.

Jak jsem se vrátila jen s jedním křídlem a bez svatozáře…

Novinky

Jak jsem se vrátila jen s jedním křídlem a bez svatozáře…

Čtenářka Lissey nejraději vzpomíná na rok, kdy poprvé dělala anděla. V jejím příspěvku se dovíte, kdo odpadl první, a nejen to. Díky Lissey za příspěvek. Podobnou zkušenost jistě nemáte sama.

Mikuláš je moc prima svátek. Patří k našim nejoblíbenějším. Každý, kdo má nebo měl malé děti, to jistě potvrdí. Zažili jsme nejrůznější Mikulášské akce.

Pokojné besídky na podnikových akcích i návštěvu čerta, který to tak trochu přehnal a sousedovy děti museli spát několik nocí po sobě hysteps, aby vůbec usnuly.

Já ale nejraději vzpomínám na to, jak jsem dělala anděla. Trošku paradox, jsem takový ten tmavý, výrazný typ, ale dala jsem si s babičkou záležet a byla jsem fakt přesvědčivý anděl včetně svatozáře, stříbrných vlasů a zvonečku.

Čert byl strašidelný a Mikuláš majestátný. Bylo to první rok po odchodu ze základní školy… bylo nám plus mínus sedmnáct let a zkušenost s alkoholem veškerá žádná. Jak byl začátek večera velkolepý, tak byl závěr neslavný, až potupný.

Všude nás vítali, svou práci jsme odvedli skvěle a za ni dostali krom jiného něco do skleničky, prý pro zahřátí. První odpadl kupodivu Mikuláš. Usnul ve výtahu v paneláku. Naštěstí v něm bydlela jeho vdaná sestra, takže si ho převzala do péče.

Čert nevydržel o moc déle a já už se také těšila domů. Dodnes mám někde fotky z toho večera. Jak jsem krásně vypadala v pět odpoledne a jak jsem se v deset večer vrátila.. Jen s jedním křídlem, bez svatozáře, stříbrné třásně nikde, a bílá říza podezřele uválená a špinavá.

Mrzlo a hrozně to klouzalo! Už je to pár let, ale ještě teď je mi špatně, když si na ten večer a pak na to ráno vzpomenu!

Lissey


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

  • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
  • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
  • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
  • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
  • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

   
05.12.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

  1. [1] Boros [*]

    Syn kolegyně mojí maminky šel na zazvonění s malou dušičkou otevřít - Mikuláš se nedostavil vůbec a čert se neudržel na nohou a tak se svalil přímo na rohožku. Malý Martínek  zařval prý na celá panelák- "mamí, pojď sem, tady leží nějakej chcíplej čert".

    superkarma: 1 05.12.2013, 12:01:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme