Bulvár

Jak jíte přes den? A co jíme v redakci?

Dnes tu máme téma o jídle. A to je vždycky zajímavé, protože nejen chlebem živ jest člověk, jak říká jedno přísloví. Nebudeme se ale bavit o tom, co máte rády k jídlu, ale jak se přes den stravujete.

To totiž bývá docela různé. Stačí vzít jako příklad naši redakci, kde se o jídle bavíme docela často. A jíme normálně, řekla bych, žádné extrémy se u nás nevyskytují.

jídlo

Co se týká obědů, máme to rozdělené tak napůl. Já s Klárkou Wimmerovou si dáváme každý den k obědu něco teplého. Už tak od půl dvanácté si říkáme, že máme hlad, a většinou do jedné hodiny máme obě na stole teplé jídlo v krabičce. Já si většinou dojdu pro nějakou českou klasiku, rizoto nebo těstoviny, Klárka má častěji chuť i na něco jiného, třeba asijského.

Důležité ale je, že obě potřebujeme teplé jídlo. A v tom se zásadně lišíme od zbytku redakce, což je Saša Stušková a Dana Haklová. Tyto dvě dámy si málokdy dají teplý oběd, většinou si přinesou bagetu, salát, chleba se sýrem nebo něco podobného. Někdy dojde i na teplou polévku, Saša má nejradši dršťkovou. A taky říká, že mívá teplé večeře doma, a proto nemá přes den hlad na teplé jídlo.

Já bych to bez něj nevydržela, jen kdybych musela. Zato pak nepotřebuju teplou večeři. A mám to tak zavedené i doma. Všichni jíme přes den někde v jídelnách, a já si myslím, že jedno teplé jídlo denně stačí. Během týdne si k večeři dáme třeba chleba s pomazánkou, rohlík, vajíčka nebo tousty, případně salát.

A jak jíte přes den vy?

Téma dnešního dne: Jak jíte přes den?

 • Jak jíte po celý den?
 • Dodržujete pravidelné a menší dávky?
 • Dáváte si ráno vydatnou snídani?
 • Jíte teplý oběd?
 • Nebo máte radši teplou večeři?
 • A co svačiny?
 • Co si myslíte o tom, že jedno teplé jídlo denně stačí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Svět na pánvi (Roman Dolejš, nakl. Smartpress) a balíček od firmy Maggi (ochucovadlo Vegga, Maggi Nápady a Nudle z pánve). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JÍDLO. Moc děkuju!

jid

 

   
19.09.2013 - Společnost - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [6] robinek [*]

  protože jsem po operaci žaludku měla bych jíst 6 x denně, bohužel to v práci stíhám max. se nasnídat a potom  rychlý oběd, vzhledem k mé nepravidelné pracovní době, 2 x týdně od 7 do 17 a  19 hodin , toto nedodržuji jen o víkendu to jakž takž  stíhám a proto mi je každý den špatně, kéž by se tio mohkla nějak změnit,  zatím to nevypadá.

  superkarma: 0 19.09.2013, 20:45:21
 2. avatar
  [5] Vera.Macík [*]

  Léthé — #2povedená fotečka, fakt. Sml52

  superkarma: 0 19.09.2013, 18:00:09
 3. [4] Trefa [*]

  Trefa:mam rada teple obedy.veceri uz teplou nemusim.

  superkarma: 0 19.09.2013, 13:12:50
 4. avatar
  [3] sarce [*]

  ráno voda s citronem, pak jogurt s ovocem, oběd zelenin. nebo ovoc.salát (podle toho,co si připravím doma)s masem kuř.,nebo s rýží,kuskusem ..., večeře podle chutě zelenina,sýry,ryby,slané tyčinkySml30 občas pečivo

  Holt co si nenachystám,to nemám. Celá rodina má v práci a ve škole  obědy,večeře většinu studené.

  superkarma: 0 19.09.2013, 10:36:34
 5. avatar
  [2] Léthé [*]

  Ráno snídám poctivě a přes den ?...co ulice dáSml30

  1. na komentář reaguje Vera.Macík — #5
  superkarma: 1 19.09.2013, 10:18:24
 6. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16nemusím mít teplé obědy a poslední dobou jím tak, jak je to v té vaší krabičce na obrázku - potom se ale doma večer nacpu......Sml68

  superkarma: 0 19.09.2013, 08:48:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme