Jak připravit linecké těsto? Zeptali jsme se odborníka,  cukráře Josefa Jíchy. Co udělat, aby se nelepilo na vál, jakých chyb se vyvarovat  při přípravě a zpracování těsta?

cukroví

Linecké cukroví patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji pečené vánoční cukroví. Proto je linecké těsto jedno z nejzákladnějších těst a má mnohá využití při pečení. Dá se i dobře dochucovat. Pro dobré a křehké těsto je nejdůležitější používat pouze žloutky, navíc veškeré suroviny musí mít při přípravě pokojovou teplotu, to mnohé hospodyňky podceňují, proto se pak diví, že se těsto trhá a nejde vyvalovat. Cukráři tomu říkají spařené těsto. To se může stát i při dlouhém hnětení rukou. Takové těsto již nejde zachránit a je dobré třeba na naplnění košíčků. Aby se těsto nelepilo na vál, musí být dobře odleželé v chladu. Dobré je také  pracovat vždy jen s částí těsta a ostatní mít v lednici. Díky tomu se nemusí tolik podsypávat moukou a práce s těstem je výrazně snazší.

Pro linecké těsto najdete mnoho receptů. Tady je náš tip:

Ingredience

  • 350 g hladké mouky
  • 120 g moučkového cukru
  • 1 balíček vanilkového cukru
  • 1 vejce
  • 250 g Hera máslová příchuť

Na dohotovení: 100 g marmelády a moučkový cukr na posypání

Postup:

Heru máslovou příchuť nakrájenou na malé kousky zapracujeme s vejcem, prosátou moukou, moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem na hladké nelepivé těsto. Těsto zabalíme do fólie a dáme na 30 minut odležet do chladu. Potom ho rozválíme na 3 mm a vykrajujeme kolečka, polovinu z nich s otvorem uprostřed. Pečeme ve vyhřáté troubě na 200 °C asi 12 minut. Kolečka necháme nejdříve vychladnout na plechu a potom na kovové mřížce. Spodní plný díl potřeme marmeládou a slepíme s vrchním dílem, který pocukrujeme.

Náš tip:

HeraNová Hera máslová příchuť si jistě najde místo v kuchyni každého z nás. Hera máslová příchuť je vyrobena z kvalitních rostlinných tuků a olejů a kombinace s máslovým aroma činí z tohoto výrobku prémiový produkt, který se hodí jak na přípravu krémů, tak na běžné pečení.

Novinka Hera máslová příchuť je mladší sestrou klasického rostlinného tuku Hera, který si pro pečení velmi oblíbily nejen naše maminky, ale také babičky. Vedle klasického pečení ji lze však také použít do krémů, krémových dezertů a dortů.  Při použití této novinky bude krém krásně jemný s neodolatelným aroma.

Více informací hledejte na www.pecenijeradost.cz nebo https://www.facebook.com/pecenijeradost

Na závěr máme jeden redakční TIP

hame Pokud se chystáte péct linecké cukroví, vyzkoušejte pro lepení cukroví ovocnou směs „Linecká“ od Hamé.

Je chuťově výborná.

Vzhledem k jejich husté konzistenci je ideální při plnění cukroví.

Více informací o produktech Hamé naleznete na stránkách www.sladkanerest.cz nebo na facebookovém profilu www.facebook.com/sladka.nerest

 

Čtěte také:

Reklama