Domácnost

Jak jsem poprvé sáhla na hada

Hezký den přeji.

Mám neskutečný odpor k hadům i přesto, že se říká, že nejsou slizcí. Nikdy by mě nikdo nedonutil na hada sáhnout, až jednou.

Kamarádka měla doma hada, nádhernou krajtu, a pozvala mě na návštěvu. Promiň, k tobě nejdu, máš doma hada. Stačilo mi její opakované vyprávění, že si had leze, kde chce, a dokonce s ním spí.

Ujistila mě, že hada dá do terária. No dobře, podívat se mohu, ale jak ho vyndáš, utíkám z bytu. Přišla jsem s očima plnýma hrůzy, kde je had. Byl v teráriu, dokonce se mi i líbil.

Otevřela terárium a říká, neboj, pojď si ho pohladit. Začala jsem ječet: ihned to zavři, nebo odejdu. Jsi posera, chci tě přesvědčit, že není slizký. V žádném případě můj odpor nešel překonat, přestože se mi had líbil. Již jenom samotný pocit, že sedím a piji kávu vedle hada, mě nenechal ani na vteřinku klidnou.

Ale kamarádka byla mazaná, otevřela lahvinku vína a po jejím vypití jsem se přestala kontrolovat, tím nechci říci, že jsem byla opilá. Dokonce jsem si opatrně hada pohladila a opravdu jsem byla mile překvapená, že můj odpor je zbytečný.

Dopadlo to tak, že hada vyndala a já jsem si k němu sedla na zem a hladila ho. Kamarádka se smála a říká: vidíš, já věděla, že tě přesvědčím, že odpor překonáš.

Od této chvíle jsem k ní na kávu chodila pravidelně a s její milovanou krajtou se mazlila.
Nejodpornější jsou krysy, a že jich na sídlišti běhá. Večer se dívám z okna, mají rej. Ale proč? Lidi jsou neskutečná čuňata a hází odpadky z okna, přímo je živí.

Zdraví Věrulinka


Dobrý den, tak to vidíte.
Odpor k hadům je opravdu zbytečný, daleko důležitější je strach a respekt.:) Ale dá se s nimi vyjít, oni nejsou hloupí! :)
Ale pozor na ty hlodavce, to nejsou krysy, ale potkani! Krysa byla téměř vyhubena a musím říct, že je přitom daleko hezčí než potkan. Ale potkan také není hloupé zvíře!

Co vy a hadi? Co vy a hlodavci? Napište nám na adresu redakce@zena-in.cz!

   
14.03.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Věrulinka [*]

  jj,potkani
  paviocko: to ne já

  superkarma: 0 14.03.2007, 14:37:45
 2. avatar
  [7] Žábina [*]

  tomáš: no teda...to by byla dlouho moje noční můra

  jinak mě by ani láhev vína nedonutila na hada sáhnout...

  superkarma: 0 14.03.2007, 13:46:16
 3. avatar
  [6] paviocko [*]

  Věrulinka: ještě dotaz, býválý manžel je bývalym, že v té nemocnici nesehnali sérum???

  superkarma: 0 14.03.2007, 13:22:22
 4. avatar
  [5] paviocko [*]

  Hady mám ráda, ale zmije bych domu asi nechtěla. Ale nějakýho milýho škrtiče bych brala! Jen bych ho nedokázala krmit živejma myšma nebo morčata. Mám ráda i chlupatou "havěť".

  superkarma: 0 14.03.2007, 13:13:13
 5. avatar
  [4] Aja [*]

  tomáš: To je teda blb! A ten jeho kámoš ještě větší, že mu je dal. Písečná zmije má jedové zuby vzadu. Pokud tě kousne jedákama a nedostaneš okamžitě sérum, tak to máš spočítaný A pokud tě kousne jen předními, tobě píchnou sérum, tak to máš spočítaný taky

  superkarma: 0 14.03.2007, 13:03:56
 6. avatar
  [3] Aja [*]

  To asi nebudou krysy. Těch je vlastně dost málo. To budou potkani Aspoň má kamarádka čím krmit

  superkarma: 0 14.03.2007, 13:01:03
 7. avatar
  [2] tomáš [*]

  No teda,to smekám! Já jsem ještě na hada neměla příležitost sáhnout, zkusila bych to, kdyby to byl hodný domácí mazlík, nejedovatý...
  BM si kdysi z nerozumu donesl domů písečné zmije.Když jsem rezolutně požádala, ať jdou z domu (ponechal je v ložnici,kde jsme spali s miminem, zcela nezajištěné v obyčejném akvárku) - tak pro ně sáhnul HOLOU RUKOU. A už to měl. Další hodiny jsem strávila s jeho transportem do špitálu,ruka byla cca dvojitá a modročerná.Nechali si ho tam až seženou sérum...a hady si přišel odchytit "kamarád",který mu je obstaral. Nekecám!!! Když šikulkovi upadl na zem, skákala ta potvora asi 50 cm vysoko!!!!A to byly celkem malí, tak 30 cm dlouzí. Hada doma - NIKDY !!!

  superkarma: 0 14.03.2007, 12:29:16
 8. avatar
  [1] Vivian [*]

  Myši jsou roztomilý Ale je fakt, že lidi jsou --- (jak to říct, abych neurazila to inteligentní zvíře?)

  superkarma: 0 14.03.2007, 12:28:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme