Vztahy

Jak jsem se stala dočasným závislákem

Člověk se potýká se závislostí dnes a denně. Ať už jsou to ty nejhorší závislosti jako drogy, alkohol či na nikotin; potrápit ale dovedou i závislosti ne tak strašného rázu, jako třeba na sexu (docela velmi milá závislost, pokud nemluvíme přímo o nymfomanii .-), nebo snad na obyčejné čokoládě, která lahodí vašim chuťovým pohárkům. Dnes je velice aktuální závislost na počítačích, internetu či počítačových hrách.

Někoho pohltí internet natolik, že surfuje od večera do pozdních ranních hodin, ať už vyhledáváním různých stránek, článků či zajímavých informací (třeba na Žena-in .-) nebo prostě jen prostým „chatováním“. Jiné zas pohltí počítačové hry, kterých je dnes takové množství, že je opravdu co hrát .-).

I já jsem se stala jedním typem dočasného závisláka a to na počítačových hrách. Konkrétně na jedné! Jednou takhle přišel můj přítel domů z práce a přinesl mi hru „The Sims“, která by mě prý mohla bavit.

Musím říct, že jsem počítačovým hrám nikdy neholdovala, a že jsem je spíše vždy odsuzovala, ale poté co jsem se dozvěděla o této hře, se situace změnila.

Najednou jsem zjistila, že můžu vlastně mít i nový (jiný) internetový život a to život ve hře.

Hra spočívá v tom,  že si člověk založí rodinu Simů, popř. jenom jediného Sima a postaví mu dům, vymaluje a koupí mu veškeré nezbytnosti, které k životu potřebuje.

Na začátku dostane každý hráč k dispozici 20tisíc a musí je dobře investovat. Pozemek se totiž pohybuje přibližně v částkách od 3 do 6 tisíc, takže člověk zjistí, že se penízky rychle rozkutálí.

Takže máme pozemek a můžeme stavět dům (pokud se nám nechce stavět hned od počátku dům, můžeme rovnou koupit pozemek i s domem, kterých je tam již pár postavěno v rámci hry).

Když máme dům, tak ho musíme vybavit tak, aby v něm Sim nestrádal žádnými primárními potřebami. Takže pro začátek vybavit kuchyň (sporák, popř. mikrovlnku, dřez a stůl se židlemi), aby měl co a kde jíst. Dále je třeba mu koupit pohodlnou postel, aby měl dost komfortu a mohlo se mu dobře spát. Samozřejmě Simové jsou velice čistotní a tak jim můžete pořídit dle financí, buď malý sprchový kout, nebo luxusnější vanu či dokonce velkou vanu s vířivkou a samozřejmě nezapomenout na záchod!

V obchodě se vždy ukazuje, kolik každá věc stojí a kolik přidává Simovi bodů, takže v případě postele, čím dražší postel, tím více přidává energie a komfortu. Komfort získáte samozřejmě také pohodlným křeslem nebo gaučem. V případě koupelny, čím dražší vybavení, tím má Sim více hygieny. Aby nestrádal hlady, musíte ho naučit dělat si pravidelně snídaně a večeře popř. občas nějakou tu svačinku neboli „snack“. Aby měl dostatek FUNu, musíte mu pořídit různé druhy zábavy, ať už je to TV, HIFI věž, virtuální realita nebo počítač .-), popř. košíkovou, bazén a také piano nebo jen plátna se štětci, což přidává nejen FUN, ale i kreativitu.

Poslední důležitá potřeba se týká sociálního zázemí. Takže pokud jste si pořídili hned od počátku jen jednoho Sima, je třeba mu najít přátele a udržovat s nimi pravidelný kontakt. Což znamená často jim volat, zvát je na návštěvu či na mejdany u grilu (ale pozor na oheň…).

Aby mohl mít Sim všeho dostatek, musí samozřejmě (jako každý jiný člověk) taky pracovat. Začínat může jako poštovní poslíček, číšník, pracovník bezpečností agentury, také i jako objekt pro výzkum lékařské vědy nebo dokonce jako kapsář–zlodějíček….

Samozřejmě si pak může vytvářet vlastní kariéru. Podle toho v jakém oboru se pohybuje, se může vzdělávat po mechanické stránce, zdokonalovat svou tělesnou stránku, logiku, ale i charisma, což je dobré třeba v politické sféře. Pokud má hodně kreativity může se stát třeba i nějakým umělcem, např. hercem.

A tak jsem si zrodila na svět Sima, ženu se jménem Aninka, naučila ji všemu, co má umět, včetně úklidu po sobě (i když po čase už bylo jednodušší jí zaplatit uklízečku, když na to má… .-). Aninka také (s mojí pomocí :o) „sbalila“ jiného Sima Michaela a po nějakém čase intimního styku .-) ho požádala o ruku. Bohužel nebyl až tak chytrý, takže uhořel, když podpálil gril… .-(, takže na oheň opravdu pozor! Ale ještě předtím stačili spolu zplodit jedno krásné děcko :-), i když musím přiznat, že první dítě mi (vlastně jim…) sebrala sociálka, že se o něj špatně starají…

Také Aninčin první a bohužel zesnulý manžel má na zahradě hrobeček a pokud se k němu nechodí žena a děti modlit, tak je jeho duch chodí v noci strašit…. (Chtěla bych podotknout, že jsem asi zřejmě jedna z malá lidí na světě, kterým se podařilo vyfotit ducha! .-)

V Simech si můžete vytvářet rodinné fotoalbum, ať už ze svatby, narození dítěte nebo prostě jen tak… Pro ukázku přikládám pár fotek mé virtuální rodinky .-) na www.zena-in.cz/fotoalba  - The SIMS.

Málem bych zapomněla, pokud chcete být alespoň trošku v bezpečí před zloději, pořiďte si alarm. A pamatujte zloděj nikdy nespí! .-)

Pokud byste tedy chtěli vědět, jak předcházet úmrtí ve virtuální rodině, jak se dobře vdát či starat se o dítě, aby ho nesebrala sociálka, můžete si to poslechnout příště… nebo to rovnou zkusit na vlastní pěst .-) jako já.

Dovolila bych si tvrdit, že už jsem v této hře takový profesionál, že už mě nemůže nic překvapit, včetně ducha…., no což vím. Asi bych si měla pořídit nějaký nejnovější upgrade, abych byla více v obraze :-).

Tak co? Také chcete mít malou virtuální rodinku? Hlavně se pak o ni pěkně starejte .-) !

Príma zábavu vám přeje  

    
   
02.06.2003 - Láska a vztahy - autor: Jeune fille

Komentáře:

 1. [43] tanecnice [*]

  sims

  superkarma: 0 02.06.2008, 11:17:23
 2. avatar
  [42] k@tchabinka [*]

  A co takhle zajit mezi lidi

  superkarma: 0 20.06.2003, 17:00:39
 3. avatar
  [40] sjuu [*]

  to tomas:
  ja nikde nekradu, natož BMW , nemám to zapotřebi. Ja jsem psala o tom, že se nedivím že přepalovaní převyšuje nakupování her, protože zaplatit za jednu hru polovinu peněz který dám za nájem je trošku síla ne?
  A kdyby hra stála 100 Kč tak už je tu přece jiný poměr cen ne? To už bych do toho krámu zašla a koupila si hru v originální krabici ...
  to gamblerka: nekterym by to nestacilo ani zadarmo :)

  superkarma: 0 05.06.2003, 21:20:59
 4. avatar
  [39] Acinka [*]

  Taky sem to hrála od rána do večera a byl ze mě závislák

  superkarma: 0 05.06.2003, 14:31:20
 5. avatar
  [35] Léthé [*]

  ...jéééé...kde na to berete čas? Já se poslední dobou nemám čas ani v klidu najíst.

  superkarma: 0 03.06.2003, 01:51:00
 6. avatar
  [34] sjuu [*]

  to tomas:
  ty jsi vzdycky desne chytrej a rychlej co se nazoru tyce.
  Pripada mi za za tvym nickem je starej tlustej zakomlexovanej chlap, kterej nema na praci nic jinyho nez svyma stupidnima nazorama otravovat zensky , ktery o neho stejne nemaji sebemensi zajem, seres me od te doby co jsem te poprve na netu videla.

  superkarma: 0 02.06.2003, 21:41:58
 7. avatar
  [33] sjuu [*]

  to tomas:
  kdyby zabavni prumysl nasadil jiny ceny tak by hned bylo po vypalovani.
  Ale kupovat jednu hru za min 1000 Kc je opravdu nehoraznost a pokud tu hru nemam moznost vyzkouset tak takovyhle penize nejsem ochotna obetovat i kdyz u PC her travim dost casu.

  superkarma: 0 02.06.2003, 21:31:05
 8. avatar
  [31] sjuu [*]

  taky se hlasim do klubu zavislaku :)
  Simy jsem taky hravala, hrozne rada jsem si zarizovala domecek.
  Ted hraji Age of Mythology a to je taky super , litam s Pegasama, staram se o skritky, Kyklopy, proste super pohadka. Od hry me leckdy dostane vyhrozovani vypnutim pojistek mym milackem

  superkarma: 0 02.06.2003, 21:24:05
 9. avatar
  [23] JaninaR [*]

  Musí to být skvělá hra, ale ještě pořád nevím kde že se dá sehnat....?

  superkarma: 0 02.06.2003, 12:49:40
 10. avatar
  [16] kubikm [*]

  minule jsem musela vnučce vysvětlovat, co je to černá hodinka. Je jí 8 let, už taky občas sedí u počítače. Myšlenka, že lidi by vstali od svých počítačů a osobně by se sešli ji připadá senzační. Když to domyslíte - vy vlastně každý sedíte ve svém kamrlíku, žijete si svoji rodinu - ale co vaše vlastní rodina? já to neodsuzuju, pořád lepší být u PC než pod drogou. Nedávno tu byl článek, jak je důležité pohlazení, že děti, které jsou netečné nebo zlé, nebyly s láskou dotýkané. Teď jdu dotýkat vnoučka a za hoďku se podívám, kdo mi jak vynadal.

  superkarma: 0 02.06.2003, 11:08:40
 11. avatar
  [13] Dickie [*]

  Miruna: když hrob přeneseš do domu, je z něj urna. a ta se dá prodat. taky nestrašej a ještě na tom vyděláš.

  superkarma: 0 02.06.2003, 10:53:35
 12. avatar
  [12] Zuzča [*]

  tak mi měli kupovat PC domů i připojit internet. Ale když pokaždé slyšel, co bylo na Ž-in internet padá. A to neví, že když bude PC vezmu od bráchy Simáky a budu hrát doma . Už se těším a otevřeně přiznávám: jsem závislá na internetu.
  Dokoce abych mohla jít v klidu na Ž-in o víkendu, když jsme byli u rodičů, nechala jsem výjimečně spát celé dopoledne, jen abych mohla na ž-in

  superkarma: 0 02.06.2003, 10:18:20
 13. [11] Miruna [*]

  Jedna (poněkud brutální)rada - aby ti Simíkx nestrašili duchové, musíš zbuldozerovat hroby. Je to drastický, ale účinný :o)
  P.S.: To není návod jak zacházet s předky!

  superkarma: 0 02.06.2003, 10:15:06
 14. [8] Artep [*]

  I já jsem se stala takovou závislačkou na The Sims.Nikdy jsem nechapala,jak někdo může hrát hru i pár hodin v kuse. Už to chápu.U hry to utíká strašně rychle:-))

  superkarma: 0 02.06.2003, 09:21:10
 15. avatar
  [7] Dickie [*]

  Když už je nemám co učit, jednomu už chybí jen jedna čárka na vaření, druhej je úplně komplet, takže každá kariéra je hned hotová, začíná to být nuda.
  a to to hraju bez cheatů, prosím pěkně!

  superkarma: 0 02.06.2003, 09:14:24
 16. avatar
  [5] Barunka [*]

  To by se mi taky líbilo

  superkarma: 0 02.06.2003, 07:59:16
 17. avatar
  [2] Věrka [*]

  Jsem taky závislák.

  superkarma: 0 02.06.2003, 04:17:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme