Citlivá pokožka, zasažená atopickým ekzémem přináší pro řadu z nás omezení. Musíme si dávat pozor, abychom takto nemocnou pokožku zbytečně nevysušovali a nedráždili. Atopici musí používat speciální kosmetiku, mýdla, musí mít vyzkoušené rituály, které jim pomáhají zachovávat kůži v optimálním stavu. Jaké jsou rady pro atopiky, kteří si pokožku chtějí depilovat? Vyslechněte si rady odborníka.

depilace

Existuje vůbec pro atopika – atopičku možnost depilace?
Ano, ale je to individuální. Rady jak na to, společně s dalšími, které se týkají používání kosmetiky, tetování a piercingu najdete v tomto videu.

Tak se nedejte odradit svou nemocí, vždy se najde řešení! Podívejte se na video z on-line kliniky http://www.atopickyekzem.org/optin/

Dnešní video si spustíte kliknutím sem.

Doporučení lékařky – na pokožku můžete použít Lipobase Repair. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, podívejte se sem: www.lipobaserepair.org.

Redakční tip: Online klinika pro atopiky

OKA je audiovizuální internetový projekt, jehož cílem je pomoci všem lidem, kteří se léčí s atopickým ekzémem. Dětem, jejich rodičům i dospělým pacientům.

Jak OKA vypadá a funguje?

Na webových stránkách http://www.atopickyekzem.org/optin/ se může do vzdělávacího projektu zdarma zaregistrovat každý zájemce.
Skupina předních českých dermatologů zde připravila ve spolupráci se společností Astellas seriál edukačních videí o atopickém ekzému, jeho příčinách, projevech, léčbě a prevenci. V týmu přednášejících vystupují tito špičkoví odborníci na atopický ekzém:

Prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA
Předseda České Dermatovenerologické společnosti, Dermatovenerologická klinika 3. LF UK a FNKV Praha

MUDr. Nina Benáková
Dermatologická ordinace, Medicínské centrum Praha, Dermatovenerologická klinika 1. LF UK Praha

MUDr. Štěpánka Čapková
Dětská dermatologická ambulance, Dětská poliklinika, FN Motol, Praha

MUDr. Radek Litvik
Kožní oddělení FN, Ostrava

Všechna videa tvoří 4 základní lekce, jimiž musí postupně projít každý registrovaný návštěvník online kliniky OKA. Lekce nelze přeskakovat, jsou na sebe navázány tak, aby poskytly pacientovi co nejkomplexnější pohled a porozumění v problematice atopického ekzému. Součástí videí jsou také názorné animace, co spouští atopický ekzém nebo jak fungují lokální léky na atopický ekzém.

Doporučujeme: http://www.atopickyekzem.org/optin/

O péči o pokožku ekzematiků jsme psali v zajímavém článku:

Reklama