Bulvár

Jak Češi pomáhají ohroženým zvířatům


Jestli bych si měla vybrat reality show, jejíž představitele jsem měla ráda od začátku až do konce, pak bych zvolila jedinou - projekt Odhalení, v hlavní roli pět goril.

 

Richard, Kijivu, Shinda, Kamba a Moja se díky projektu Miroslava Bobka šéfredaktora Českého rozhlasu Leonardo staly nejnavštěvovanějšími zvířaty v pražské ZOO. Nejinak tomu bylo i v sobotu 27. května, kdy se před jejich pavilonem křtilo DVD Odhalení.

 

Kmotrou pětihodinového záznamu ze života goril se stala herečka Simona Stašová, která do zoologické zahrady přišla se synem Vojtěchem. Stašová byla během reality show patronkou „soutěžící“ Kijivu, ale nikoho neupřednostňuje. „Ať se DVD Odhalení prodává mnohem více než například některé špatné filmy,“ řekla Stašová při křtu.

 

To Petr Rajchert, moderátor projektu Odhalení, byl jiného názoru: „Nejvíc jsem měl ze začátku rád Richarda, ale postupem času jsem zjistil, že je to vlastně padavka, kterého ženské chrání.“

Nato mu však oponoval ředitel ZOO Petr Fejk: „Richard a padavka? V žádném případě, on udržuje rodinný klid. To byl můj favorit od začátku.“  

 

Podle mě je největším favoritem celá trochu jiná reality show, díky níž se již mohly poslat první finanční prostředky do kamerunského záchranného centra v Limbe, které funguje jako útočiště pro primáty, které ohrozil tzv. bushmeat (tzn. obchod se zvířaty).

 

Částka 4000 $ (tzn. Asi 100 000 Kč), která se vybrala během vysílání Odhalení z diváckých a posluchačských SMS a z prodeje propagačních předmětů, je určená na zdravotní péči a zlepšení života goril umístěných v tomto záchranném centru.

 

Osudy goril v Limbe jsou různé. Většinou se ale jedná o původně nelegálně držená zvířata, která byla zabavena lovcům, překupníkům i majitelům a jejichž životní osudy byly smutné.

 

„Určitě i další vybrané peníze se budeme snažit poslat tam, kde pomohou zvířatům,“ řekl Miroslav Bobek. Koncem křtu převzal šek od zástupce Bonton filmu v hodnotě 46 870 Kč, což je částka, která se vydělala během jednoho měsíce prodeje DVD.

 

Pokud i vy máte chuť poznat hlavní aktéry reality show Odhalení, přijďte se na ně do pražské ZOO podívat. Jistě neodoláte ani návštěvě dalších zvířat. Většina z nich se v posledních měsících rozrostla o dalšího člena „rodiny“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kdy jste naposledy byla v ZOO? A kde? Doporučte...
Která z reality show vás nejvíce oslovila?
Co jste říkala Odhalení?

   
30.05.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Aja [*]

  iveta.safrankova: Asi jste nedávala pozor...

  superkarma: 0 30.05.2006, 11:32:38
 2. avatar
  [8] Meander [*]

  iveta.safrankova: Korektor neodpovídá za faktické chyby.

  superkarma: 0 30.05.2006, 11:07:47
 3. avatar
  [7] Aja [*]

  iveta.safrankova: Proč to chcete hodit na korektora? Snad je to váš článek a jste za něj zodpovědná, ne? Snad odněkud čerpáte fakta, tak je váš problém, že to neumíte opsat...Chápu, že korektor vychytá gramatické chyby, ale proč by měl brát odpovědnost za vás?

  superkarma: 0 30.05.2006, 11:04:12
 4. [4] funnka [*]

  Ve Vyškovské zoo dělá moje mamka.Mě se tam nelíbí.Sice si děcka můžou pohladit kozi na Babiččině dvorečku,ale slon nebo žirafa tam není.Samí obyčejný zvířata.Teď je tam otevřená nová atrakce s dinosaurama.Tu jsem ještě neviděla,tak snad to bude lepší

  superkarma: 0 30.05.2006, 10:19:41
 5. avatar
  [3] Aja [*]

  A moderátor je Rajchert....

  superkarma: 0 30.05.2006, 10:14:10
 6. avatar
  [2] Veroniké [*]

  Spravne je Shinda a Moja, prosim

  V ZOO sem byla naposled loni v lete a musim ric, ze super, zase byl videt kus prace!

  superkarma: 0 30.05.2006, 09:06:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme