Na naší nedávné dovolené jsem vypila tolik litrů piva, co jsem nevypila snad za celý dosavadní život. Dávám totiž jinak přednost vínu, ale tropické počasí a neustálé tvrzení mého manžela, že na žízeň je nejlepší pivo, způsobilo, že ještě nyní se mi dělá při pohledu na pivní pěnu špatně.

drunk

Ale to pivo za to nemůže, můžu za to já. Pokud se pivo pije v rozumné míře, neublíží, ale to je to - „pokud se pije v rozumné míře“, což jsem nikdy neodhadla a dopadla jsem, jak jsem dopadla. Pivní extempore mě provázelo téměř celou dovolenou. Prostě byla ta vedra a pivo je na žízeň nejlepší. :)

No, jak jsem stará, tak jsem blbá. Dobře mi tak. Měla jsem dát na kamarádku, která pila decentně vinné střiky a nic jí nebylo, ale na druhou stranu jsem mohla také dopadnout ještě hůře, a to jako druhá kamarádka, která nepohrdne tvrdým alkoholem, a s obhajobou sobě vlastní: „v zimě hřeje, v létě chladí,“ si však nedopřávala pouze onoho moravského léku – slivovičky, ale v nápojích zabrousila také do zemí skotských, mexických, a nebo jen sem k nám, k myslivcům. O její kocovině snad ani mluvit nemusím.

Abyste si však nemyslely, že mám nějaké kamarádky z mokré čtvrti, to ne, byla tam i jedna abstinentka, ale upřímně, ta nám všem lezla pěkně na nervy. :)

A co si budeme povídat, tou „mokrou čtvrtí“ jsme si prošly, zejména pak v období dospívání, snad všechny. S přibývajícím věkem už jen mnohem víc selektujeme výběr nápojů. Ale s přibývajícím věkem i ten úzký výběr, co zůstal, tak nějak hůře snášíme. Kocoviny jsou delší a bolestivější.

Klárka vám v minulém týdnu po poradě napsala, že vám dám recept na kocovinu. Nedám, žádný totiž nemám. U mě platí jedině mokrý hadr na hlavu a spát a spát a spát.

Ale pokud máte nějaký zaručený recept vy, sem s ním. Může se hodit.

Téma dnešního dne 5. září 2011 zní: Opilecké historky

Dejte nám nahlédnout i do svého soukromí. Nestyďte se za své prohřešky mládí, a nebo prohřešky zcela nedávné. Vždyť jsme jen lidi.

  • Napište nám, při jaké příležitosti jste se naposledy opily
  • Napijete se spíš ze vzteku, nebo pro radost?
  • Při splínu, nebo při přátelském setkání?
  • Máte radši pivo, víno nebo tvrdý alkohol?
  • Jak snášíte kocovinu?
  • Jste abstinentka?
  • Pokud ano, proč?
  • A pokud ne, kde si nejčastěji něco dáte?
  • Doma? Ve společnosti? S kamarádkou?
  • Věříte, že ve víně je pravda?

Při sklence vína nebo půllitru piva pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz.

Na vaše „opilecké historky“ se moc těším a jednu z vás odměním „špiritusem“, který si objednávali i samotní Světáci... Takže - CAMPARI, bitte?

campari

Na zdraví!

 

 

 

 

Reklama