Zdraví

Jak cvičit s tříměsíčním miminkem?


Dobrý den milé spolučtenářky ženy-in,

vím, že tady řešíte mnohem závažnější problémy, ale ráda bych si nechala poradit od zkušenějších maminek.

Mám doma tříměsíčního klučinu, je zdravý a je s ním už sranda. Ale taky bych ráda s ním cvičila, kdysi jsem v nějaké knize viděla cviky s miminkem, bylo to nejen pro lepší vývoj miminka, ale i pro zlepšování postavy maminky (a že u mě je co zlepšovat :-)) ). I když samozřejmě mnohem důležitější je, aby byl Fanoušek (tak se naše mimi jmenuje) zdravý.

Bohužel už nevím, v které knize to bylo a co mám doma, tak tam jsou jen rady stylu, co by už miminko mělo umět, totéž jsem našla většinou i na internetu.


Proto jsem Vás chtěla poprosit, zda byste mi neporadily nějakou knihu nebo i webové stránky, kde bych takovéto cviky našla. Otáčet ho jenom na bříško je fajn, ale přece jenom bychom rádi zkusili i něco jiného, ale zase se bojím, abych mu třeba nějak zbytečně neničila páteř.


Moc Vám děkuji za Vaše případné rady.


   
19.07.2005 - Zdraví - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Nikusa [*]

  S malou jsem se snažila taky cvičit, ale nakonec jsme skončily u masáží,které jsou bezvadné a myslím pro tak malé děti lepší. Koupila jsem knížku ,,Masáže dětí a kojenců"a nedám na to dopustit.Jinak mi říkala doktorka,že se mám hlavně řídit citem.

  superkarma: 0 19.07.2005, 18:12:53
 2. avatar
  [8] Gabi [*]

  Januka: ještě k tomu plavání - myslím, že nic neprošvihneš, když začnete plavat od 6 měsíců, najít bazén vhodný pro 3 měsíční dítě v ČR není lehké, obvykle se do 6 měsíců plave s instruktorkou doma ve vaně nebo ve speciálních cetrech s velkými vanami.
  Na ty masáže doporučuju nějaký vhodný přírodní olej, ne minerální. Také jsou kurzy přímo na manipulaci (správné nošení) a "cvičení" s kojenci.
  Vifina: natáčení dětí pod vodou opravdu není "na tom to nejhezčí", z dlouhodobého hlediska je to jen taková blbinka.

  superkarma: 0 19.07.2005, 13:27:36
 3. avatar
  [7] vlcice [*]

  Já se přidám k vifině. Určitě vyzkoušej to plavání. Moje sestra má dvojčátka. Holky se sice měly k světu, ale byly líne a nechtělo se jím sedět ani lozit. Sestra s nimi začala chodit plavat (asi v půl roce) a holky začaly dělat úžasné pokroky!

  superkarma: 0 19.07.2005, 13:26:49
 4. avatar
  [6] vifina [*]

  Januka: ono se většinou chodí až od 6 měsíců, ale u nás ve městě to udělali už pro mimča od 3 měsíců. Jinak Ti přeji samé úspěchy s malým. A hlavně potom je na tom to nejhezčí, když je točí na kameru i pod vodou. Je to roztomilý a krásná památka.

  superkarma: 0 19.07.2005, 13:00:57
 5. avatar
  [3] vifina [*]

  Januka: já bych Ti doporučila chodit s malým na plavání!!! Chodí se od 3 měsíců a alespoň se malý nebude bát vody. Moje teta s malou Michalkou chodila od 3 měsíců na cvičení do bazénu a teď jí byly 2 roky a pořád by byla jenom ve vodě a hlavně se v ní vyřádí. Už umí i trochu plavat sama a hlavně umí plavat pod vodou. Třeba se ti to zdá hrozný, ale to by jsi koukala kolik maminek s prckama chodí!! Můžu Ti to doporučit a malej si brzy zvykne a bude se mu to líbit.

  superkarma: 0 19.07.2005, 12:43:37
 6. avatar
  [2] macasev [*]

  Januko napiš mi do vzkazíku adresu pošlu ti tu co mám doma.Už je mi k ničemu už jsou velké.

  superkarma: 0 19.07.2005, 12:34:05
 7. avatar
  [1] Gabi [*]

  Doporučuju masáže - zajdi do PORTÁLu - Jinčišská ul. v Praze(ale mají i web nebo jejich knihy najdeš i v jiném velké knihkupectví) a určitě najdeš vhodnou literaturu.

  superkarma: 0 19.07.2005, 12:29:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme