dite

Pokožka malých dětí vyžaduje zvláštní péči. Vyvíjí se s věkem dítěte, stejně jak roste, vyvíjí se i stav jeho pokožky. Kůže postupně sílí, zvyšuje se hustota buněk v rohové vrstvě, je více odolná.

Když se dítě narodí, má pětkrát tenčí kůži než dospělý člověk. Zpočátku je velmi nezralá - neprodukuje ještě tolik ochranného mazu, její ochranný film je velmi tenký a zároveň je díky tomu náchylná k vysušení. Proto je součástí základní péče o pokožku dětí správná hygiena a promazávání. Kvůli špatné hygieně a zapocení malé dítě reaguje velmi rychle - jeho pokožka zrudne a vytvoří se opruzeniny. Pokud jeho kůže nebude dostatečně hydratována, stává se citlivou, vysušenou a podrážděnou. Můžete tomu předejít promazáváním kvalitním přípravkem, který nejen kůži ochrání, ale i v ní zadrží potřebnou vlhkost.

diteKůže však rychle reaguje i na vlivy prostředí, ve kterém se dítě nachází. Reaguje na teplotu - rychleji prochladne, nebo se naopak přehřívá - děti obtížněji regulují tělesnou teplotu. Také velmi citlivě reagují na sluneční záření. Proto je velmi důležité v letních měsících pokožku dětí chránit přípravkem s vysokým ochranným faktorem.

Tím, jak je pokožka dětí tenká, je velmi dobře prostupná. Přes kůži malých dětí tak můžou velmi rychle pronikat látky, na které organismus ne vždy zareaguje pozitivně. Proto musíme být velmi důslední při výběru vhodné kosmetiky pro ošetření dětské pokožky. Citlivá pokožka dětí dá vždy svou reakcí najevo, zda zvolený krém, olej či mýdlo dítěti prospívá, nebo má na ně alergickou reakci - objeví se zarudnutí, svědivá místa, vysušené šupinky. Může se vytvořit i ekzém. Dobře ošetřovaná pokožka je světlá, lesklá, bez nepříjemných kožních projevů.

Odborníci doporučují pokožku dítěte minimálně jednou denně promazávat, a to zejména po koupání, protože voda pokožku vysušuje. Určitě se tak vyplatí začít používat produkty určené speciálně pro citlivou pokožku. V kosmetice pro děti jsou to především mýdla, oleje, krémy bez parfemace, bez parabenů, s obsahem zklidňujících látek. Pokud potřebujete poradit s výběrem, nebojte se zeptat dětského lékaře, dermatologa nebo v lékárně.

Naším tipem pro citlivou pokožku či pro ekzematiky je kosmetika Oilatum, kompletní jemná péče o suchou a citlivou pokožku

kuze

Oilatum chrání jemnou dětskou pokožku

Je obvyklé pečovat o kůži novorozence, kojence i malého dítěte
Řada rodičů používá pro své děti takové přípravky, které mají nejen dobré kosmetické vlastnosti, ale rovněž chrání dětskou kůži před vysoušením a podrážděním.
Ideální přípravek pro péči o kůži malého dítěte má nejen dobré mycí vlastnosti, ale i vlastnosti ochranné a zvláčňující, a měl by chránit kůži před ztrátami vody.

Všechny tyto podmínky splňují přípravky řady Oilatum

  • Oilatum krém
  • Oilatum Emollient koupelový olej
  • Oilatum mýdlo

Oilatum krém (40g)

kuzeKrém na bázi minerálního oleje. Aktivní složky: lehký tekutý parafín (6 %) + bílá vazelína (15 %)

Jemný krém vhodný pro lokální i celotělové použití.

Jeho aplikace zajistí intenzivní dlouhodobé promaštění a zvláčnění kůže. Obnovuje přirozenou kožní bariéru, brání nadměrnému odpařování vody z pokožky a zklidní podráždění. Je určen zejména pro ekzematiky, pro běžnou péči o suchou kůži novorozenců, kojenců a malých dětí i pro dospělé s extrémně suchou kůží. Oilatum krém se používá 2-4krát denně, podle potřeby a suchosti pokožky. Naneste krém na kůži a důkladně vmasírujte až do úplného vstřebání. Dermatologicky testován. Neobsahuje parfémy.

V prodeji: 100 g Aktivní složka: lehký tekutý parafín 7,5 %, bílá vazelína 15 %

Oilatum mýdlo (100g)

kuzeAktivní složka: lehký tekutý parafín (7,5 %)

Oilatum mýdlo je dermatologické jemně zvlhčující mýdlo, ideální pro časté mytí suché a citlivé kůže. Jeho struktura a složení nenarušuje přirozenou lipidovou ochranu kůže. Může být používáno denně při koupání, mytí i sprchování. Vhodné i pro kojence a batolata. K dostání v lékárnách.

Oilatum Emollient (150ml a 500 ml)

Aktivní složka: lehký tekutý parafín (63,4 %)

Oilatum Emollient je koupelová olejová přísada na bázi minerálního oleje. Přípravek je určen pro ošetření a léčbu ekzémů a příbuzných problémů se suchou a citlivou pokožkou. Je prokázáno, že zjemňuje a zvláčňuje suchou kůži, a tím pomáhá ulevovat od svědění a podráždění. Jeho struktura a složení umožňuje každodenní použití přípravku.

Obsahuje 63,4 % lehkého tekutého parafínu. Tato zjemňující a ochranná látka zamezuje nadměrnému odpařování vody, zajišťuje hydrataci a promaštění kůže. Přípravek je také vhodný k očistě kůže při běžném mytí či sprchování.

Oilatum Emollient účinkuje dvěma způsoby:

  • Zklidňuje podráždění, zvláčňuje kůži a obnovuje její přirozený tonus
  • Vytváří na povrchu kůže jemný film, který udržuje v kůži vodu a zabraňuje dalšímu vysychání.

Je vhodný pro děti i dospělé. Oilatum Emollient: volně prodejný lék k zevnímu použití.

Reklama na lék. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Před použitím si přečtěte příbalovou informaci.

Poznámka: Oilatum Emollient kůži čistí a jemně pomašťuje, proto se nedoporučuje současné používání mýdel a mycích gelů. Po koupeli není nutné nanést tělové mléko.

Více najdete na www.oilatum.cz

Vyzkoušejte přípravky Oilatum: Speciální akce v lékárnách

Zakoupíte-li jakékoliv tři přípravky z řady Oilatum, můžete požádat o hodnotný dárek - dózu na svačinu. O dárek si můžete požádat vyplněním speciálního letáčku, kam nalepíte čárkové kódy - schovejte si je tedy z prodeje. Letáčky najdete v lékárnách. Akce platí do 31. 12. 2011 nebo do vyčerpání zásob.

Reklama