.

Jak by podle vás vypadal ideální stát? Jeden nový totiž právě vznikl a má být opravdu svobodný!

Novinky

Jak by podle vás vypadal ideální stát? Jeden nový totiž právě vznikl a má být opravdu svobodný!

Jste unavení českým veřejným životem a rádi byste pláchli co nejdále za hranice? A co třeba si aspoň na chvilku připustit, že byste mohli žít zcela jinde, podle svých vlastních pravidel! Láká vás, jako už v historii mnohé, tato myšlenka? Pak čtěte dále…

mapa

Kdo z nás by si na tamní poměry občas nezanadával. Větu s příměsí slastné anarchie „Kéž bych mohla žít jinde, podle svých pravidel!“ jistě vypustila z úst řada z nás. Co kdybychom ale vážně mohli mít „svůj“ stát, kde by si každý žil podle svého – takový malý Liberland, který je vám na dosah ruky právě ZDE. Založil jej Vít Jedlička, český občan a člen strany Svobodných - tudíž svobodný stát. Parlamentním listům prozradil, že o občanství v Liberlandu už žádají stovky lidí z celého světa.

Myslíte si, že si z vás děláme srandu? Pouhá představa vytvoření vlastního státu dle vašeho gusta je ale dosti lákavá myšlenka, nemyslíte? Chtěli byste jej? Pojďme si na chvíli hrát a řekněte nám: Jak by vypadal váš ideální Liberland?

Zdroj foto: Liberland

   
16.04.2015 - Redakční novinky - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Mickey Mouse [*]

  Rikina — #3 Jako občan "prý" nebudu muset platit daně. To znamená, že ten "stát" nebude součástí žádné bezcelní unie, zóny volného obchodu nebo dohody o zamezení dvojího zdanění. Takže nakonec budu potřebovat ještě druhé občanství, abych mohl cestovat a obchodovat do okolního světa. Sml80

  superkarma: 0 16.04.2015, 15:12:06
 2. [3] Rikina [*]

  Ovšem co na stránkách nezapomněli zveřejnit, je číslo účtu, kam se mají posílat příspěvky. Naprosto svobodně. Sml57 Tudy na to!

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #4
  superkarma: 0 16.04.2015, 14:48:26
 3. [2] Rikina [*]

  Ta ústava ovšem není zatím zveřejněna. Vůbec je tam toho celkem málo, co se člověk může o nově vzniklém státu dozvědět. Sml80 Zato je tam už řada diskuzí, a ty příspěvky, které jsou česky, vypovídají spíše o spoustě dohadů a chaosu, než že by byly něčím přínosné. Divný počin. Pán to asi myslel dobře, ale nějak se to zvrtlo. Možná měl zveřejňovat až později, až bude mít co... jestli bude mít co. Sml80 Zatím nevidím jediný důvod, proč by měl člověk chtít být občanem tamtéž.

  superkarma: 0 16.04.2015, 14:44:47
 4. avatar
  [1] Mickey Mouse [*]

  Hmm, tak tohle za stát nepovažuji. Je to jen taková humorná propaganda.

  Opravdový stát musí mít své představitele, kteří stát zastupují; musí mít své úřady, které za stát rozhodují; musí mít svá pravidla/zákony a také pořádkové síly, které na dodržování těch zákonů dohlížejí.

  Na stránkách Leberlandu se píše, že si vystačí jen s ústavou, úřady a pořádkové síly prý nepotřebují. Takže to nebude Liberland, ale opravdový divoký západ s neomezenou vládou silnějšího.

  superkarma: 1 16.04.2015, 14:13:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme