behNejneuvěřitelnější závod v ČR v běhu do schodů Run-Up 2010 ukončil svou pouť velkým finále v Praze, které proběhlo na Světový den srdce 26.9. 2010 u OC Arkády na pražské Pankráci. Vedle finálového běhu, jehož vítěz bude mít šanci poměřit se s nejlepšími při běhu do schodů v newyorské Empire State Building organizátoři uspořádali také otevřený běh pro zdraví Flora Run Up Open určený široké veřejnosti a slosování o vůz Chevrolet Spark.

Vítězem letošního ročníku závodu Run Up 2010 se stal Slovák Tomáš Celko, vítěz závodů v Ostravě, v Liberci, v Olomouci a v Praze, který 26 poschodí věže City Empiria zdolal v čase 2 minuty 21 sekund a může se začít pomalu připravovat na zdolání Empire State Building v New Yorku.

Mistrem ČR v běhu do schodů se pak stal Lukáš Olejníček, vítěz závodu ve Zlíně a druhý ve finále s časem 2 minuty 27 sekund. Nejlepší českou závodnicí se stala Zuzana Krchová (3 minuty 14 sekund), vítězka závodu v Praze, který se konal dva dny před samotným finále, v pátek  24.9. 2010.

Nezapomenutelným okamžikem tohoto roku bylo slosování o vůz Chevrolet Spark. Jeho šťastnou majitelkou, i když zatím bez řidičského průkazu, se stala Michaela Novotná, mimo jiné vítězka závodu v Liberci. Do slosování byli zařazeni všichni účastníci závodů, přičemž čím většího počtu závodů se zúčastnili, tím větší byla i jejich šance na výhru.

Součástí pražského závodu RUN UP byl v neděli také otevřený běh pro širokou veřejnost Flora Run-Up Open, jehož podtitulem bylo heslo „zaběhejte si pro zdravé srdce“. Navzdory nepřízni počasí si přišlo svou fyzickou kondici a chuť udělat něco pro své zdraví prověřit a potvrdit téměř 150 osob, včetně všech partnerů, dobrovolníků a členů pořadatelské agentury ChrisFromParis. Za zdolání deseti pater budovy City Empiria byli odměněni nejen dobrým pocitem, ale věcným dárkem a možností využít odborné poradenství, které poskytovalo mobilní poradenské centrum Flora. Konkrétně bylo možné nechat si změřit hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a tělesný tuk, k dispozici bylo rovněž poradenství nutriční terapeutky a nově i informace o připravovaném programu Přítel tvého srdce, který bude v říjnu spuštěn na internetu a bude obsahovat jednoduché a praktické návody, jak změnit životní styl a podpořit zdraví srdce. Vítězem otevřeného běhu Flora Run Up Open se stal Viktor Novotný s časem 56 sekund.

beh

„Letošní RUN UP sice skončil, ale pro nás, organizátory, rozhodně nenastává období klidu. Naopak, již nyní začínáme připravovat další ročník – čeká nás tedy jednání s partnery a médii, vymýšlení celkové koncepce a třeba i plánovaná příprava speciálního kalendáře pro rok 2011. Uděláme zkrátka vše pro to, aby příští ročník seriálu závodů Run Up byl ještě úspěšnější než letos! Děkuji všem, kteří se akce zúčastnili, ať už to byli partneři, novináři, samotní závodníci či „jen“ návštěvníci a těším se s nimi na setkání v příštím roce,“ dodává k souhrnu akce ChrisDelattre, majitel pořádající agentury ChrisFromParis.

Reklama