Jak už to v životě bývá, já, sama babička, jsem svého tatínka už bohužel pochovala. Vzpomínky však pochovat nelze...

Měla jsem krásné dětství a dva sourozence. Ale já byla první.
Když mi bylo asi 5 let, jezdívala jsem s tatínkem na motorce k vzdálené řece, chtěl mě naučit plavat. Seděla jsem na podušce na benzínové nádrži, asi se to tehdy smělo - nevím.
Při jedné zpáteční cestě lesem nás stavěl jen o trochu starší chlapec než já, že pár kroků od cesty si dědeček sedl na zem a spí. Tatínek rychle obhlédl situaci, naštěstí jelo kolem osobní auto. Dědouška společně i s klukem naložili a odjeli, tatínek jel za nimi, asi ohlásit událost na VB. Já jsem dostala strohý příkaz: „ČEKEJ!" Na podušce jsem asi čekala dlouho, vůbec nic kolem celou dobu nepřejelo. Až najednou se stejné auto vracelo s tím klukem do blízké vsi. Pak mi nabídli, že mě odvezou domů, už se začalo stmívat. Nezaváhala jsem ani okamžik, já jela PRVNĚ v životě autem! Na tatínkův příkaz jsem si ani nevzpomněla. Vysadili mě poblíž domova, došla jsem kousek cesty sama. Maminka sice byla ráda, že jsem doma, ale bylo jí divné, že tatínek nejede. Ten mě chudák hledal v lese, volal... Když dojel domů, byl šťastný, že jsem v pořádku, ale zlobil se, že jsem odjela. A maminka taky, že mě nevzal s sebou... Já jsem radši dělala, že tvrdě spím. Ještě jsem slyšela, že říká mamince, že odvezli mrtvého a museli sepsat protokol. Do rána se vše urovnalo, už jsem to tolik neslízla".

Dnes je v tom lese pěkná širší asfaltka a vždy, když tudy jedu k rodičům na hřbitov, vždycky si na tuto příhodu vzpomenu.

Samík97


Milá Samík97,
Je mi divné, že vám tatínek po nich nic nevzkázal... ale to už se asi nikdo nikdy nedozví.
Děkuji za milou vzpomínku nejen na tatínka a přeji hezký den.

Reklama