Zajímavý příběh k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Krokodýlice. Věřily byste tomu, milé čtenářky, že stopovat se dá i na moři - pokud ne, nechte se Krokodýlicí přesvědčit!

Stopněte si loď! Myslíte, že to nejde? Ale jde - více se dozvíte níže v příspěvku čtenářky Krokodýlice...


Dobrý den!
Přestože mi vodáctví bylo vždycky moc sympatické a lákalo mne, nikdy se ze mne vodačka nestala. Asi jsem se nepohybovala v těch správných kruzích. Jen jednou jsem jela Lužnici a to v době, kdy bylo tak málo vody, že jediným plavidlem široko daleko byl nafukovací člun mého známého. Občas byla místa, kdy jsme z člunu museli seskočit a přenést ho přes mělčinu.
Můj lodní příspěvek je ale z trochu jiného soudku. Stopovala jsem loď na moři. Bylo to v době, kdy jsem byla svobodná a nepřipouštěla jsem si nebezpečí stopování. Stopovala jsem na silnicích úplně všechno. Byla jsem s kolegyní z práce v chorvatské Bašce - je to nádherné místo s výraznými českými stopami... Pobyt jsme si vybraly na konci září, takže nebylo nesnesitelné horko a my jsme mohly důkladně zkoumat okolí. Při jedné procházce po pobřeží jsme se dostaly docela daleko a najednou začalo pořádně pršet. Kolem zrovna plula malá rybářská loďka a já jsem tak ze zvyku mávla. Loď jsem je&sca ron;tě nikdy nestopovala, ale rybář pochopil a připlul ke břehu. Kolegyně se mnou nadšení nesdílela, ale nakonec jsem ji přesvědčila a nastoupily jsme. Rybář byl moc milý starší pán, po cestě nám ukazoval zajímavé prohlubně ve skále a v pořádku nás dovezl až do Bašky. Za svezení nic nechtěl, po návratu jsem mu tedy aspoň poslala fotku (neodolala jsem totiž a to naše dobrodružství jsem zdokumentovala). Ještě mi za ni poděkoval pohlednicí... Žádný fakultativní výlet by mi nenahradil zážitek z té krátké plavby, ale i tak doufám, že moje děti chuť k loďostopu a ke stopování vůbec nepodědí.

Hezký den a šťastnou plavbu přeje,
Krokodýlice

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. srpna 2011: Vy a lodě

  • Jaký máte vztah k cestování lodí?
  • Dělá se vám špatně?
  • Bojíte se?
  • Jste lodní živel?

Zasílejte mi příspěvky formou příběhu či vlastní zkušenost, například z cesty zaoceánským parníkem, nebo z třeba vodáctví. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na otištění a získání dárku, který věnujeme autorce jednoho otištěného příspěvku. A co tím dárkem tentokrát bude? VICHY opalovací krém SPF 25 a VICHY samoopalovací krém. Vaše texty očekávám na redakčním e-mailu (viz adresa níže) nejpozději 26. srpna 2011, ve 14.30 hodin.

VICHYVICHY

Reklama