Domácnost

Jak je těžké být hlídačkou dětí?

Dneska bych ráda čtenáře a čtenářky pobavila víkendovým příběhem.


Tuto sobotu a neděli mi zavolala kamarádka Linda, zda bych jí nepomohla s hlídáním už jednoročního potomka. "Neboj, Mareček bude hodnej, taťka Martin tam bude akorát vrtat nový futra na dveře. Ty si uděláš kafčo a budeš jen na očko šilhat po prckovi." No tak to by bylo fajn. Už jsem se těšila.


V onen inkriminovaný den byl Mareček mimořádně roztomilý. Krásný žlutý svetříček, lacláče a úsměv na tváři. "Tak Tebe bude radost hlídat, prcku," řekla jsem mu na uvítanou. Jen se zasmál a přinesl mi hromadu kostek. " Jó tak chůvu máme, to je prima, dodělám celý dveře." radoval se taťka Martin a položil na zem vrtačku i násady. Marečkovi do té doby stačily kostky, ale jen co uviděl vrtačku, začal se motat okolo futer a nadšeně koukal.


Já jsem si zatím v klidu vařila kafčo a hledala cukr. Ten malej čert si ovšem v té chvíli strčil násadu od vrtačky do pusinky. "Ta teta je ale hodná, dala Ti piškůtek," otočil se po malým Martin. V ten moment jsem zbystřila a zadívala se na bezstarostně cucající dítě. "Okamžitě mi to dej" zaječela jsem na Marka, který v ten moment násadu spolkl. "Kruci, kde mám tu násadu," zajímalo Martina. "Právě si ji Marek dal jako předkrm k obědu," odvětila jsem naoko klidně a šla ohřát fuj - tajbl kaši. Martin vyšel nasupeně hledat novou násadu do kůlny.


"Tak a teď už buď hodnej, nebo mě tu víckrát nebudou chtít," řekla jsem malýmu. Pak jsme strávili celkem příjemné dvě hodinky hraním s kostkami, zvířátky atd. Myslela jsem, že už mám dnes smůlu vybranou, když tu náhle malej vzal z koše střep a zacucal si. Myslela jsem, že omdlím. Naštěstí se "jen" řízl.


Když potom večer přišla mamka Linda, korunovala celé hlídání výrokem. "No vidíš, jak Ti to šlo, tu násadu vykaká a už mu ani neteče krev. Co říkáš, Marečku, že tu hodnou tetu sem příště pustíme zas!"

Mareček se jen usmál a podal mi svou flašku s mlíkem.

Hezký den, přeje Angel79


Kdo má děti, ten určitě podobnou situaci zná.

Díky, Angel79, že jsi nám zpříjemnila týdenní věrnostní soutěž - tento klik jistě stojí za to :)

I ty hraješ o:

Jsem do tebe blázen - Jennifer Crusie (Začnete-li číst knihy Jennifer Crusie, dopadnete jako její hrdinové: Zamilujete se.)

Nejkrásnější růže - Nora Roberts, Jill Gregory, Ruth Ryan Langan, Marianne Willman (Legendy, kouzla, stateční rytíři a krásné panny, ale hlavně a především láska. Čtveřice nových příběhů od autorek romantické povídkové knížky Byl jednou jeden Hrad )

Kouzla milují žár mého těla - J. D. Robb, Susan Krinald, Maggie Shayne, Laurel K. Hamilton (Čtyři zcela nové, okouzlující příběhy od uznávaných autorek amerických bestsellerů)

A za co je můžete získat? Za své příběhy, za své zajímavé žádosti o radu, za vtípky a fotky s duší a příběhem z vašeho fotoaparátu. Dnes nemáme žádné konkrétní téma, dnes můžete posílat cokoliv.

redakce@zena-in.cz

Kdo vyhrál, se dozvíte dnes večer. V 19:00 zveřejníme poslední novinku s výherci.

   
18.05.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [13] tomáš [*]

  No teda...Syn vdechnul/spolknul špendlík, a to mu bylo už asi 12 let! Šli jsme na RTG, špendlík byl tak krásně viditelný a zvětšený, jako kdyby to byl hřebík. Ale naštěstí jsme taky dostali léčbu s kysaným zelím a magnet potvrdil, že byla úspěšná (ufff). Na středisku měli těchto rentgenů celou výstavu, klíče, kuličky, knoflíky...

  superkarma: 0 19.05.2005, 09:38:51
 2. [12] Angel79 [*]

  sosina: to máš asi první mimčo, ne? Samozřejmě jsme taky hlídali. Ale už proved i horší věci.

  superkarma: 0 19.05.2005, 08:42:35
 3. avatar
  [11] ama [*]

  Pokud vím, já a mí sourozenci spolu se sousedy jsme v předškolním věku soutěžili, kdo sní větší kuličku a větší kus lepidla na papír. Přežili jsme všichni.

  superkarma: 0 18.05.2005, 23:27:22
 4. avatar
  [10] peguša [*]

  Takhle mi dcera jednou slupla šroubek. Byla zvyklá si naházet na podlahu v kuchyni piškoty, pak si k nim sedla a baštila je. A jednou se jí ze židličky uvolnil šroubek a spadl mezi piškoty. V jednu chvíli jsem zaregistrovala, že nějak nemůže malá polknout, ale pak se to povedlo a jelikož jsem myslela, že jí jen zaskočil piškot, neřešila jsem to. Až druhý den starší dcera zjistila, že chybí v židličce zmíněný šroube a mě v tu chvíli došlo, kde asi je. Měl ostrou špičku a tak jsem popadla malou a hnaly jsme do nemocnice (byla pochopitelně sobota). Tam jí udělali RTG a byl tam. Další dva dny jsem se šťourala v kakání. Pokud by šroubek nevyšel, měly jsme třetí den přijít do nemocnice. Třetí ten jsem se dočkala, šroubek byl venku a já si z hluboka oddechla.

  superkarma: 0 18.05.2005, 22:26:59
 5. avatar
  [5] Žábina [*]

  to je legrace že spolknul násadu k vrtačce?
  mám se už začít smát ?

  superkarma: 0 18.05.2005, 20:58:07
 6. [4] Janane [*]

  Já jako malá spolkla pětikačku. Taky vyšla spodem...

  superkarma: 0 18.05.2005, 17:20:36
 7. avatar
  [3] Landriel [*]

  Léňa: já v první třídě spolkla bráchovi kousek ocelové tyčky ze stavebnice Merkur. Pak jsem každý den musela sníst velkou flašku kysaného zelí, dokud jsem tyčku nevy - a stavebnici naši bráchovi vyhodili...

  superkarma: 0 18.05.2005, 17:07:47
 8. avatar
  [2] Léňa [*]

  Já jako malá spolkla šroubečky když táta něco dělal. Musela jsem je poctivě vyblinkat a táta si je tam našel

  superkarma: 0 18.05.2005, 16:18:53
 9. avatar
  [1] tortora [*]

  superkarma: 0 18.05.2005, 16:08:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme