Vztahy

Jak jsem se bála a jak se jiní báli mě

Já se bojím pavouků, už jen, když si na to vzpomenu, tak mi běhá mráz po těle. Johany a takový ti malí pavouci mi nevadí, ale co přímo nesnáším, to jsou takoví ti větší, co máme na chalupě, brrr. To se vždycky s mužem hádáme, kdo se ho bojí a štítí míň, aby ho šel zlikvidovat. Fůůůůůůůůůj L

 

Jinak spíš já jsem vyděsila jiné lidi. Napadají mě dva případy.

 

První byl na pionýrském táboře. Měli jsme tam absolvovat stezku odvahy v noci. Spousta dětí byla vyděšených a vedoucí nám dělali různé postavy, okolo kterých jsme měli jít, oni na nás vyskakovali různě, houkali apod. A já jsem šla s mojí nejlepší kamarádkou, ale nějak nám blikala baterka, až přestala svítit úplně. Tak jsme šly potmě. Šly jsme kolem obilí, kde na nás číhal „drákula“. Jenže jak nám nesvítila baterka, tak jsme šly potichu a nakonec jsme vyděsily my jeho, protože jsme ho spatřily první my a vybafly na něj.

 

Druhý případ je z dob, kdy jsem ještě bydlela u rodičů v panelákovém bytě. Byla jsem na diskotéce a u nás byl takový zvyk. Že když jsem přišla, většinou se jeden z rodičů vzbudil, zeptal se, jestli jsem v pořádku, já mu řekla, že OK (i když mi někdy bylo pěkně šoufl, hádejte z čehoJ). A tak jsem jednou přišla a proplula do pokoje, mezitím se vzbudil můj táta, rožnul si lampičku u postele a než jsem se stačila převléci a šla jsem na záchod, tak usnul. Já, jak jsem šla na záchod, tak jsem viděla, že mu svítí lampička. Šla jsem mu ji zhasnout a jak jsem stála u jejich postele natažená k lampičce, tak se táta náhle vzbudil a strašně vykřikl. Asi se lekl, že si jde pro něj smrt. Byla jsem v bílé dlouhé noční košili, černé rozpuštěné vlasy za malého tlumeného světla lampičky jsem se k němu natahovala – zkrátka hotová smrtka, akorát ta kosa mi chyběla. Myslela jsem si, že má infarkt a budu ho muset oživovat. No, naštěstí to rozdýchal.

 

Není ze mě sirotek, tak je to dobrý. ValerieM

 


Díky, Valerie, moje maminka se taky strašlivě bojí pavouků, a tak každý rok, pravidelně o pouti jsme jí vystřelili na střelnici takovýho velkýho pavouka, co se mu hýbaly nohy. A pokaždé ho našla mezi prádlem na žehlení a prakticky vždy jsme to poznali, i když jsme byli na zahradě...

 

Jo, jo pavouci :))

 

Bojíte se něčeho, máte strašidelnou historku? Tak mi ji napište a já některým z vás pošlu krásnou svíčku, abyste si měly čím v noci svítit na cestu ...

redakce@zena-in.cz

   
21.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [20] Gwendylon [*]

  Nyotaimori: jo, make - up značky Utopená zeleň, pudr Hřbitovní prach, konturka Červí díra, rtěnka Svinibrodská zeleň a stíny Lehký dotek smrti

  superkarma: 0 21.07.2005, 21:58:52
 2. avatar
  [18] Gwendylon [*]

  Nyotaimori: hele, to je slabý kafe, lepší je děsit lidi už svým zjevem jako já

  superkarma: 0 21.07.2005, 21:39:14
 3. avatar
  [15] gerda [*]

  vlcice: když můj syn řekl kamarádovi z Prahy "rožni", tak se kámoš naštval, proč mu nadáváˇ, že není žádný rožeň!!!

  superkarma: 0 21.07.2005, 12:10:54
 4. avatar
  [13] vlcice [*]

  Zrovna včera jsme se s kamarádem bavili o strachu z pavouků.
  Já jsem se těch malých nikdy nebála až do doby, kdy jsem se v jednom přírodovědném časopise dočetla, že můžou bolestivě kousnout. Od té doby bych je do ruky nevzala ani za nic. Ale jinak mi v pokoji nevadí, dokonce se ani nebojím, že na mě vlezou. Zato z těch velkých mám docela strach ani nevím proč.
  Zrovna včera jsem viděla ve zverimexu jednoho krásného, velkého a porádně chlupatého pavoučka. Byl opravdu krásný, ale kdyby utekl, tak bych asi taky hodě rychle utíkala.

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:40:29
 5. [12] ValerieM [*]

  vlcice: Zuzča: Tak to jo, mě to ani nepřijde. Jezdívala jsem na Moravu k babičce a dědovi, tak jsem si asi nějaké výrazy odtud přivezla a už to ani nevnímám.

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:37:18
 6. avatar
  [11] Zuzča [*]

  ValerieM: no podle "rožnul" Čecháčci používají rozsvítil

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:35:20
 7. avatar
  [10] vlcice [*]

  ValerieM myslím, že to gerda poznala podle toho rožnutí. V Čechách tohle slovo neznají. Když jsem řekla spolubydlící na kolejích poprvé aby rožla, tak na mně vyvalila oči a ptala se, co to po ní vlastně chci.
  Jinak ten zážitek se smrtkou je dobrý. Moc jsem se nasmála.

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:35:19
 8. avatar
  [9] Ivana. [*]

  pavouky taky nesnášim nejradši bych vždycky vyskočila z okna když na nějakýho narazím, ale už to mám vyřešené. Nosím s sebou Biolit.
  Kelly: stvořil je proto aby sme se nenudili.

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:23:38
 9. avatar
  [7] Kelly [*]

  Pavouk mne sice rozhodí, ale jsem schopná jej chytit a odnést ho.
  Jak hysterka vyvádím pouze v případě, že po mne leze klíště .... fuj, havěť jedna zákeřná a hnusná. Proč je jen Pán Bůh stvořil, čím jsou užiteční ... ???
  Jinak jsem ale docela vyrovnaná ...

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:11:01
 10. [6] ValerieM [*]

  gerda: No, možná trochu jsem jí načichla. Jak jsi na to přišla? (chybí mi smajlík valící oči)

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:10:20
 11. avatar
  [5] gerda [*]

  Valérie, že jsi z Moravy? Hádej, jak jsem na to přišla

  superkarma: 0 21.07.2005, 11:06:04
 12. avatar
  [2] kemy [*]

  TAK TO JE HUSTÝ.

  superkarma: 0 21.07.2005, 10:56:42
 13. avatar
  [1] Žábina [*]

  to mi připomíná moji kamarádku, která mnou opovrhovala, že se bojím pavouků
  když byla jednou u nás na chalupě začala náhle ječet, nebo si při čištění zubů a slabé lampičce v koupelně pozdě všimla, že v umyvadle trůní obrovský pavouk
  říkám jí - ty se přece pavouků nebojíš....no jo to jsem ale nevěděla že tady máte takový velký a chlupatý

  superkarma: 0 21.07.2005, 10:56:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme