MarťanKaždý rodič ví, jak by měl vypadat správný dětský jídelníček. Samozřejmě by měl obsahovat hodně ovoce, zeleniny, mléčných a celozrnných výrobků. Dodržovat tyto zásady v praxi ale někdy není tak úplně jednoduché, protože děti si kolikrát postaví hlavu a zdravé jídlo odmítají.

Rodiče pak jen zoufale přemýšlí nad tím, jak jim dodat tolik potřebné vitamíny a minerály. A to zvláště teď na začátku podzimu, kdy se o slovo přihlásí rýma, kašel a další neduhy. Řešením mohou být nejrůznější doplňky stravy, které poskytnou dětem potřebné látky důležité pro jejich zdravý růst a vývoj. Na trhu je nepřeberné množství takových produktů, takže je dobré se v nich nejprve zorientovat a vybrat ty nejlepší.

Tabletky versus želé

K nákupu doplňků stravy lákají barevné krabičky s veselými kreslenými postavičkami. Mnohem důležitější než obal je však to, co se ukrývá uvnitř. Na trhu jsou k dostání doplňky stravy ve formě tabletek, želatinových „bonbonů“ či sirupů určených zpravidla pro ty nejmenší děti. Kterou variantu zvolit? Všechny samozřejmě obsahují látky důležité pro podporu zdraví dětí. Tabletky však mají tu výhodu, že díky své konzistenci mohou nabídnout mnohem více důležitých minerálních látek, než jejich želatinové varianty. Pokud tedy děti tabletky užívají delší dobu, jejich organismus má větší šanci posílit imunitní systém a získat tak větší odolnost vůči nemocem. Želatinové doplňky stravy zase mohou dětem vyhovovat především díky své podobě s oblíbenými želé bonbony.

Různé zaměření

Pokud chcete posílit dětský organismus prostřednictvím doplňků stravy, můžete si vybrat z nejrůznějších variant přípravků. Ty jsou zaměřeny většinou nejen na dodání vitaminů a minerálů, ale současně nabízejí i další přidanou hodnotu. Tak je tomu například u nejoblíbenějších doplňků stravy Marťánci od Walmarku. Tato značka přichází stále s inovacemi a novými produkty, čímž reaguje na potřeby spotřebitelů. Nabízí třeba multivitaminy s prebiotiky, jež podporují zdravou střevní fyziologickou mikroflóru nebo Marťánky s komplexem imunactiv, který nabízí látky potřebné pro fyziologický růst a zdravý vývoj. Účinek tohoto doplňku stravy dokonce prokázala studie, které se zúčastnily děti ve věku od 3 do 12 let. Podle ní užívání tohoto přípravku po dobu dvou let statisticky významně snižuje počet onemocnění, celkovou dobu nemocí i jejich závažnost.

Marťan

Pravidelné užívání

Pokud se rozhodnete podpořit zdraví vašich dětí tím, že jim budete podávat doplňky stravy, vybírejte dobře. Zaměřte se na složení přípravku, které je uvedeno na obalu a pokud si nejste jisti, neváhejte se zeptat lékárníka a nechte si poradit. Nekoukejte pouze na to, zda mají doplňky stravy tvary zvířátek a chutnají jako oblíbené želé. Aby bylo užívání opravdu efektivní, počítejte s tím, že je třeba dodržet alespoň doporučenou tříměsíční lhůtu.

Co ještě dělat pro zdraví?

  • I když vaše dítě s ovocem a zeleninou příliš nekamarádí, nevzdávejte to. Snažte se vybírat dětem lehká, a přitom výživná jídla. Neměly by chybět třeba zeleninové polévky.
  • Doma často větrejte, zejména před spaním. Také se snažte zvlhčovat vzduch.
  • Dopřejte dětem pohyb. I když je venku pošmourno, oblékněte se a běžte se alespoň na chvilku projít. 

POZOR!

Ke každému 100 balení  tablet Marťánků získáte ZDARMA dárek svítící Marťaprsty.

Více informací najdete na www.walmark.cz nebo www.martanci.cz

Reklama