Na naší akci spojené s vařením jsme testovaly se čtenářkami a blogerkami horkovzdušnou fritézu Tefal ActiFry, skvělého pomocníka do kuchyně. Jak je hodnotí Elly, naše redaktorka Vaření a bloggerka www.bohynekuchyne.cz

Tefal

Hranolky u nás doma nebyly nikdy moc oblíbené. Odmítala jsem kupovat klasickou fritézu, kvůli velké spotřebě oleje. Také se mi nelíbí, že olej se v ní používá stále dokola. Výsledek smažení je potom jídlo nasáklé přepáleným tukem a to mě fakt nebaví. A tohle je přesně důvod, proč jsem se ráda seznámila s přípravou hranolek a amerických brambor v ActiFry. Nevěřila jsem tomu, že na jedné lžíci tuku se opravdu udělají křupavé a chutné hranolky a jiná jídla. Mýlila jsem se. Hranolky, i „ameriky“, které jsme vyzkoušeli, byly moc povedené. Křupavé a přitom bez zbytečného tuku.
Doporučila bych ho všem, kdo mají rádi smažená jídla a chtějí šetřit své zdraví.

Tefal

TefalCo napsala blogerka Jana?

Za mě má ActiFry palec nahoru! Jeho výhodou je, že se používá malé množství oleje, je tu taková malá lžička, kterou se olej dávkuje. Pokud máte rádi hranolky, americké brambory a podobné, z tohoto hrnce jíte zdravěji a navíc při fritování není cítit zápach. V hrnci se dá upéct i maso a udělat omáčka. Ani umytí hrnce není složité, nádoba se vyjme a můžete ji dát do myčky. My jsme společně s ostatními účastníky akce připravovali právě hranolky, americké brambory, ale i jablíčka se skořicí a vše se povedlo. O tomto hrnci uvažuji, vaření mě baví a pro mou domácnost je tento pomocník dostačující.

Tefal

Naše další články:

Reklama