Léto je časem nejrůznějších festivalů a venkovních párty. Tu mi jednoho dne sestra řekla: „Heleď, nebuď jak pecka a pojď s námi na techno-párty. Je to tam fakt super!“

„Budu pecka. Doby, kdy mi nenalili bez občanky a nechtěli mě ještě v 25 pustit na mládeži nepřístupný film, jsou pryč. Stárnu. Už tví vrstevníci mě zdraví dobrý den. To prostě nejde, na takovýhle akce jsem stará.“
„Hm, a kde jsou doby, kdy sis chtěla na rameno vytetovat Forever young?“

techno

Nechtěla jsem být sprostá a říct, kde ty doby jsou, a raději jsem vyházela půlku skříně a hledala vhodný oděv na večerní tancovačku.
Technopárty se konala pár kilometrů od našeho bydliště. Oblékly jsme se, patřičně učesaly a razily směr konání.

Cesta vedla tmavým lesem. Za každým rohem jsem viděla technaře s nožem, co číhá na osamocená děvčátka, aby je podřezal jako jehňátka.
Už zdálky jsme slyšely hudbu a nebylo možné na místo určení netrefit. Došly jsme celé a v pořádku. Po chvilce rozkoukání jsme vlítly na plac a bavily se. Atmosféra byla skvělá, přijeli účastníci až ze Španělska. Upravila jsem si mínění, že ne každý technař musí být automaticky feťák. Ačkoliv nejsem příznivcem těchto párty, tato se mi líbila. Však do doby než mě stihla žízeň. Obrátila jsem se na sestru: „Dáme něco k pití, ne?“
„Jo, mám petlahev s pivem.“
„Bych si dala točený.“
„To nedělej.“
„Simtě, myslíš, že by se jim vyplatilo dávat do piva extázi? Nešil.“
„No, jak myslíš.“

Přišla jsem k prvnímu stánku, kde dva holohlaví, vypadající jako vysmátí mniši, nabízeli neidentifikovatelné nápoje a různé čaje. Tady bych i věřila, že do čajíčků něco mixují. Raději jsem odešla pryč.
Našla jsem pípu s pivem a hned si jedno dala. Nevím, jestli to byla sugesce nebo holý fakt, ale pivo se mi zdálo divné. Upila jsem půlku půllitru a zbytek raději vylila. Cítila jsem příliv energie, motání hlavy a nutnost tancovat až do rána. Pocítila jsem žízeň ještě strašnější než před pivem. Šla jsem tedy znovu k baru, že chci colu. Barmana jsem žádala asi tak 4x. S nepřítomným výrazem na mě civěl a očividně mu dělalo problémy pochopit, co vlastně chci. Asi po půl hodině ukazování na otevřenou pet lahev coca-coly pochopil, co po něm chci.
Zeptal se: „Už jsi tu něco měla?“ Já že pivo. Odešel do lednice a otevřel fungl novou petku, ačkoliv jednu před sebou načatou již měl. Mé podezření z toho, že mi do piva něco přimíchal a nevypadám zrovna cajk, se ještě prohloubilo.

Další věc, co mě vytočila více než pivo, byla, že kolem pobíhalo dost psů. Nechápu, jak někdo může vzít psa na párty, kde hudba řve na plné pecky. Chlupáči lítali naprosto bez dozoru. Několikrát na mě skočil cizí pes. Sám zřejmě nevěděl, jestli mě má rafnout, nebo ne. Naštěstí měli všichni víc rozumu než jejich majitelé. Jiní jen bezvládně leželi na zemi a zrychleně dýchali. Pohled na nebohé čtyřnožce mě nakonec z párty vyhnal.

Příště dám přednost opět rockovým festivalům nebo slavnostem piva. Pokud mě ještě někdo překecá na techno párty, konání ohlásím na Krajskou veterinární správu. Bohužel z dostupných informací to vypadá, že vystavování psa nadměrnému hluku týrání není. Samozřejmě si nezapomenu vlastní pití. Abych se vyhnula nechtěnému požití drog nebo sugesci hraničící se schizofrenií.

Jaký je váš názor na pivo? Bylo v něm něco, nebo jsem si to vsugerovala? Stalo se vám někdy něco podobného?

Reklama