Novinky

Jak často chodíte k lékaři? Možná se budete divit!

Víte, kolikrát jste za uplynulý rok navštívili lékaře, jakou částku vynaložili na regulační poplatky a kolik utratili za léky? Pravděpodobně ne, ale mít přehled rozhodně není od věci. A není nic snazšího, než požádat svou zdravotní pojišťovnu o výpis z osobního účtu. Máte na to jedenkrát ročně nárok, a to bezplatně. Data potřebná pro vydávání přehledů vykázané péče za celý rok 2014 už mají pojišťovny k dispozici.

O výpis můžete zažádat osobně na pobočce vaší zdravotní pojišťovny, elektronicky (zde musíte ale splnit podmínky dané vaší pojišťovnou), nebo písemně. Stačí uvést, že žádáte o písemné sdělení údajů o zdravotní péči, která za vás byla pojišťovnou uhrazena, a připojit své jméno, příjmení, rodné číslo a adresu trvalého bydliště. Přehled vám přijde poštou domů do vlastních rukou, nebo si jej můžete po dohodě vyzvednout na pobočce pojišťovny. Požádat můžete také o vystavení přehledu za své nezletilé dítě.

„Na našich přepážkách si přehled vykázané péče ročně vyžádá kolem 100 tisíc klientů. Zájem rok od roku roste řádově v jednotkách procent,“ uvedl tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Oldřich Tichý s tím, že se stává, že pacienti občas zjistí ve svých výpisech nesrovnalosti. Velká část z těch, na něž klienti upozorní, se prý při následném prověřování vysvětlí jako administrativní nedopatření. Stačí, když se lékař přepíše například v jedné číslici rodného čísla klienta a už vykáže péči na někoho jiného. Stejně tak prý stačí i jediný překlep v číselném kódu výkonu.

Pokud se i vám stane, že ve svém výpisu objevíte úkon, o kterém jsme nikdy ani neslyšeli, natož aby vám byl proveden, neváhejte se obrátit na pojišťovnu, která nesrovnalost prošetří.

 

lekar

   
04.03.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. [8] IVECO [*]

  loni jsem zažádala o výpis a bylo to naprosto v pořádku Sml22

  superkarma: 0 04.03.2015, 16:14:23
 2. avatar
  [7] datura [*]

  Občas si o výpis zažádám a nikdy tam nebylo nic navíc Sml16 asi je to tím, že chodím jen k zubaři a na prevenci Sml58

  superkarma: 0 04.03.2015, 15:45:19
 3. avatar
  [6] vladka321 [*]

  spavec — #5U nás posílají SMS pouze lékaři, kteří jsou v nemocničním areálu, tedy především specialisté. Zubaři, dětští pediatři a obvodní lékaři nikoli.

  superkarma: 0 04.03.2015, 14:42:27
 4. [5] spavec [*]

  Mám pojišťovnu, kde lze nahlížet online do výpisu. Aktivovala jsem si i službu na upozornění přes SMS, když se mi blíží preventivní prohlídka. Vše mám v pořádku, dívám se pravidelně každých čtvrt roku.

  Sml16

  1. na komentář reaguje vladka321 — #6
  superkarma: 0 04.03.2015, 14:37:02
 5. avatar
  [4] zlato [*]

  Chodim tady v USA na prevencni prohlidky,zdravotni pojisteni je pekna palka....v cesku chodim take.

  superkarma: 0 04.03.2015, 14:26:44
 6. avatar
  [3] vladka321 [*]

  Já si o výpis žádám pravidelně a to i za svoji nezletilou dceru. Faktem je, že nesrovnalostí je jako máku a vždy mě překvapí, že se to tak lehce a pohodově řeší a vysvětluje. Respektive, vysvětlení dostanu hnedle, jakmile se zeptám, tedy bez prošetřování a vždy se jedná o překlep. Také bych takto chtěla pracovat.

  Pracuji a také vykazuji úřední protokoly a jednou, jedinkrát jsem se překlepla. Bylo z toho kárné řízení, vytýkací dopis, vrácení platu na předcházející předstupeň a na tři měsíce žádné prémie a to se světe div se nejednalo o překlep ve finanční, či lidské sféře. Jednalo se pouze o vnitřní podnikový protokol, který nešel nikam mimo podnik. A takto je u nás vše trestáno. Takže my opravdu kontrolujeme protokoly samy a i sobě navzájem, aby k takovému problému docházelo, co nejméně.

  Chci tím jen říci, že dokud si opravdu svoji práci nebudeme řádně kontrolovat a také si za ni zodpovídat, tak to stále v našem státě bude samý nešvar a nedokonalost!!!

  superkarma: 3 04.03.2015, 14:09:20
 7. [2] Violeta [*]

  Sml69O výpis jsem žádala minulý týden elektronickou poštou. Skutečně za dva dny jsem měla svůj výpis ve schránce a vše bylo v pořádku. Chodím pravidelně na prohlídky, přeci jen, už nejsem nejmladší a různé problémy se zdravím se hlásí.

  superkarma: 0 04.03.2015, 13:59:16
 8. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16právě minulý týden jsem byla na VZP a zároveň jsem si výpis vyžádala....

  superkarma: 0 04.03.2015, 13:42:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme