Bulvár

Jak jsem se stala zbožím

Takový pohled na dnešní téma jste určitě ještě nečetli. Tak vzhůru do příspěvku od čtenářky s nickem Ikar, za který děkujeme.

Přeji příjemný den a chtěla bych se s vámi podělit o svůj zážitek. Už to budou skoro 3 roky, co jsme si s manželem našetřili na svatební cestu a letěli na Djerbu.

Kdo tam, někdy byl, ví, jak to tam probíhá. Pořád tam někdo něco nabízí a musí se smlouvat a smlouvat. Je to prostě jejich národní sport. První den to bylo hrozné, jelikož já ani manžel smlouvat neumíme, ale druhý den se manžel rozhodl, že se do toho opře.

Vylezli jsme z hotelu a už byli u nás. To by bylo velbloudů, bubin a podobných věcí. Jejich nejoblíbenější věta, bylo čeko bankrot a ježišmarjá. No ale abych se dostala k věci. Jednoho dne jsme šli do města na tržiště na nákup.Prodejci se předháněli v nabízení zboží. Manžel už poučen, bravurně smlouval (já to neumím do dnes) a jsme se dostali před jeden obchůdek, ze kterého vyšel, jak jsme se později od něj dozvěděli, mladík jménem Mustafa a už nás bral dál.

Měla jsem tehdy na hlavě bíločervený melír, který ho okamžitě zaujal a hned jsem byla trikolora. Představil se a ptal se i nás na jména. I když se jmenuji Ilona, pojmenoval si mě po svém (Petra trikolora). Začal nám nabízet zboží, posadil mne na lavičku, sedl vedle a manžela nechal stát. Dokonce po něm chtěl, aby nás vyfotil.

A pak najednou jsem se místo nakupujícího stala zbožím. Nabízel za mne manželovi 10 Ferrari nebo 150 velbloudů, ale manžel mne nedal. Vzal mne za ruku, řekl: "Ani za milion Ferrari" a táhl mne pryč.

Další den jsme museli do města znova, protože nám došel krém na opalování. No co vám budu povídat,museli jsme jít do obchodu oklikou. Vybírali jsme krém, prodavač nám ochotně radil, prý to má vysoký faktor, který nebyl nikde napsaný, ale co se dalo dělat, jiný tam neměli. Samoždřejmě se brzy ukázalo, že se mu nedalo věřit. Takže jsme museli být schovaní. Ale byla to nádherná dovolená a když na ni vzpomínáme, tak se hodně nasmějeme.(I když se tam člověk snadno stane zbožím) Ikar

Milá Ikar, mějte se na pozoru, až tam pojedete za deset let.

   
26.01.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] marcela-1 [*]

  Sml59nevím,jestli by tam byla v bezpečí manželka Leoše Mareše Sml30

  superkarma: 0 27.01.2010, 07:22:32
 2. avatar
  [6] femme [*]

  v Tunisu a na Djerbě jsem už byla několikrát a na súgu se cítím jako ryba ve vodě Sml58 

  superkarma: 0 26.01.2010, 18:45:24
 3. [5] Roland [*]

  Mě se stalo něco podobného v Egyptě. Také si mě tam chtěl koupit od mého přítele vedoucí prodejny s botami. A to nejsem vůbec světlovlasá, naopak bruneta a taky už nejsem nejmladší. Ale asi jsem se mu líbila.Byl hodne podobný p. Troškovi, jako by mu z oka vypadl. Přítel se smál a řekl, že mě neprodá - taky nejsem jeho majetek - že jo. A já když jsem si představila, jak mi tam bylo skoro pořád zle od žaludku + střevní potíže, tak tam bych určitě nadbytečná kila shodila. Ale myslím, že by ze mě byl brzy jenom stín.

  Už je to 3 roky a příběhem Ikar jsem si to připomněla.

  superkarma: 0 26.01.2010, 16:32:56
 4. [4] dadma [*]

  Tak smlouvat taky neumím.Můj manžel ano,tak v Tunisu a nebo v Egyptě musel chodit nakupovat jedině on . V Tunisu chodil ještě s jednou Slovenkou,ta měla pusu prořízlou a šlo jí to.Já bych dala co řeknou a nebo bych raději nekoupila nic.

  superkarma: 0 26.01.2010, 16:11:02
 5. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Sml30 Sml67

  superkarma: 0 26.01.2010, 15:57:49
 6. avatar
  [2] enka1 [*]

  Kdoví, jestli by Leoš Mareš nebral to Ferrari.

  superkarma: 0 26.01.2010, 15:57:08
 7. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Bodeť by tě dal. Co by zde dělal se 150 velbloudy? A Ferrari by mu někdo šlohnul!Sml67Sml52

  superkarma: 0 26.01.2010, 15:51:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme