Víte, ve které části bytu či domu spotřebujete nejvyšší množství energie a vody? Pokud jako správná hospodyňka tipujete kuchyň, uhodla jste. Přestat zbytečně plýtvat, uškudlit na správném místě nějakou tu korunu a zároveň nedávat tolik zabrat životnímu prostředí, ale není nemožné. Minimálně to stojí za pokus, co říkáte?

kuchyň

V kuchyni spotřebujeme kolem 40 % veškeré energie. Jednou z nejsnazších cest, jak takovou číslici snížit, je sázka na kvalitní kuchyňské spotřebiče. Pokud si můžete dovolit novou kuchyňskou výbavu, určitě do ní investujte, vyplatí se vám to. Vybírejte však nejlépe ze spotřebičů patřících do energetické třídy A, A+ nebo A ++. Kategorie bývají na spotřebičích uvedeny, anebo je najdete v informacích, které k nim jejich prodejce přikládá.

Čtěte také:

Když krb, tak stylové nářadí k němu

Tip do bytu: Vyrobte si originální poličku

  • Z toho mrazí... Doslova!

Vyhlášeným žroutem energie je v kuchyni chladnička. Čím víc namrazuje, tím vyšší suma se pak objeví na vašem měsíčním účtu za energii, to je jasné. Stačí dokonce pouhé tři milimetry námrazy, a už se zvýší energie chladničky až o 75 %. Docela síla, že? U chladniček je proto velkou vychytávkou funkce automatické kontroly vlhkosti vzduchu – zabraňuje se tím tvorbě námrazy a energetická spotřeba se zbytečně nezvyšuje. Pokud vaše chladnička zmíněnou funkci nemá a vy si nový spotřebič momentálně nemůžete dovolit, nezoufejte. Zkuste si prostě sama hlídat stupně chladu – v chladničce udržujte teplotu na 5 °C, v mrazničce na - 18 °C. Pozor: každým jiným stupněm zvyšujete spotřebu energie o 5 %. Náš další tip? Potraviny v lednici uchovávejte v uzavřených sklenicích a dózách. I tak snížíte vlhkost vzduchu v chladničce, a tím pádem také svou spotřebu energie v domácnosti. 

  • Držte je dál od sebe

Máte-li v těsné blízkosti chladničky a mrazničky troubu, připravte se na to, že spotřeba energie v domě zase trochu vzroste. Vedle rozpálené trouby budou totiž další uvedené spotřebiče logicky vyžadovat ještě větší míru ochlazení. Technické pomocníky vydávající chlad, a naopak ty vydávající teplo proto v kuchyni stavte co nejdál od sebe. Pokud vám to prostor v místnosti neumožňuje, alespoň je oddělte skříňkou, policí či nějakou dřevěnou deskou.

  • Posviťte si na to! Značka: ekonomicky

Nad pracovní kuchyňskou linku si nechejte nainstalovat zářivky nebo takzvané úsporné žárovky. Některé jejich typy mají dokonce tak nízkou spotřebu energie, že vydrží svítit až dvacet tisíc hodin, a jejich životnost – v porovnání s klasickými žárovkami – je přitom mnohdy až desetkrát delší. Úspornými žárovkami šetříte nejen energii, ale také životní prostředí. Díky jejich dlouhé životnosti jich totiž tolik nevyhodíte do koše.

  • I voda má své limity

Věděla jste, že se v domácnostech spotřebuje okolo 15 % z celosvětového zdroje vody? Její spotřebu podstatně snížíte regulací průtoku v baterii. Zařízením k tomu určeným je takzvaný perlátor, který snadno nainstalujete do kuchyňské baterie. Tenhle „zázrak“ mísí vodu se vzduchem, čímž snižuje její průtok a spotřebu až o 30 %. Pokud se k tomu ještě odnaučíte mýt nádobí pod tekoucí vodou, ale radši ho šoupnete do myčky, nebo si postaru napustíte dřez a pěkně ho zašpuntujete, ušetříte až šest litrů vody za minutu! Skákat pro pírko přes plot už zkrátka vyšlo z módy. Držte krok s dobou, buďte krapet modernější hospodyňka.

Reklama