Rodina

Jak děti přicházejí na svět?

Pokud vám už někdy vaše čtyřleté dítko položilo otázku ohledně penisu, vagíny či rození miminek, určitě víte, jak špatně se na takové dotazy odpovídá. Nově vyšlá kniha od doktorky Jany Martincové „Jak děti přicházejí na svět“, vám s odpověďmi jistě pomůže.

diteTy tam jsou, naštěstí, doby, kdy sexuální výchova byla shrnuta do věty: „O tom se nemluví“ nebo: „Na to jsi ještě moc malý.“ A vy, milé čtenářky, si jistě uvědomujete, jak důležité je vysvětlit dětem srozumitelnou formou základní mezníky tématu početí a zrození. Pokud tedy nechcete být zaskočeni, až se váš vaše ratolest v plném autobusu zeptá: „Mami, proč nemáš lulínka jako táta?“, neměla by tato kniha ve vaší domácnosti chybět.

Sama autorka píše, že: „Tato publikace by měla pomoci odpovědět dítěti na otázku o jeho zrození a příchodu na svět. A to srozumitelně, pravdivě a s přihlédnutím k věku dítěte.“ I když je to cíl nikterak skromný, doktorka Jana Martincová se ho zhostila se ctí a odvahou.

Pomocí krásných lustrací od doktorky Petry Kubáčkové tak můžete vašemu dítku vysvětlit, jak se dostane tatínkova spermie do maminčina vajíčka, jak se z buněk vyvine miminko, jak děťátko v bříšku dýchá a jak se z něj pak dostane ven. Vše je napsáno tak, aby byla tematika pochopitelná i pro úplně malé děti, kterým se nepletou hlavičky přílišnými detaily, ale ani se jim nic nezatajuje.

Publikace je zpracována jako zvídavostí gradující rozhovor dítěte s matkou a díky inspiraci ze života autorky, která je sama maminkou, je knížka nesmírně poutavá a srozumitelná.

Pokud ještě stále váháte, co pořídit svému všetečnému dítku pod stromeček, sáhněte po této užitečné knize a určitě neuděláte chybu!

Něco málo o autorkách

MUDr. Jana Martincová se věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti. Založila odborně garantovaný portál www.babyonline.cz, zaměřený na těhotenství a péči o dítě - praktický průvodce moderních rodičů. Následně s týmem dalších autorů vydala tituly: Říkačky, Předškolákovy týdeníčky a Písmenkové kartičky.

MUDr. Petra Kubáčková je tou nejpovolanější ilustrátorkou publikace Jak děti přicházejí na svět. Jako druhoatestované mikrobioložce se jí v mikroskopu často naskýtá kromě mikrobů pohled i na spermie. Ilustrovala také výše jmenované publikace.

   
21.12.2010 - Děti - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] musilovahana [*]

  Když byly děti malé, tak by se mi hodila. Teď už pro vnoučka.

  superkarma: 0 15.09.2012, 11:07:39
 2. [5] veruli15 [*]

  Moc krásná knížka - máme ji doma a četla jsem ji s oběma dětmi.

  A ilustrace děcka úplně uchvátily - každého zaujalo něco jiného a dokonce i já s mužem jsme se nad ní nasmáli.

  Vřele doporučuji!!!

  superkarma: 0 03.02.2011, 20:57:44
 3. avatar
  [4] Linde [*]

  JankaAnna — #3 máš pravdu, mně ta ilustrace taky přijde taková nepratřičná, spíše jak japonská manga a ne kniha pro malé děti Sml80.

  My koupili dceři v jejích 7-mi letech tuto knihu - "Jak jsem přišel na svět".

  http://www.kniha.cz/jak-jsem-prisel-na-svet/d-70154/

  superkarma: 0 21.12.2010, 21:39:35
 4. avatar
  [3] JankaAnna [*]

  Obsah knihy jsem neviděla, tedy těžko hodnotit. Jsem ale dost náročná na literaturu a to nejen pro děti. Nicméně na této knize mne už v první řadě odrazuje ilustrace, tedy nebude pravděpodobně patřit do naší knihovny:(. Bohužel ilustrace udělá mnoho. Nicméně, až bude náš malý ve věku, kdy ho právě téma narození dětí bude zajímat, možná se mu i ilustrace bude líbit...

  1. na komentář reaguje linde — #4
  superkarma: 0 21.12.2010, 15:30:46
 5. avatar
  [2] SNÍŽEK [*]

  moc potřebná knížka Sml67

  superkarma: 0 21.12.2010, 14:09:50
 6. avatar
  [1] Netta35 [*]

  Bože-proč jsi dopustil,že podobné knihy nebyly  v mém mládí,mohl jsi takovou knihu dát pod stromeček mému tatínkovi, a já bych pak věděla,jak příjde mé prvorozené dítě na svět.

  Po rozvodů rodičů jsem byla svěřena do péče táty-z části protože si mně vybojoval,z části protože jsem k němu chtěla.

  I když to byl moc hodný táta, s ,,holčičimi" věcmi mi moc nepomáhal a já byla vychovávaná spíše jako kluk-i stalo se,přišla ke mě láska a já otěhotněla-budete nevěřícně kroutit hlavou či se smát,ale fakt jsem ve svých 20 letech,nevěděla jak se rodí děti,myslela jsem si že břichem-vždyť je  tam ta pupeční šňůra.

  Když přišel ten den,tak jsem stále chodila na velkou,protože jsem potřebovala,ale nešlo to,naštětsí si k nám přišla sousedka pro sůl a já vzápětí byla naložená do auta a fofrem do porodnice.

  Než mě dovezli na sál byl kluk venku,já dostala vynadáno,že jsem měla ještě počkat. Byl rok 1971. Sml80Sml80

  superkarma: 0 21.12.2010, 02:18:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme