motola. Nikdo by mi ho už nevěřil.

 


Posílejte mi dnes (středa 4. listopadu 2009) na e-mail redakce@zena-in.cz své zábavné historky o hypochondrech. Zajímavé uveřejníme a tu nejzábavnější odměníme malým dárkem! Více viz novinka: Natočili mi EKG - infarkt to nebyl...

Hrajte dnes soutěž: Vyřešte kvíz!

 • Zadání a první indicie: Soutěž: Vyřešte kvíz!
 • INDICIE: Míša nedala novou věc ani do obývacího pokoje, ani do ložnice.
   
04.11.2009 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [5] soleco [*]

  No jestli moje "infarktové"problémy jsou zábavné...asi ne,ale chci se podělit se stavy,které na infarkt vypadaly...

  Předesílám,že nejsem žádný hypochondr ani častý marod a když se něco stalo,zatnula zuby a často nikdo o ničem nevěděl.Ale...roky jsem trpěla občas jako by záchvatem,který přicházel nečekaně,já rozesmátá a zvadla jsem,ztuhla a nebyla schopna na nic reagovat,ale vnímala.V obličeji i rukou trnutí,prostě příšerný pocit..jako když odcházím,tak po 20 minutách to vždy odeznělo.Až po těch letech mě tento stav přepadl v přítomnosti lékaře a ten vyřkl slovo:tetanie...a víte co to je? - náhlý pokles hladiny vápníku v krvi.A v tomto záchvatu mi tenkrát naměřen tlak 60/40,přitom vždy tlak v normálu.Pan doktor se nemýlil a bylo vysvobození,že se vědělo o co se jedná,takže kdokoliv(jeden čas to přicházelo častěji)byl po ruce,občas i zákazník,honem se mnou na kalciovku..tam mě vezli "mrtvou" a zpátky?..jsem mohla jít z fleku tancovat!Připadala jsem si jak feťák-injekce a byla jsem jak v rauši Sml16...Jo a několik EKG vždy v normálu,takže ty moje "infarkty" byla vlastně mrcha TETANIE!!Sml79

  superkarma: 0 04.11.2009, 21:45:05
 2. [4] mindulinka [*]

  Tak už jen ten název Neurol - mluví sám za sebe.

  superkarma: 0 04.11.2009, 14:43:02
 3. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  RenataP — #2 Neurol je na uklidnění a na spaní.

  superkarma: 0 04.11.2009, 13:21:32
 4. avatar
  [2] RenataP [*]

  jo a k čemu je neurol?Sml54 taky to nevím, tipla bych to též na něco zastavující hysterický záchvat.

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #3
  superkarma: 0 04.11.2009, 13:09:41
 5. avatar
  [1] RenataP [*]

  Sml52 no hlavně že to dobře dopadlo

  superkarma: 0 04.11.2009, 13:08:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme