Dobrý den, rozhodla jsem se s Vámi podělit o můj příběh, kdy jsem dokonce i já byla „záchranářem“.

     Začalo to, když jsem se s mojí kamarádkou potkala ve městě. Ptala jsem se jí, co je u ní nového a tak a najednou z ní vypadlo, že má neuvěřitelné dluhy a nemá je jak splatit (příbuzní jí půjčit nemohou, ani nikdo jiný). Začalo to tak, že zatoužila po novém nadupaném mobilu. Neměla na něho zrovna peníze(byly už roztroušené jinak)a měsíc pro ni byla dlouhá doba, chtěla ho IHNED, tak si vzala půjčku.

Říkáte si kravina, já vím, ale potom to šlo velmi rychle dál. Za chvíli už to nebyl jen mobil, ale chtěla nový nábytek, další oblečení a tak to jelo dál, až to dospělo do toho stádia, že půjčku platila půjčkou a měla dluhy skoro 80 tisíc(to není tak moc,ale ona pracuje jako uklízečka,takže moc nevydělává).

Svoje vydělané peníze dávala skoro jenom na zaplacení půjček a placení různých účtů a peníze které měla zaplatit se díky úrokům zvyšovaly. Sama mi řekla, že je hrozně hloupá a že neví proč to udělala. V tu chvíli mi bylo do breku nad její hloupostí, ale uvědomila jsem si, že přece chyby dělá každý a že jí musím pomoct.

 Zastavily jsme se u mě na čaj, ona celá ubrečená z té situace a  já přemýšlela, jak jí pomoct. Nic jsem nevymyslela, poslala jsem ji domů a slíbila, že něco vymyslím. Celou noc jsem se převracela a přemýšlela, ale nemohla jsem na nic přijít.

Usnula jsem a zdál se mi zvláštní sen. V tom snu byla moje kámoška, jak je v nějaké budově, dává někomu peníze a kroužkuje něco na papíře. To je ono,můžeme zkusit sportku, pomyslela jsem si. Hned ráno jsem jí zavolala a vyložila jsem jí svůj nápad. Souhlasila.

Donesla papír na kroužkování čísel, řekla jsem jí, ať si vybere čísla a vsadí si. Jejím přáním ale bylo, ať čísla vyberu já, že ona nemá štěstí. Tak jsem vybrala hodně čísel a vsadili jsme. Moc jsem tomu nevěřila, ale byla to asi už jedna jediná možnost, co jsme mohly zkusit.  Zanedlouho mi kamarádka volala dojatá jak malá, že jsem trefila skoro všechna čísla a že jsme prý vyhrály a ta částka, že jí stačí pokrýt skoro všechny její dluhy.  Byla jsem moc štastná, že jsem jí mohla "zachránit"! Od té doby se neustále navštěvujeme a ona mi pořád děkuje a říká mi "zachránkyně". :-)      Každý může být zachráncem. alminka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá alminko, tak to bylo z pekla štěstí a zároveň nádherně romantická záchrana jako z amerického filmu. Zkuste znovu vsadit, třeba to vyjde podruhé! Simona

A jaký příběh máte vy, milé čtenářky. Nevzpomenete si na něco, v čem také hrála roli náhoda? Napjatě čekám na vaše příspěvky na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama