.

Jak jsem jela pendolinem

Cestování

Jak jsem jela pendolinem

Kdo mě zná, ví, že nedám bez auta ani ránu. Jsem schopna jet i za roh na poštu. Jaké bylo moje zděšení, když mi šéfredaktor Radek oznámil: „Pojedeš do Ostravy, vlakem!“

Poté to upřesnil: „Pendolínem, ať si tam rychleji.“
„A nemohl bys mě tam hodit autem?“
„ Nemohl, nemám čas,“
zněla rázná odpověď.

Do Ostravy jsem jela za naší blogující maminkou. Moc jsem se na ni těšila, jen ta cesta mě děsila. Jak je to dlouho, co jsem nejela vlakem? 15 let? Možná i víc.  

Cestu svým autem jsem zavrhla, poněvadž právě prochází celkovou opravou před dovolenou. No tak co, přece se nezaleknu vlaku a navíc, pendolinem jsem ještě nikdy nejela. Většinou mě odradila cena jízdenky, která šla však k našemu společnému překvapení hodně dolů. Jen pro informaci trasa Praha - Ostrava hl. n. vyšla na necelých 500 Kč.

uvlaku

Na nádraží mě doprovázel manžel. Buď, aby se přesvědčil, že jedu sama, anebo spíš, aby se přesvědčil že vůbec jedu, protože ten večer probíhalo fotbalové utkání Česko-Řecko a on už měl s kamarády rezervované místo v hospodě a věděl, že nemusí spěchat domů.

Pendolino přijelo na nástupiště zhruba dvacet minut před odjezdem, ale úklidová četa ještě celý vnitřek vagonu čistila a luxovala. Když jsme pak vešli dovnitř do vagónu, cítili jsme ještě vůni čistících prostředků.

I když jsem nikdy neletěla letadlem, poněvadž trpím aerofobií, první co mě napadlo při vstupu bylo, že jsem jako v letadle. Malinko stísněný, ovšem luxusní prostor s dvěma sedačkami na jedné a jednou sedačkou na druhé straně. V mnoha místech byly sedačky uzpůsobeny i jako čtyřka proti sobě, čehož využily dvě nastupující maminky s dětmi.

interier

Co mi ale fakt vadilo, že nejdou stáhnout okna. Cestu vlakem mám prostě odjakživa spojenou máváním z okna. A tak jsme se s manželem rozloučili bez mávání.

okna

Vlak vyjel z nástupiště na minutu přesně a velmi tiše. Kdybych se nepodívala z okna na „pohybující“ se okolí, tak bych snad ani nevěřila, že už jedeme.

Ten den pršelo a byla poměrně chladno, nicméně ve vlaku pustili klimatizaci, která nešla námi cestujícími nijak ovládat, a tak po čase začaly maminky na protější straně natahovat svým dětem mikiny a já s povděkem sáhla po předtím odložené bundě. Prostě mi byla zima.

Proběhlo oficiální uvítání z reproduktoru, načež začaly vlakové stevardky roznášet denní tisk. Zdarma. Poté začaly roznášet vodu s bublinkami i bez. Také zdarma. Do třetice jezdili s kávou, čokoládou, čajem a sušenkami. Většina cestujících včetně mě, jak byla natěšená, že předchozí dvě položky byly zdarma, asi v ceně jízdenky, tak si objednávala. Chudinky maminky s dětmi naproti kávu, čokoládu i sušenky a pak jsme byli všichni malinko překvapeni při vyúčtování. Za kávu a sušenku jsem dala 60 korun, a když jsem chtěla potvrzení, stevardka se tvářila, že ji děsně obtěžuji.

Maminky naproti stálo toto občerstvení 160 korun. A to nebyl konec. Skvělý marketinkový tah se této společnosti nedá upřít. Za chvilku se v reproduktoru ozvala lákavá a jedinečná nabídka, že se bude rozvážet jistá zmrzlina za jedinečnou a neopakovatelnou cenu. A děti naproti hned:
„Mamííí, mamíííí, že nám ji koupíš.“

Maminky koupily a já byla ráda, že jedu sama a ne s dětmi, jinak by se ta cesta o dobré dvě tři stovky prodražila. Řízky s chlebem by v tomto případě asi neuspěly, to by bylo trapné. Jak ostatně prohlásil výrostek o dvě sedadla vepředu, když jeho maminka, nebo to byla spíš babička, začala vytahovat řízek a on na ní, že je trapná, ať to hned schová.

Vzpomněla jsem si na romantické cesty starým vlakem, kdy řízky voněly v každém kupé a vlak vydával takové zvláštní, typické, prapodivné zvuky. My tomu říkali, že koleje zpívají.
Tady nezpívaly. Tady jsme doslova letěly vzduchem a létaly také peníze z našich peněženek.

Pendolino je luxus, je rychlé, na rozdíl od mnoha vlakových souprav čisťounké a voňavé. Stevardky jsou usměvavé, možná až příliš. Vadilo mi, že nám pořád něco vnucují.  Pendolino nemá zpoždění, jezdí na minutu přesně. Dalo by se říct, než se rozhlédnete, už jste i na místě.

vlakA teď budu asi nevděčná:
„Radku, děkuji za tento zážitek, ale pokud bych měla ještě někdy cestovat vlakem, zůstanu u starých vlaků.“

Zpátky jsem jela obyčejným rychlíkem. Mohla jsem si otevřít okno, podívat se na jakém stojíme právě nádraží, mohla jsem si bez ostychu rozbalit svačinu, netřásla jsem se zimou z nechtěné klimatizace.
Ale hlavně! Vlak ujíždějící po kolejích vydával své tolik typické, nádherné kolébající zvuky. Prostě, koleje zpívaly.

foto:autor

Čtěte také:

   
18.06.2012 - Doma - autor: Alexandra Stušková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [84] kobližka [*]

  monkee — #76 Ty abys mě nepoučovala,viď?

  superkarma: 0 25.06.2012, 10:39:39
 2. [83] Trefa [*]

  TRefa:Pendolinem,jsem nikdy nejela.znam ho jen z televize.clanek jsem precetla,a neni divu ze za luxus si nechaji zaplatit.ja jsem jezdila do Prahy motorakem,kazdy tyden za maminkoa platila jsem 10.00kc.to uz neni vubec pravda.

  superkarma: 0 19.06.2012, 21:55:52
 3. avatar
  [82] wich [*]

  peetrax — #81 Sml67

  superkarma: 0 19.06.2012, 20:21:15
 4. avatar
  [81] peetrax [*]

  wich — #79 poté, co autobus, ve kterém jsem cestovala z Prahy do Brna, v zimě uvízl na sedm hodin na D1, už taky vozím müsli tyčinky. Sml30

  1. na komentář reaguje wich — #82
  superkarma: 0 19.06.2012, 18:45:43
 5. avatar
  [80] SNÍŽEK [*]

  moderní vlaky jsou super a kdo si nic koupit nechce tak nemusí,já bych si klidně ten řízek vybalila,no co.

  superkarma: 0 19.06.2012, 15:27:09
 6. avatar
  [79] wich [*]

  Yannize — #78 Já mívám při cestování v kabelce narvané aspoň tři müsli tyčinky. Už mě hodněkrát vytrhly z nouze Sml30 Ale pokud jedu přes poledne, stejně si na to teplé jídlo zajdu. I kdyby to měl být fast food, tak normální oběd potřebuju. Jídelní vozy ve vlaku jsou na tohle skvělá věc. Ne vždy cestujeme jen na výlety a kolikrát to jsou takové fofry, že koupit si něco v obchodě na nádraží je nemožné.

  1. na komentář reaguje peetrax — #81
  superkarma: 0 19.06.2012, 12:10:35
 7. avatar
  [78] Yannize [*]

  cilani — #45 Alexandra Stušková — #46 Suzanne — #52 jsem asi divná.. do vlaku jsem si třeba připravovala zeleninovej nebo ovocnej salát, ale smaženej řízek..to bych spala celých pět a půl hodiny cestySml30 a jelikož jízda byl jedinej moment, kdy jsem byla svolná k učení, nemohla jsem chrnětSml30

  a třeba na výšlap na hory si vždycky ubalíme tortilly s různýma náplněma a zeleninou Sml58 

  btw. třeba příklad z předminulého ročníku CIAF - letecký den. všude stánky s občerstvením, jídla a pití habaděj a čtyřčlenná rodinka "rodiče každej mezi 100 a 150 kilama, děcka ve věku kolem deseti let by zapadly do stejný váhový kategorie jako já s přítelem", deset minut po příchodu vybalenej "piknikovej servis", každej čtyři řízky a tlačili to do krků. s plnejma pusama okřikovali rodiče děti, že dokud se nejdřív pořádně nenajedí, nikam se na nic podívat nepůjdou. stejně niakm nešli. přijeli autem, nic nenachdili, ale zásoby si udělaly, že klidně mohli ulehnout k zimnímu spánkuSml52  -tohle a podobné pohledy se mi spojí s myšlenkou na řízek na cestáchSml52

  1. na komentář reaguje wich — #79
  superkarma: 0 19.06.2012, 09:53:04
 8. avatar
  [77] wich [*]

  Jala — #72 Já si taky myslím, že je jen dobře, že se kultura cestování zlepšuje. Ale je to všechno v lidech. Dokud nebudou přijímat novinky s povděkem, budou ničit všechno, co je hezké, nové, bude to tu pořád jak na Ukrajině. V chudých zemích se ještě jezdí na dřevěných sedačkách ve vagónech z roku raz dva a tady se lidi rozčilují, že mají klimatizovaný vlak s občerstvením, v létě nanukem Sml29 až pod nos. Proč pak něco zlepšovat, když to vlastně lidi ani nechtějí... Sml15

  Jinak teda že se lidi dokážou pohádat i pod článkem o jízdě vlakem... Rikina a Peetrax mi mluví z duše. Holt prostě jsou lidi, co jim moderní vlaky nevyhovují a jsou lidi, kteří jsou za kulturní cestování šťastní (třeba já).

  superkarma: 0 19.06.2012, 08:34:03
 9. avatar
  [76] monkee [*]

  Krupová — #67 Krupová — #73 Takže jak, smí se tu diskutovat nebo nesmí, vaše blahorodí?Sml32 Jestli si chceš přečíst slovní šarvátku, musíš si najít články staršího data. Toto, si myslím já, bylo sdělení odlišného úhlu pohledu na téma a článek. Řekla bych, že parketou, které by se paní redaktorka mohla držet bez ztráty kytičky, jsou rozhovory se známými osobnostmi. U jiných mi přijde tu a tam poněkud dryáčnická, či familiérní, ba někdy až žoviální. Můj názor. Smím si ho ponechat? (Obvykle si ho nechávám pro sebe.)Sml58

  kobližka — #71 Příště se trochu víc soustřeď, figuruje tu jiné jméno, než uvádíš Sml58Sml24 Tipla bych si. že článek byl psán s nadsázkou, nikoliv s nadhledem.Sml32

  1. na komentář reaguje kobližka — #84
  superkarma: 1 19.06.2012, 00:00:12
 10. avatar
  [75] peetrax [*]

  Krupová — #73 a protože jsou lidé různí a v různém rozpoložení a z různého prostředí s různými zážitky, tak se neshodnou. Trvám na tom, že by to byla velká nuda, kdyby sem všichni chodili jen pochlebovat a ostatní se báli říct svůj názor jen proto, že je jiný. Sml80

  superkarma: 1 18.06.2012, 23:05:29
 11. avatar
  [74] Lucimo [*]

  Já jsem jela jak pendolinem, tak regiojetem a pro příště už jenom regio. Cena poloviční, služby stejné, ne li dvojnásobné... A to jejich sushi, mátový čaj z lísků máty...vraždila bych pro ně. Regio!!!Sml67

  superkarma: 0 18.06.2012, 22:57:07
 12. avatar
  [73] Krupová [*]

  chtěla jsem řct, že některé články za kritiku stojí, lale některé nikoliv. Přijde mi, že tu někdo chodí se záměrem se hádat, né si v klidu přečíst něčí myšlenku.

  1. na komentář reaguje peetrax — #75
  2. na komentář reaguje monkee — #76
  superkarma: 0 18.06.2012, 22:48:26
 13. [72] Jala [*]

  To jsou mi zážitky!Sml16Sml16Sml16Pendolino vypadá nádherně, připomíná mi Leonardo Express v Římě. Je jen dobře, že je kultura cestování i u nás přece jen někde jinde než v dobách našeho mládí. Od té doby jsem vlakem vlastně nejela.

   A k těm řízkům - také u nás je to takový pravidelný folklór a je mi jedno, co si o tom někdo myslí. Smažím je vždycky, když jedeme na pár dní někam ven. Rohlíky se šunkou prostě nejsou ono. Zrovna zítra se na to chystám, ale vlakem nejedeme ...

  1. na komentář reaguje wich — #77
  superkarma: 1 18.06.2012, 22:42:17
 14. avatar
  [71] kobližka [*]

  Tolik vášní pro jeden článek o jízdě pendolinem Sml80.Proč by nemohl někdo nostalgicky zavzpomínat na "staré vláčky"? To přece výhody pendolina nijak nesnižuje.Nedá se už napsat,že je člověku milejší jízda normálním vlakem?Každý,kdo cestuje denně na větší vzálenost samozřejmě ocení výhodu pendolina,ale to ještě neznamená,že je paní Svobodová "jakási taková,co jí to nevoní",když si dovolila napsat,a věřím,že s jistou dávkou nadhledu,článek o jízdě do Ostravy v pendolinu.

  1. na komentář reaguje monkee — #76
  superkarma: 0 18.06.2012, 22:19:04
 15. avatar
  [70] peetrax [*]

  Rikina — #66 nemá cenu řešit, Meander na ně. Sml24 Sml57

  superkarma: 1 18.06.2012, 21:45:17
 16. avatar
  [69] ToraToraTora [*]

  Z článku není cítit nadřazenost, zloba ani nepochopení systému přepravy dráhou v jednadvacátém století. Jen prosté vyjádření zážitku ze skotských střiků pod taktovkou ČD. Nahřátý hřbet z čistého dochvilného a moderního vznášedla vystřídán studenou sprškou marketingu. V článku nejde primárně o sdělení názoru jako víc o zprostředkování pocitu a subjektivního vnímání. A pokud to někdo tak cítí, pak můžeme říct, že my to cítíme jinak, ale ne snižovat jeho vnímání.

  Pendolino vzbuzuje emoce.To jsem věděla. Ale myslela jsem, že převážně ve sféře ministersko odborářské pinkané.

  superkarma: 0 18.06.2012, 21:44:49
 17. avatar
  [68] peetrax [*]

  Krupová — #67 ale co když chce někdo vyjádřit svůj názor? A holt má jiný než autorka nebo většina diskutujících nebo než ty? Redakci se smí jen přikyvovat? Jakpakto ale potom, že kydy od kotěte za hádku stojí? Vždyť sem podle tebe lidi chodí kvůli odreagování a ne se hádat. To si protiřečíš, ne?

  superkarma: 0 18.06.2012, 21:43:16
 18. avatar
  [67] Krupová [*]

  diskuze není o rýpání. A mnoho lidí má hádek jak v práci tak doma už dost. Tady chodí jen k odreagování a takové hádky o ničem nechce řešit. Takové kydy od Kotěte stojí za hádku, ale nevidím důvod navážet se do Saši. Její články jsou čtivé a já si s chutí přečtu každý. Nevidím jediný důvod ji kritizovat.

  1. na komentář reaguje peetrax — #68
  2. na komentář reaguje monkee — #76
  superkarma: 0 18.06.2012, 21:08:33
 19. [66] Rikina [*]

  zsuzsika — #58 jaké vášně? Slušně jsem napsala svůj názor. Sml80 Ale bohužel jsem - už zase - zapomněla, kde jsem. Sml57 Že zdejší diskuze nejsou určeny k diskutování a výměně odlišných názorů, ale pouze pro pochvalné pochlebování a příspěvky typu:

  hezky napsáno Sml59 

  Což zřejmě je pro mnohé dostačující, a já jim to neberu. Sml80 Možná by stálo za to omezit tohle diskuzní okýnko na jeden řádek - většina komentářů ho ani celej nepotřebuje, a mně by se to sem potom nevešlo, což by jistě plno lidí potěšilo. Sml57 

  1. na komentář reaguje peetrax — #70
  superkarma: 4 18.06.2012, 20:45:18
 20. avatar
  [65] Alenka0010 [*]

  wich — #27 Nejen zbyteční mrtví, ale naše autíčko-staroušek by se mnou jedinou cestu nepřežilo bez šrámů, nemám tak rychlé reakce Sml15.

  superkarma: 1 18.06.2012, 19:58:08
 21. avatar
  [64] ladouch [*]

  Miluju staré vlaky, řízky a všechny ty drobnosti, které jsem jako dítě zažívala, když jsme jezdili vlakem třeba na houby, moc hezky jste to napsala a plně s vámi souhlasím.Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 18.06.2012, 19:45:12
 22. avatar
  [63] lacetka [*]

  S těmi řízky jste mi teda udělaly chutě.. Vybavily se mi všechny ty školní autobusové výlety - a řízky od maminky, cesty na druhý konec republiky na VŠ - a řízky od maminky.. Já vlaky miluju, ty z mých vzpomínek, těch zážitků co s nima přijelo a platonický lásek, co jimi odjelo nebo zůstalo navždy na jakémsi nádraží..

  superkarma: 0 18.06.2012, 19:15:37
 23. avatar
  [62] Hanyna [*]

  Pendolinem jsem ještě nikdy nejela, ale ráda bych se projela...Sml58

  superkarma: 0 18.06.2012, 19:14:08
 24. avatar
  [61] Krupová [*]

  ach jo, článek se mi líbil, je trefný s vtipnými postřehy. Jen ty komentáře pod čarou mě rozladily. Proč musí furt někdo do někoho rýpat. Někomu se Saša prostě nezavděčí nikdy. A frajle oslovovat Sašu mi přijde víc než nevhodné.

  superkarma: 0 18.06.2012, 19:08:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] ekleinovka [*]

  Pendolinem jsem nejela,zato TGV...to byl zážitekSml67,

  superkarma: 0 18.06.2012, 19:02:07
 2. avatar
  [59] daska59 [*]

  Nějak nechápu, o co tady těm rejpalům jde Sml80. Myslím že článek je v pořádku a není nutno číst pod řádky.

  superkarma: 0 18.06.2012, 18:40:14
 3. avatar
  [58] zsuzsika [*]

  Rikina — #57 ale,no tak.....kroť své vášněSml24

  1. na komentář reaguje Rikina — #66
  superkarma: 0 18.06.2012, 17:46:09
 4. [57] Rikina [*]

  Alexandra Stušková — #56 Sml57 Vy pokládáte svůj vlastní článek za blbost? Tak to potom jo. To jsem nevěděla. Sml22 

  1. na komentář reaguje zsuzsika — #58
  superkarma: 0 18.06.2012, 16:45:11
 5. [56] Alexandra Stušková [*]

  Rikina — #54 Víte, paní Rikino, už jsem si zvykla, že pro Vás budu vždycky bílá, když je černo a černá, když je bílo.

  A když řeknu pěkný den, myslím tím pěkný den a konec řešení blbosí. Sml57

  1. na komentář reaguje Rikina — #57
  superkarma: 1 18.06.2012, 16:34:43
 6. [55] Rikina [*]

  Ohledně romantiky - pro nás, co jezdíme každej den, to kouzlo už dávno nepůsobí. Sml80 Mít tu možnost, volím pendolino všema čtyřma, byla bych v místě pracoviště daleko dřív a pohodlněji, jenže u nás na severočeské trati prostě tyhle vymoženosti nejsou. Asi to není dost lukrativní trať, ani pro žluté vlaky pana Jančury. Sml27 Sml80 

  superkarma: 3 18.06.2012, 16:28:04
 7. [54] Rikina [*]

  Alexandra Stušková — #51 víte, paní Stušková, pro mě osobně z toho článku čiší jakási nadřazenost - takového toho druhu, že "Já jezdím normálně výhradně autem (zdůrazněno těch 15 let Sml57), a když už jsem tedy musela jet vlakem, tak jim to nedaruju, a to pendolino si to za rámeček nedá, a abych byla i trošku za trpitelku, tak just pojedu zpátky tím starým vlakem." Sml80 S těmi řízky a klimatizací to působí, jako že se nějaká ta vada na kráse prostě najít musela. No, je to jen můj názor. Sml57 A s tím, že v určitém kontextu přání "pěkný den" zní jako "polibte mi..." - to už jsem zde jednou psala... Sml32

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #56
  superkarma: 3 18.06.2012, 16:19:57
 8. [53] Alexandra Stušková [*]

  Suzanne — #52 Ale já jsem "pro" řízky Sml22Sml16

  superkarma: 1 18.06.2012, 16:06:33
 9. avatar
  [52] Suzanne [*]

  Alexandra Stušková — #46 Yannize — #44 Holky, s těmi řízky - všimla jsem si, že v zahraničí si lidi vozí na výlety i cestování vlastní jídlo vcelku ve velkém. Nevím, proč je to u nás symbol něčeho "strašného", když jsme byli v severských státech (kupříkladu), byl to běžný jev, že si lidi vozí svačiny, někdy celé koše.Sml80

  To spíš Italové či Francouzi si jdou do kavárny, ale u rodin s dětmi to také není pravidlem.

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #53
  2. na komentář reaguje Yannize — #78
  superkarma: 1 18.06.2012, 15:52:15
 10. [51] Alexandra Stušková [*]

  zorro4 — #50 Frajle by byla, kdyby nevzpomínala na staré rozhrkané vlaky, nemyslíte Sml80

  Váš názor .... já mám zase svůj

  Pěkný den

  S.

  1. na komentář reaguje Rikina — #54
  superkarma: 1 18.06.2012, 15:50:31
 11. [50] zorro4 [*]

  Alexandra Stušková — #39 tak to je ovšem velká škoda, že článek jako frajle napsala

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #51
  superkarma: 3 18.06.2012, 15:41:41
 12. avatar
  [49] Věrulinka [*]

  Pěkný zážitky Sml67Sml30, vnučka si Pendolino nemůže vynachválit.

  superkarma: 0 18.06.2012, 15:38:55
 13. avatar
  [48] wich [*]

  Suzanne — #38 Já taky nedám na Pendolino dopustit. Ty regio jet jsem ještě nezkoušela, ale jak budu mít možnost, prubnu. Kamarádky si to pochvalují.

  Radek Kříž — #41 No to teda jo Sml31 Dá se jet jenom v levém pruhu a i ten je na většině úseku tragédie.

  iriii — #40 Ale ono to nejde vždy. Já jízdu autem miluju, ale prostě ten benzin nevyjde míň než 10.000,-Kč a jet celý den Sml80 Zpáteční letenku vychytám za 2.000 - 3.000,-, vlak mě stojí 600,- Kč. Po obědě dám pusu chlapovi, večeřím už s našima.

  superkarma: 0 18.06.2012, 15:09:08
 14. avatar
  [47] monkee [*]

  wich — #37 Lidé jsou různé a jiné, blbé a pitomé...Sml54Sml54Sml54Sml54

  Alexandra Stušková — #43 A kdeže to bylo, ta ubytovna?

  superkarma: 0 18.06.2012, 15:06:24
 15. [46] Alexandra Stušková [*]

  Yannize — #44 Řízky frčely, frčí a budou frčet Sml52 

  1. na komentář reaguje Suzanne — #52
  2. na komentář reaguje Yannize — #78
  superkarma: 2 18.06.2012, 14:57:47
 16. [45] cilani [*]

  Yannize — #44 řízky u nás jedou a ani nemusíme nikam cestovat. Tím spíš když máme někam jet, dělám řízků kopu, případně guláš, když se nemusí daleko šlapat než se ubytujeme

  1. na komentář reaguje Yannize — #78
  superkarma: 0 18.06.2012, 14:46:08
 17. avatar
  [44] Yannize [*]

  furt ty řízky..Sml68 ono to jako pořád frčí, jo Sml42?

  kdybych se měla smažit s jídlem, kdykoli jsem jela do školy.. jezdila jsem 350 km na vejšku víc než často a díkybohu za vlaky typu EC/IC!!!!! na pendolino jsem neměla, ale tohle se s ním dalo trochu srovnat, bylo to pohodlné a vzhledem k tomu, že jsem minimálně jednou přestupovala, a to z nějakýho kodrcáku..bomba posezeníSml67

  1. na komentář reaguje cilani — #45
  2. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #46
  3. na komentář reaguje Suzanne — #52
  superkarma: 0 18.06.2012, 14:29:03
 18. [43] Alexandra Stušková [*]

  magic11 — #42 Sml30Sml30 Ano, ať konečně některé čtenářky pochopí mou vrozenou skromnost a přizpůsobivost Sml30

  I když v tomto případě se musím Radka zastat, jemu se to podle ceny hned nějak nezdálo, ale já blbec trvala na tom, že pro jednu noc dobré.

  No řeknu Vám, ani do dveří jsem se neodvážila Sml23 

  1. na komentář reaguje monkee — #47
  superkarma: 0 18.06.2012, 14:27:42
 19. [42] magic11 [*]

  Alexandra Stušková — #39 tak, Sašo, a teď ta reportáž z té skvělé ubytovny pro bezdomovce, kam Vás chtěl Radek poslat bydlet Sml30Sml67

  1. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #43
  superkarma: 0 18.06.2012, 14:12:25
 20. avatar
  [41] Radek Kříž [*]

  iriii — #40 Do Ostravy z Prahy a zpět jen masochista...Sml54

  1. na komentář reaguje wich — #48
  superkarma: 1 18.06.2012, 13:43:25
 21. avatar
  [40] iriii [*]

  Raději autemSml22

  1. na komentář reaguje Radek Kříž — #41
  2. na komentář reaguje wich — #48
  superkarma: 0 18.06.2012, 13:33:39
 22. [39] Alexandra Stušková [*]

  zorro4 — #34 redaktorka není až taková frajle a byly doby, kdy i ona jezdila několik let denně vlakem - courákem.

  Holt je redaktorka sentimentální romantik, který si rád stáhne okýnko - vystrčí zadek na spolucestující a zamává známým na rozloučenou. Sml32 To už nikdo nezmění Sml80 

  1. na komentář reaguje magic11 — #42
  2. na komentář reaguje zorro4 — #50
  superkarma: 1 18.06.2012, 13:31:02
 23. avatar
  [38] Suzanne [*]

  wich — #37 Můj ty světeSml30 Inu, každej holt dělá jen to nejlepší, co umí, tahle dáme takySml57

  Já jela pendolinem asi čtyřikrát a vždycky jsem měla kliku na vzorné cestující. Ale přesně, beru to jako dopravní prostředek a oceňuju, že je čistý, klimatizovaný a přesný.

  1. na komentář reaguje wich — #48
  superkarma: 3 18.06.2012, 13:26:37
 24. avatar
  [37] wich [*]

  zorro4 — #34 Sml67 Přesně. Cestuju furt a jsem moc ráda za vlak, ve kterém necestuju několik hodin totálně splavená, s nečistým pocitem a průvanem za krkem. Chudáci lidi v těchle pařácích, co dojíždí denně courákem do práce a pak takhle schvácení mají ještě pracovat.

  Rikina — #35 To je klasika. Já jsem jenom řekla "Dobrý den, paní, můžu vás poprosit, mám tady na to místo místenku". A baba už spustila "To je v prdeli, já jsem si myslela, že budu mít klid a pohodlí  a teď musím kufr sundat." Přitom navíc seděla v řadě, kde je jedna sedačka, kufr posadila o místo dopředu Sml30

  1. na komentář reaguje Suzanne — #38
  2. na komentář reaguje monkee — #47
  superkarma: 2 18.06.2012, 13:20:03
 25. [36] Lydia001 [*]

  Pendolíno jsem již zkusila a byla jsem moc spokojená.

  superkarma: 0 18.06.2012, 13:11:21
 26. [35] Rikina [*]

  wich — #33 Sml22 to znám taky. Vlak narvanej, lidi stojí v chodbičce, ale někdo musí mít na vedlejší sedačce položené zavazadlo, nebo nohy natažené na tu protější. Sml80 Tuhle jeden dobrák zamknul pro sebe celé kupé, že jako bude spát. To teda neprošlo, průvodčí ho jemně upozornil, že nemá zaplaceno 6 míst, ale jen jedno. Ovšem ne každý průvodčí tohle řeší, některý je toho názoru, že má své práce dost a řešit cestující nehodlá. Sml57 

  1. na komentář reaguje wich — #37
  superkarma: 3 18.06.2012, 12:54:35
 27. [34] zorro4 [*]

  možná, kdyby redaktorka nebrala cestu vlakem jako zážitkovou záležitost, ale jako běžnou součást života spousty lidí, přestala by sentimentálně toužit po otevřeném okénku a starých vlacích, ale ocenila pohodlí, čistotu atd.

  1. na komentář reaguje wich — #37
  2. na komentář reaguje Alexandra Stušková — #39
  superkarma: 7 18.06.2012, 12:37:35
 28. avatar
  [33] wich [*]

  Rikina — #28 Lidi jsou Sml21Sml21 Ale i v kulturním a klidném Pendolinu není o zážitky nouze. Tuhle jsem evidentně nasrala babu tím, že jsem si chtěla sednout na mé místo. Chudák její kufr nemohl mít vlastní výhled z okna. Jak ta mi to dala sežrat. Slovně i pohledemSml30Sml30 Sml30

  1. na komentář reaguje Rikina — #35
  superkarma: 1 18.06.2012, 12:24:26
 29. [32] macamala [*]

  Pendolinem jsem ještě nejela, přiznávám, že mu doma říkáme pindolíno. Ale dost často jezdím EC vlaky, pokud potřebuji služebně do Německa a pokud není volné auto. Někdy, pokud je to přímo do města, je vlak i pohodlnější, přečtu si poštu, dospím se.

  superkarma: 0 18.06.2012, 12:17:25
 30. [31] Saritka [*]

  Zážitek dobrý.Sml30

  superkarma: 0 18.06.2012, 11:55:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme