Je vám trapné, dávat peníze? Jenže ať přemýšlíte sebevíc, nevíte, co koupit. A co třeba poukázky do obchodu? Ty jako dar také nevypadají nic moc, když jsou zabalené jen v ozdobné obálce. Zkuste být invenční!

Stává se vám celkem běžně, že potřebujete zabalit dárek typu peníze či poukázky do obchodu? Pokud ano, asi jste už i přemýšlela, že předat jen obálku může být trochu „trapné“. Abyste se tomuhle trapasu vyhnula, vyzkoušejte některý z našich nápadů...

  • Rulička peněz na stonku květiny

Tohle balení finančního dárku je spíš tipem pro muže, ale na druhou stranu se takto dají dát slušné peníze třeba dceři k promoci. Jen je potřeba obdarované špitnout, ať dává při umisťování kvítí do vázy pozor.

  • V obalu čokolády

Některé čokolády mají ještě stále papírové obaly, některé kvalitní čokolády si na tvrdých papírových obalech dokonce zakládají. Vložit poukázku či peníze do čokolády a znovu ji uzavřít či zalepit, aby vypadla neotevřeně, není až tak složité, jak by se mohlo zdát. Upozorněte ale obdarovaného, že je to speciální čokoláda pro něj, tak ať se raději nedělí.

  • Poklad s hádankou

Jste-li hravá a obdarovávaný též, můžete vyzkoušet dar formou hry. Domluvte se s několika přáteli, vytvořte pár šifer, kdy každá šifra vede třeba do práce k dotyčnému a obsahuj jeho jméno. Poslední šifra vede k pokladu, který hlídá poslední ze spolupracujících přátel (například měšec plný dvacetikorun). Vymyslete legendu a předejte obdarovávanému první šifru.

  • Jedlý, nejedlý dárek

Jako poslední tip jsem si nechal dárek, který jsme dělali jedněm kamarádům ke svatbě - dort medovník symbolizující prasátka v žitě.

prasatka

Jaké bylo překvapení obdarovaných, když nám asi měsíc po svatbě volali, že moc děkují za krásný dárek. Uvnitř každého prasátka totiž nalezli skleněnou lahvičku se srolovanými penízky.

Jak jste nejoriginálněji předávala dárek vy?

Kam dál?

Reklama