Zdraví

Jak efektivně léčit záněty dýchacích cest

Skoro každý z nás onemocní během zimy nachlazením. Stačí venku prochladnout nebo se nakazit od jiného nemocného a nepříjemná viróza dá během několika hodin o sobě znát.

Chladné dny, střídání teplot, klimatizované místnosti a přítomnost jiných nemocných v naší blízkosti dává zabrat naší imunitě. Ochranný systém tělo brání, ale když je oslabený, snadněji podlehne nákaze.

dech

Jistě znáte ten nepříjemný pocit jako je pálení sliznic v nose a v krku, otoky, které způsobují ucpaný nos, rychlý nástup rýmy. Jsou to dny, kdy se cítíme nepříjemně, hledáme přípravek, který by náš stav zlepšil a bylo by nám líp. Navíc, když nás přepadne nachlazení, může nás potkat několik potíží najednou. Díky vzájemné propojenosti jednotlivých částí dýchacích cest je téměř pravidlem, že se vám to stane.  Rýma, na kterou jsou často navázané záněty vedlejších dutin nosních, hltanu, angíny, záněty hrtanu a infekce může přecházet i v zánět průdušnice a průdušek. Stručně řečeno kašleme, smrkáme, škrábe nás v krku, cítíme bolest při polykání a nejlépe je nám v teple doma v posteli.

Co teď s tím? Původcem onemocnění jsou nejčastěji viry, méně často bakterie. Viry vyvolávají pouze krátkodobou imunitní reakci, a proto se onemocnění mohou relativně rychle a často opakovat. Když ale onemocnění trvá déle, může lékař určit, že za onemocnění mohou bakterie. 

Viry a bakterie

Je důležité určit původce onemocnění, proti virové infekci nejsou v praxi běžně dostupné žádné léky, působící proti těmto virům. Naopak bakteriální infekce je možné léčit vyzkoušenými antibiotiky. Pro léčbu lehčích zánětů můžete vyzkoušet sami fusafungin, lék s protizánětlivými a antibiotickými účinky ve spreji. Pokud se váš stav zhorší, je nutné navštívit lékaře, aby vám napsal recept a předepsal celková antibiotika. To ale není nutné v případě, kdy vyléčíte počáteční zánět díky volně prodejném přípravku, který obsahuje účinnou látku fusafungin.

Naše doporučení:

Účinná látka fusafungin je obsažena v Bioparoxu. Jedná se o sprej, který se podává do nosu i do úst, takže jedním lékem je možné léčit různé formy zánětů dýchacích cest – rýmu, záněty vedlejších nosních dutin, záněty nosohltanu a hltanu. Bioparox snižuje zduření sliznice a zmírňuje bolest. Jeho částice jsou velmi malé a pronikají do všech oblastí dýchacích cest. Bioparox působí pouze místně a je obvykle dobře snášen. V případě potřeby ho mohou po poradě s lékařem či lékárníkem užívat i těhotné ženy. Nezpůsobuje rezistenci (schopnost baktérií přežívat a množit se) ani nejsou známy interakce (vzájemné ovlivnění léků při jejich současném užívání).

Dávkování je stejné u všech typů onemocnění. Dospělí a mladiství podávají do nosu dva vstřiky do každé nosní dírky 4x denně a do úst 4 vstřiky 4x denně.  Děti mohou Bioparox používat od věku, kdy jsou schopny spolupracovat při podávání spreje (ne mladší 30 měsíců). Vstřikuje se u nich 1-2x do každé nosní dírky a 2-4x do úst, také 4x denně. Podrobné informace o Bioparoxu a jeho podávání si prosím přečtěte před zahájením léčby v příbalovém letáku. Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.

Akutní záněty dýchacích cest patří obecně k velmi častým onemocněním všech věkových kategorií. Jsou dobře léčitelné, ale pro možný rozvoj místních a celkových komplikací nesmíme jejich léčbu podcenit. Návštěva lékaře či porada s lékárníkem jsou namístě vždy, když příznaky nereagují na léčbu nebo se zhoršují.

Více najdete na http://www.servier.cz/bioparox, jeho využití je pro celou rodinu

PRAKTICKÉ RADY PRO SPRÁVNÉ PODÁVÁNÍ BIOPAROXU

 • BioparoxPřed podáním se vysmrkejte a odkašlete si.
 • Lahvičku držte při podávání do nosu i do úst svisle. Při stisknutí se nadechněte.
 • Bioparox vstřikujte nejlépe po jídle a bezprostředně po podání nic nepijte, nejezte a necucejte.
 • Léčbu nepřerušujte při prvních známkách zlepšení stavu; obvyklá léčba trvá 8–10 dnů.
 • Až do vypršení doby použitelnosti můžete Bioparox používat opakovaně.
 • Bioparox je dostupný v lékárně i bez receptu.
 • Rychlá úleva
 • Antibiotikum bez receptu
 • Do nosu i do úst
   
31.01.2014 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [13] Karoll00 [*]

  Když nás chytnou průdušky, tak vždy, čím to řeším je psí sádlo Dr Weiss. Zatím a pevně věřím, že se to i nestane , nás nezklamalo a vždycky nám hrozně moc ulevilo a lépe dýchalo.

  superkarma: 0 16.04.2014, 09:24:03
 2. [12] LucillD [*]

  Tak jsem to napravila a koukala sem víc na internetu, hlavně teda ale na ofik stránky www.kaloba.cz tam bylo asi všechno informace, které mě zajímaly.

  superkarma: 0 26.02.2014, 15:28:57
 3. [11] FranPet [*]

  Tak po shleédnutí vím že sem s Kalobou udělala opravdu dobře :)) A rozhodně ji budu používat i nadále :)

  superkarma: 0 20.02.2014, 15:42:34
 4. [10] LucillD [*]

  Kalobu už nějakou dobu beru, ale to vide jsem ještě neviděla, vlastně mě ani nenapadlo si něco hledat na internetu... člověk se pořád dovídá nové věci.

  superkarma: 0 19.02.2014, 15:28:56
 5. [9] JanaBlahova [*]

  Tak nebudu tu taky vychvalovat Kalobu ale hodím vámsem video o Kalobě, kte je krásně vysvětleno jak funguje: http://www.youtube.com/watch?v=YKqYkptVYn0

  superkarma: 0 18.02.2014, 15:38:27
 6. [8] FranPet [*]

  Já mám nejlepší zkušenost s Kalobou, kyž malého bolí v kruku, je to tam takové zarudlé, ale není to kasická angína s těmi povlaky na mandlích...

  superkarma: 0 14.02.2014, 16:23:18
 7. [7] LucillD [*]

  Horký čaj s medem a citronem, ovoce a Kaloba to je můj recept na zimní nepříjemnosti :))

  superkarma: 0 13.02.2014, 15:26:13
 8. [6] Markét1 [*]

  no... od tý doby co letos užíváme Kalobu, tak právěmoje dcerka nebrala antibiotika... A to byla takovej kádr, že minulou sezonu je brala klidně 4 - 5x ...

  superkarma: 0 12.02.2014, 12:42:44
 9. [5] Stáňa Hrubá [*]

  Mě poprvé o kapkcáh kaloba řekla známá, která je doktorka, taže sem dala na její radu a zkusila je a měly opravdu úspěch.

  superkarma: 0 10.02.2014, 13:16:48
 10. [4] Janicka06 [*]

  Kapky Kaloba mám ozkoušené na svojí dcerce i když se na ně šklebí, tak musí protože jí pomáhají :))

  superkarma: 0 07.02.2014, 15:11:52
 11. [3] Zuzka Svetla [*]

  Jé to jsem ráda, že si tu zmínila Kalobu, rpotože stou jsem moc moc spokojená... zrovna neádvno mi vyléčila fakt ošklivý kašel... :)

  superkarma: 0 05.02.2014, 15:48:01
 12. [2] darinka03 [*]

  Jo není špatný :) Já mám ještě taky ozkoušené kapky Kaloba a to jak u dětí tak i u nás dospěláků a jsme s nimi v rodině taktéž velmi spokojení .))

  superkarma: 0 04.02.2014, 13:37:41
 13. avatar
  [1] Danila [*]

  nobelovku tomu kto to vymyslel Sml67 bioparox ma vyliečil keď už som myslela že si proste na to nachladnutie zvyknem a budem s ním žiť do konca života Sml30 doporučujem Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 31.01.2014, 16:38:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme