Očekávání z prvního sexu s někým novým má vždy takové zvláštní kouzlo. Stále přemýšlíme, jaké to asi bude, jak na tom „s výbavou“ dotyčný bude, a hlavně jestli to bude umět. Jenže kdy je ten správný čas praštit do kočáru a nabídnout mu kompletní menu?

Známe to všechny, dlouhou dobu čekáme, než potkáme někoho nového, a když to přijde, tak nevíme, co a jak dělat, aby to bylo správně. V tom právě je možná ono kouzlo. Sice v dnešní době se už nikdo nepohoršuje nad tím, že byste se s někým hupsla do postele hned po první schůzce, ale… Hodně také záleží na tom, jak nový objev berete.

první sex

Pokud nic nehledáte, vztah nechcete a cítíte, že sex chcete teď hned, tak to pak není nad čím přemýšlet, navíc kdo říká, že ze sexu na jednu noc nemůže vzniknout dlouholetý vztah? Vždy je to především a jen o těch lidech. Je ale fakt, že pokud se s někým vídáme, je nám s ním dobře a cítíme, že by z toho mohlo být něco jiného než nezávazný flirtík, dáváme si mnohem více záležet a každý další krok pečlivě rozvažujeme.

„Lidský život se točí pouze kolem sexuality. Na tom se nic nezměnilo a nezmění.“
Sigmund Freud

„On je vážně skvělej, vídáme se už asi tři týdny, večere, kino, a dokonce byl už i u mě. Dělali jsme vše, ale na samotný sex nedošlo, já se totiž nechci dát snadno. Jenže pamatuješ si ještě tehdy Davida, kterému jsem nedala měsíc, a on to vzdal a už se neozval? Tak kdy se s ním mám vyspat: Hrozně se na to těším, ale nechci, aby mě bral jako nějakou rajdu, která roztáhne nohy na počkání,“ přemýšlí nahlas Týna, která má nový objev a právě řeší tu záludnou věc, kdy přejít k prvnímu sexu, aby to nebylo brzy, ale ani pozdě… „Říká se pravidlo tří dnů, respektive tří schůzek, ale to mně přijde brzy. Já vážně nevím, asi přestanu tolik nad tím přemýšlet a příště se s ním vyspím. Chci to, on očividně taky, a bude to...“ uzavřela svůj tok myšlenek krásná černovláska.

Existuje ale vůbec nějaké pravidlo, kdy ano a kdy ne? Aby nás pak pánové nepovažovali za ženy lehčích mravů? Je sice známo, že muži tohle moc neřeší a klidně by povolili ihned na první schůzce, protože nač dělat fóry moc dlouho? Jenže pak zase slyšíte od svého kamaráda či kamarádů, jak řeší nějakou holku, která dotyčnému „dala hned na prvním rande“, a tu pak nazývají nepříliš lichotivým označení pro nejstarší řemeslo na světě.

Dostat jednoznačnou odpověď na tuto otázku nejspíše nelze a je asi zbytečné se kvůli tomu nějak trápit. Nejlepší bude, když se my ženy vykašleme na nějaké naše klasické „co když, co kdyby...“ a prostě tak zvaně vypneme a půjdeme si za svým, přesně tak, jak to dělají muži. Ať si ve finále každý myslí, co chce, nikdo nám nedal do života manuál, žádná osoba neobula naše boty života, ale aby nás někdo neustále moralizoval, to ano! Takže pojďme se držet jediného pravidlo: Chci to = vezmu si to, a dále nad tím nebudu přemýšlet, co se má stát, stane se…

A jak odpověděl na tuto otázku vztahový kouč Karel Chába? Jaký je jeho názor?

dfO toto téma se opírá jeden z největších mýtů, se kterým jsem se setkal ohledně vztahů. Lidé si často myslí, že chvíle, kdy budou mít první sex s novým partnerem, má vliv na to, jakou kvalitu bude mít ten vztah. Není to vůbec pravda! Určitě bychom se neměli řídit nějakými společenskými konvencemi typu, že ten, kdo se s někým vyspí dříve než na třetím rande, je špatný... Také bychom neměli dávat na předchozí špatnou zkušenost, která nás může odrazovat, a my pak ze strachu z dalšího zklamání sex oddalujeme. Je jedno, jestli se s někým vyspím na prvním či na desátém rande, tak jako tak může přijít zklamání. Co má opravdový smysl, je řídit se tím, co cítím a co chci. To znamená, že když cítím, že ten dotyčný mě zajímá, že ho chci poznat, a vnitřně cítím, že nechci pospíchat na první sex, nemám tu potřebu, tak bych to dělat neměl. Určitě bych se ani neměl nechat manipulovat od svého protějšku z jakéhokoliv důvodu, třeba právě nechat se tlačit do sexu, protože to samo o sobě něco vypovídá o tom dotyčném.

A kdy tedy mít sex s novým partnerem? To je jednoduché: Ve chvíli, kdy to tak oba chcete a oba cítíte. Je jedno, jestli to bude na prvním nebo na sedmém rande, je to zcela a jenom na vás a měli byste se řídit hlavně tímto pravidlem.  

Co si myslí pánové? Jaká je podle nich ideální doba půstu? Na to jsem se zeptala pár přátel na Facebooku.

Jirka, 33 let: „To zni, jako by na to mely byt tabulky, podle me to je o tom, jak si dva rozumeji. Moc se to precenuje!“

Radek, 28 let: „Nooo, tak to je zapeklitá otázka... Hlavně pro mě, pokud to mam doopravdy brát podle sebe, tak první sex ve vztahu by měl nastat až v době, kdy s partnerkou o sobě budeme už trošku něco vědět, lépe se znát. Pokud s danou partnerkou budu trávit každý večer a každý večer si sni povídat, tak ta doba prvního sexu nastane tak mezi 14. dnem až měsícem. Ale říkám, museli bychom se vidět každý den a strávit spolu určitý čas. Sex může všechno začít, ale taky může všechno zničit... Je to vážně náročná otázka.“

Jakub, 30 let: „Klidně a nejlíp hned, na co čekat? Proč si odpírat to potěšení? Potěšení, který se jistě líbí oběma... i té holce... a nějaký, že holka by měla čekat, aby si o ní kluk nemyslel, že je šlapka a kdo ví co, tak to je nesmyslný dogma. Samozřejmě předtím nějak tu holku musím poznat... V současnosti asi tak tím psaním si na netu... No a pak když v reálu ty sympatie jsou... tak... :-)“

Čtěte také:

Reklama