Obětujte se jen rozumně, píše čtenářka Telelot. A přikládá vzpomínku na své obětování se ve školní jídelně, kdy pomohla spolužačce s konzumací nepoživatelné mlékové polévky...

Vzpomínky na školní léta jsou druhdy úsměvné. Některé jsou ale k pláči. Příhoda, která se stala čtenářce Telelot, patří spíš do toho druhého ranku, i když vám možná drobný úsměv na tváři vykouzlí...


Dobrý den,
obětavost vnímám jako kladnou vlastnost, jen je asi zapotřebí hlídat si hranici, kdy obětavost jedněch začnou druzí zneužívat. Extrémní případ obětavosti ze svého okolí neznám, tak aspoň přispěju k dnešnímu tématu nevesele-veselou příhodou vlastní „obětavosti“.

Na základní škole jsem chodila do školní jídelny na obědy a tak 1x do roka se stávalo, že netekla voda. Obědy se ten den nerušily, ale nemožnost umýt nádobí řešily kuchařky tím, že hlavní chod nám dávaly do hlubokého talíře od polévky.
TEN DEN byla zrovna mléková polévka... brrr... nevím, jak komu z vás chutná, ale já ji z domova vůbec neznala a v jídelně jsem ji jedla jen pod pohrůžkou hladovění. Bohužel, kdo by si polévku nevzal, neměl by talíř na druhé jídlo (a stěžujte si, když je vám 10 let a píše se rok 1979...), takže jsem se sebezapřením do sebe tu nechutnost nacpala. Už jsem si chtěla dojít pro druhé jídlo, když jsem si všimla spolužačky, jak bádá lžící v talíři a brečí. Ptám se jí, co se děje a ona, že vůbec nesnáší mlíko, natož polívku z něj a búúú.... béééé, co má teda dělat? Tak se mi jí zželelo, říkám si, že když už jsem do sebe nasoukala svojí porci, že tu její snad taky dojím a dala jsem spolužačce svůj prázdný talíř. První lžíce, druhá lžíce... no, snad to už ani dál nečtěte, za chvíli totiž byla „zpátky“ i moje porce a ten den jsem byla opravdu bez oběda. Sice by mi asi po tomto „zážitku“ kuchařky nový talíř daly, ale já už neměla sílu pozřít cokoliv. Jak se říká, pro dobrotu na žebrotu :o):o)

Hezký den a obětujte se jen rozumně.
Telelot

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. 10. 2012: Obětavost

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Okolo šestnácté hodiny se dozvíte, která čtenářka získala za příspěvek slíbený dárek: velké balení čokolády Merci.

merci

Reklama