Dnes tu máme téma o jídle. A to je vždycky zajímavé, protože nejen chlebem živ jest člověk, jak říká jedno přísloví. Nebudeme se ale bavit o tom, co máte rády k jídlu, ale jak se přes den stravujete.

To totiž bývá docela různé. Stačí vzít jako příklad naši redakci, kde se o jídle bavíme docela často. A jíme normálně, řekla bych, žádné extrémy se u nás nevyskytují.

jídlo

Co se týká obědů, máme to rozdělené tak napůl. Já s Klárkou Wimmerovou si dáváme každý den k obědu něco teplého. Už tak od půl dvanácté si říkáme, že máme hlad, a většinou do jedné hodiny máme obě na stole teplé jídlo v krabičce. Já si většinou dojdu pro nějakou českou klasiku, rizoto nebo těstoviny, Klárka má častěji chuť i na něco jiného, třeba asijského.

Důležité ale je, že obě potřebujeme teplé jídlo. A v tom se zásadně lišíme od zbytku redakce, což je Saša Stušková a Dana Haklová. Tyto dvě dámy si málokdy dají teplý oběd, většinou si přinesou bagetu, salát, chleba se sýrem nebo něco podobného. Někdy dojde i na teplou polévku, Saša má nejradši dršťkovou. A taky říká, že mívá teplé večeře doma, a proto nemá přes den hlad na teplé jídlo.

Já bych to bez něj nevydržela, jen kdybych musela. Zato pak nepotřebuju teplou večeři. A mám to tak zavedené i doma. Všichni jíme přes den někde v jídelnách, a já si myslím, že jedno teplé jídlo denně stačí. Během týdne si k večeři dáme třeba chleba s pomazánkou, rohlík, vajíčka nebo tousty, případně salát.

A jak jíte přes den vy?

Téma dnešního dne: Jak jíte přes den?

  • Jak jíte po celý den?
  • Dodržujete pravidelné a menší dávky?
  • Dáváte si ráno vydatnou snídani?
  • Jíte teplý oběd?
  • Nebo máte radši teplou večeři?
  • A co svačiny?
  • Co si myslíte o tom, že jedno teplé jídlo denně stačí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Svět na pánvi (Roman Dolejš, nakl. Smartpress) a balíček od firmy Maggi (ochucovadlo Vegga, Maggi Nápady a Nudle z pánve). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JÍDLO. Moc děkuju!

jid

 

Reklama