Čím by byla česká vánoční večeře bez bramborového salátu? Téměř ve všech rodinách je nedílnou součástí štědrovečerní tabule. Někdo si k němu dá tradičního kapra v trojobalu, jiný klasický vepřový nebo kuřecí řízek. Každý salát dělá trochu jinak, základ je však vždycky stejný – brambory.

Jak ho děláme my v redakci? Udělali jsme si malou anketu:

Veronika Pavlíková: Předem vařené a vychlazené brambory nakrájím na kostičky, přidám kostičky zeleniny a nakrájenou a spařenou cibuli, okurky, hrášek a vše smícháme s majonézou. Ochutím hořčicí (výrazným množstvím, mám ráda, když má říz), lákem z okurek, solí, pepřem a špetkou cukru. Ozdobím ho na čtvrtky nakrájenými vejci a sekanou kudrnkou.

salát

Věra Forejtová: Bramborový salát je klasika, kterou miluji já i celá rodina, takže ho dělám dost často. A musím se přiznat, že nejraději mám salát, pokud si ho udělám sama. :) Každý ho dělá trošku jinak a já mám chuť „svého salátu“ za těch dvacet let, co ho dělám, jasně danou. Jen mám občas smůlu na brambory, a to pak hlasitě komentuji. :)
Brambory vybírám zásadně salátově - červené, ty uvařím ne úplně do měkka a vždy den dopředu. Pak je oloupu, nakrájím na drobné kostičky nožem (nepoužívám kráječ). Uvařím si kořenovou zeleninu, mrkev a celer (toho dávám opravdu dost), nechám vychladnout a také krájím na drobné kostičky, to samé udělám s vejci. Pak vše osolím a opepřím, nechám cca 30 minut odstát (přijde mi, že takto brambory nasají sůl), pak přidám cibuli, kyselé okurky, sterilovaný hrášek a plnotučnou hořčici. Potom si rozředím trošku majonézy s lákem z okurek, to přidám do salátu (nemám ráda úplně tuhý salát a tato kombinace salát naředí a ještě skvěle dochutí), pak ještě majonézu a opatrně promíchám… Nechám vychladit a chodím už jen ochutnávám. :)

Klára Křížová: Salát u nás dělá můj muž, je vždy skvělý, lehký, se šunkou. Musí být správně nakyslý a odleželý. Myslím, že ho dělá dost podobně, jako dělával můj tatínek, když jsem byla malá. Brambory, vajíčka, hrášek, mrkev, hořčice, majonéza, kvalitní uzenina, trochu cibule a kyselá okurka.

Jitka Turková: Bramborový salát je u nás velmi oblíben, během roku ho děláme poměrně často, ale jen lehkou jednoducho variantu s jablky bez vajec.

Salát na Štědrý večer je trochu bohatší a chystá se den předem – aby se řádně rozležel. Říká se, že každá rodina má svůj zaručeně nejlepší recept.

U nás se připravuje z těchto suroviny: vařené  brambory, nakládaná okurka, cibule, nakládaný hrášek, nakládaná paprika, vejce, jablka a uzenina (salám), to vše najemno nakrájené. Dále pak hořčice, tatarka, trochu jogurtu pro odlehčení, pepř, sůl, lák z okurek a dle rady mé maminky i trochu cukru. Vše zamíchat a uložit do chladu. Pak už jen bedlivě hlídat před ochutnávači, aby zbyl ke sváteční večeři. :)

Klára Wimmerová: Bramborový salát se v naší rodině již saláttradičně připravuje podle receptu babičky, která jej velmi pravděpodobně měla zase od své babičky… a tak dále. Troufám si říct, že tento recept je velmi odlišný od všech jiných a dosud jsem nepotkala nikoho, kdo by jej připravoval stejně nebo podobně… čímž nechci říct, že náš salát je nejlepší na světě, ale určitě je výjimečný.
Hlavní odlišnost spočívá v tom, že si babička dělala svoji domácí majonézu ze syrového žloutku a oleje v kombinaci s vařenými žloutky. To je základ, ze kterého později vznikne zálivka, do které se přidává lák ze zeleniny (voda, ve které se zelenina vařila, ochucená cukrem, solí, octem a s přidáním bobkového listu a nového koření).

Když jsem se vdala, musela jsem svůj rodinný recept konfrontovat s receptem z manželovy rodiny, který byl jiný, ale nakonec jsme se shodli na kompromisu ohledně některých ingrediencí (nedáváme salám ani šunku například). Co nechybí, jsou brambory, vejce natvrdo, v láku uvařená mrkev, petržel, celer, nakládané okurky, hořčice, majonéza, cibule – jak kdy. Poslední dva roky připravuje salát můj manžel, čímž mi udělá největší radost, protěže mi tím opravdu hodně pomůže. Takže mi ani nezbývá nic jiného než říct – manželův salát mám nejradši. :)

Chystáte se na přípravu štědrovečerního salátu? Máme pro vás tip na zeleninové ingredience, které by v bramborovém salátu rozhodně neměly chybět.

Partnery naší diskuse jsou produkty Bonduelle

Naším tipem je zeleninová směs Bonduelle Créatif Duo – vhodná pro přípravu bramborového salátu

Směs zeleniny: hrášek nekalibrovaný (50 %), baby mrkev (30 %) nálev: pitná voda, cukr, jedlá sůl, aroma - více na bonduelle.cz.

Jak to máte vy? Máte svůj rodinný recept, nebo zkoušíte novinky a zajímavé recepty? Zapojte se do diskuse pod tímto článkem! Pro tři z vás máme připravené balíčky od Bonduelle.

Reklama