Čím by byla česká vánoční večeře bez bramborového salátu? Téměř ve všech rodinách je nedílnou součástí štědrovečerní tabule. Někdo si k němu dá tradičního kapra v trojobalu, jiný klasický vepřový nebo kuřecí řízek. Každý salát dělá trochu jinak, základ je však vždycky stejný – brambory.

salát

U nás doma se dělal salát v předvečer Štědrého dne. Maminka uvařila brambory ve slupce, po vychladnutí slupku oloupala a brambory „prohnala“ takovým chytrým kolečkem, které bylo vypletené drátkem a nakrájelo bramboru na pásky. Ty se potom při míchání rozpadly na ještě menší kousky.

Do salátu přidala na kostičky nakrájenou kořenovou zeleninu a cibuli, které chvíli povařila v osolené vodě. Potom přidala hrášek z plechovky a nastrouhala sterilované okurky. Zlatým hřebem bylo vajíčko natvrdo nakrájené na kostičky a dobrá šunka. Pojivem pro salát bývala směs majonézy a tatarské omáčky. Dokonalost!

Já dnes dělám salát podobně, jen vynechávám hrášek, který nemá rád můj syn. A mrkev strouhám najemno, protože na velké kostičky ji nemám ráda zase já. Nastrouhaná najemno dodá salátu hezkou barvu.

Když si vzpomenu, že bývaly časy, kdy jsem sama sobě slibovala, že JÁ budu dělat úplně jiný bramborový salát a v žádném případě nebudu jíst kapra v trojobalu. Toužila jsem po něčem jiném, netradičním. Plánovala jsem si lososa a bramborové dukátky, složité kreace a zajímavé přílohy.

A potom přišla vlastní rodina a vlastní Vánoce. Co bylo na stole? Bramborový salát podle maminky a kapr v trojobalu.

Letos bych chtěla zkusit bramborový salát nějak jinak. Mám ale trochu strach, že opět sklouznu k tradici a nebudu experimentovat.

Jak to máte vy? Máte svůj rodinný recept nebo zkoušíte novinky a zajímavé recepty?

Chystáte se na přípravu štědrovečerního salátu? Máme pro vás tip na zeleninové ingredience, které by v bramborovém salátu rozhodně neměly chybět.

Naším doporučením jsou zeleninové směsi Moravanka, Hrášek s karotkou, a nesmíme zapomenout ani na naložené okurky od tradiční české značky Znojmia. Tyto okurky jsou vyráběny z nejkvalitnější zeleniny, do láků se nepoužívají sladidla, ale cukr, který je součástí tradičních receptur. Všechny tři produkty jsou ideální jako příloha, součást salátů, nebo jako oblíbená ozdoba slavnostních talířů a mís.

  • ZnojmiaMoravanka

Chutná a mírně pikantní směs naložené zeleniny ve sladkokyselém nálevu, kterou můžete použít jako přílohu k masovým pokrmům nebo jako výtečný základ nejen do bramborového salátu.

Složení: okurky, cibule, karotka, celer, hrášek, paprika, feferonky, ocet, cukr, sůl, kyselina citronová, kořenící výtažek, voda.

Více na http://www.hame.cz/cs/product/detail/id/1902/moravanka

  • Hrášek s karotkou

ZnojmiaSměs, kterou určitě využijete do polévek, zeleninových jídel, salátů i jako oblohu. Náš tip: výborně se hodí pro přípravu bramborového salátu, který budete připravovat pro sváteční tabuli. 

Složení: karotka, hrášek, voda, sůl.

Více na: http://www.hame.cz/cs/product/detail/id/1901/hrasek-s-karotkou  

  • Okurky v jedinečném sladkokyselém nálevu

ZnojmiaDíky tradiční receptuře a chuti patří okurky k nejoblíbenějším výrobkům značky Znojmia. Domácí chuť láku podle utajeného receptu nelze ničím nahradit. Okurky jsou zpracovávány v tom nejvhodnějším čase zralosti a tím si zachovávají výbornou chuť, barvu i vůni.  

Okurky jsou k dostání v mnoha variantách, které uspokojí i ty nejnáročnější labužníky. Proto pro přípravu bramborového salátu vsaďte na jistotu. Okurky jsou základní ingrediencí pro bramborový salát a v kombinaci s hráškem s karotkou vaší sváteční večeři dodají jedinečnou chuť.

Více na: http://www.hame.cz/cs/product/detail/id/1998

Jak to máte vy? Máte svůj rodinný recept nebo zkoušíte novinky a zajímavé recepty?

Reklama