Bulvár

Jak dneska najít novou práci

Pokud sháníte práci, možná byste se měli dozvědět, jaké novinky na jejím trhu jsou. Hledejte svoji příští práci efektivně!

Všichni to známe. Minimálně jednou si tím prošel každý z nás. Musíte najít místo, které vás uživí a kde si budete jisti, že přežijete bez vážnější újmy na zdraví. Už to samo vás celkem nervuje, to pomyšlení, že vlastně nevíte, do čeho jdete... A to je jen začátek.

(soutěž 20 – ale)

Nejdřív tak nějak sestavíte životopis. Strukturovaný, dneska už nejradši ve dvou jazykových verzích, ale stejně si většinou nejste jisti, zda je v něm všechno to, co v něm být má a mělo. Co když jste zapomněli na něco, bez čeho vás nepřijmou? Co když není vše, jak má být?

(soutěž 18 – pro)

Nakonec váš životopis přečte pár známých, opraví vám snad chyby a řeknou, že to můžete poslat. Tak sláva. A hledáte místo. Všude možně, brouzdáte internetem, hledáte, kde se otvírá jaká pozice, sledujete, kolik kde nabízejí, pak voláte, ba přímo obtelefonováváte zaměstnavatele, abyste se dozvěděli, že místo už je obsazené. Nakonec se, už zcela vyřízení tím šílenstvím, dopotácíte k nějakému pohovoru, kde se o místo uchází ještě dalších pět lidí.

(soutěž 9 – svého)

Dnes jsou ale možnosti na internetu daleko větší, než tomu bylo ještě před měsícem. Po vzoru zahraničních firem také u nás vznikla databáze životopisů, kde to už funguje poněkud jinak. Poněkud naopak. Že nevíte, jak je to myšleno?

(soutěž 21 – pro)

Je to v podstatě velice jednoduché. Jednoduchá aplikace, kterou doopravdy zvládne každý, vás provede vytvořením životopisu se vším, co do něho patří, pomůže vám specifikovat, o jaké místo máte zájem, kde přesně se má nalézat a jak daleko byste dojížděl, na kolik se minimálně ceníte a další a další věci.

(soutěž 11 – podobně)

Pak už si jen nastavíte, zda zveřejníte inzerát pro všechny oči na internetu, nebo zda ho uvidí jen zaměstnavatelé, kteří mají databázi předplacenou. To se hodí zejména v okamžiku, kdy nemáte zájem, aby se váš šéf dozvěděl, že hledáte práci. A najednou je to naopak. Ten, kdo nabízí, jste najednou vy, a ne zaměstnavatel, který se vám sám ozve. Pokud by vás zajímalo, kolik zaměstnavatelů k vašim životopisům může mít přístup, vězte, že je to něco kolem 16 000.

Práci pochopitelně také nemusíte hledat, ale můžete zjistit, jestli si vás váš šéf cení dostatečně. Také zůstanete v kontaktu s realitou a stále můžete po očku sledovat, co se kde děje. Můžete si totiž i nastavit vlastního agenta, který bude špehovat v inzerátech podle vámi zadaných kritérií, takže pokud někdo nabídne práci, o kterou opravdu stojíte, dozvíte se to ještě ten samý den. A to není k zahození.

Poptávka po kvalitních zaměstnancích prý převyšuje nabídku. Tohle je ale způsob, jak vy můžete svoje služby nabídnout někomu, kdo je dokáže náležitě ocenit. Prý to funguje lépe než dobře.

Zdroj: http://www.prace.cz
.

   
16.10.2006 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Jerry* [*]

  Autor článku by měl upřesnit,zda se jedná o hledání práce nebo zaměstnání..

  superkarma: 0 18.10.2006, 07:11:15
 2. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Rikina: Všude, alespoň v nějakém oboru. Já jsem za prací musela odejít do kraje s extrémní nezaměstnaností, ze kterého všichni pokud možno prchali - tam bylo volné místo pro mě, na které nebyl jiný uchazeč Jde jen o to zjistit si, kde se zrovna nedostává koho.

  superkarma: 0 17.10.2006, 13:16:39
 3. avatar
  [4] Vivian [*]

  bonda: dal jim ji někdo, kdo ji má. V soutěžním formuláři je několik chlívečků, kam může člověk zadat adresy svých známých (a zvýšit tak svou šanci na výhru)

  superkarma: 0 16.10.2006, 19:48:30
 4. avatar
  [3] bonda [*]

  Jen by me zajimalo, kde na tom servru www.prace.cz vzali moji meilovou adresu, když mi informace o této soutěži přišly meilem.

  superkarma: 0 16.10.2006, 17:48:53
 5. [2] Rikina [*]

  Kdybych se dopotácela k pohovoru, kde se uchází JEN pět dalších lidí, raduji se bezmezně. Ty pohovory, které jsem absolvovala, obvykle navštívilo kolem 40 lidí... To mi teda řekněte, kde že to poptávka po zaměstnancích převyšuje nabídku... kromě Prahy.

  superkarma: 0 16.10.2006, 09:23:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme