Pokud vám už někdy vaše čtyřleté dítko položilo otázku ohledně penisu, vagíny či rození miminek, určitě víte, jak špatně se na takové dotazy odpovídá. Nově vyšlá kniha od doktorky Jany Martincové „Jak děti přicházejí na svět“, vám s odpověďmi jistě pomůže.

diteTy tam jsou, naštěstí, doby, kdy sexuální výchova byla shrnuta do věty: „O tom se nemluví“ nebo: „Na to jsi ještě moc malý.“ A vy, milé čtenářky, si jistě uvědomujete, jak důležité je vysvětlit dětem srozumitelnou formou základní mezníky tématu početí a zrození. Pokud tedy nechcete být zaskočeni, až se váš vaše ratolest v plném autobusu zeptá: „Mami, proč nemáš lulínka jako táta?“, neměla by tato kniha ve vaší domácnosti chybět.

Sama autorka píše, že: „Tato publikace by měla pomoci odpovědět dítěti na otázku o jeho zrození a příchodu na svět. A to srozumitelně, pravdivě a s přihlédnutím k věku dítěte.“ I když je to cíl nikterak skromný, doktorka Jana Martincová se ho zhostila se ctí a odvahou.

Pomocí krásných lustrací od doktorky Petry Kubáčkové tak můžete vašemu dítku vysvětlit, jak se dostane tatínkova spermie do maminčina vajíčka, jak se z buněk vyvine miminko, jak děťátko v bříšku dýchá a jak se z něj pak dostane ven. Vše je napsáno tak, aby byla tematika pochopitelná i pro úplně malé děti, kterým se nepletou hlavičky přílišnými detaily, ale ani se jim nic nezatajuje.

Publikace je zpracována jako zvídavostí gradující rozhovor dítěte s matkou a díky inspiraci ze života autorky, která je sama maminkou, je knížka nesmírně poutavá a srozumitelná.

Pokud ještě stále váháte, co pořídit svému všetečnému dítku pod stromeček, sáhněte po této užitečné knize a určitě neuděláte chybu!

Něco málo o autorkách

MUDr. Jana Martincová se věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti. Založila odborně garantovaný portál www.babyonline.cz, zaměřený na těhotenství a péči o dítě - praktický průvodce moderních rodičů. Následně s týmem dalších autorů vydala tituly: Říkačky, Předškolákovy týdeníčky a Písmenkové kartičky.

MUDr. Petra Kubáčková je tou nejpovolanější ilustrátorkou publikace Jak děti přicházejí na svět. Jako druhoatestované mikrobioložce se jí v mikroskopu často naskýtá kromě mikrobů pohled i na spermie. Ilustrovala také výše jmenované publikace.

Reklama