truck

Vždycky jsem obdivovala svoji neteř, která si udělala řidičák na kamion a dokonce už s ním brázdí dálnice u nás i v zahraničí. A nejen to. Umí si ho sama naložit a samozřejmě bravurně zacouvat, či se s ním vejít do vrat, jen o pár centimetrů širších.

A není divu, že jako pohledná blondýnka za volantem několika tunového kolosu  vzbuzuje pozornost kolegů „kamioňáků“. 

Vždycky když se potkáme, tak nadšeně vypráví historky z cest a já jen žasnu, kolik odvahy a kuráže tahle  „holka“má. To já bych se asi „potentočkovala“ strachy. Už jenom z řízení dodávky, nebo menšího náklaďáku, (které mi umožňuje moje řidičské oprávnění ), bych měla, jak se říká, bobky.

Jenomže nouze naučila Dalibora housti a mě donutila sednout za volanty výše zmíněných vozidel. To když mi vypovědělo službu moje malé auto a nebyla jiná možnost, jak se přemístit na víkend.

A tak jsem poprvé řídila dodávku  Ford tranzit,  jaksepatří zaneřáděnou od stavebních dělníků a opotřebovanou zacházením, které bych rozhodně nenazvala něžným.

Vymetli jsme vajgly, pet lahve a různé neřádstvo, které se ve vozidle povalovalo a tak trochu štítivě jsem usedla na místo řidiče. Sedačku jsem si přirazila až k volantu, abych vůbec dosáhla na pedály, spojka zabírala hodně vysoko a řadící páka se kvedlala tak, že bylo hodně těžké zařadit správnou rychlost. Ale když jsem uvedla vozidlo plynule do pohybu, zmocnila se mě taková euforie, že jsem se nahlas rozchechtala a začala chápat neteř, proč propadla kouzlu velkých aut.

A to se v případě Transita nedá o velkém autě vůbec mluvit.

Ještě úžasnější byl zážitek z řízení malého nákladního auta s korbičkou. Pravda, trošku mi činila problém prostorová představivost a najíždění do zatáček, takže jsem občas škrtla korbou  o větve stromů, nebo najela na obrubník, ale protože tohle auto bylo zvyklé na ledacos, určitě mi to odpustilo.

Co já vím, možná ho budu ještě potřebovat.

Mé malé autíčko se sice vrátilo ze servisu, ale zrovna včera mi nějaký vtipálek řekl: „Hele, nechci tě  strašit, ale nějak ti kouří výfuk“.

Reklama