Snídaně

Jak by měla vypadat dobrá snídaně

bebeChcete sobě i své rodině dopřát zdravé mlsání? Dejte si ho hned po ránu! Prozradíme vám v několika bodech, jak by měla vypadat dobrá snídaně.

Snídat. Nejdůležitějším bodem snídaňového desatera je, aby snídaně vůbec proběhla. „Snídaně patří mezi nejdůležitější jídla dne. Po celonočním hladovění slouží k doplnění energie, takže kdo nesnídá, bude během dopoledne více unavený a méně výkonný. Lékařské studie navíc prokazují, že u lidí, kteří nesnídají, je větší pravděpodobnost vzniku nadváhy nebo obezity,“ říká nutriční terapeutka Mgr. Karolína Hlavatá. „Často nastává i situace, že se člověk nenasnídá, pak odbude i oběd a v druhé polovině dne se přejídá,“ uvedla odbornice na zdravou výživu.

Správné složení. Měly by být zastoupeny tři skupiny potravin a v neposlední řadě dostatek tekutin:

  • obiloviny - zdroj sacharidů, které dodávají energii a nerozpustnou vlákninu
  • ovoce nebo zelenina - zdroj vitaminů, minerálních látek a vlákniny
  • mléčný výrobek - zdroj bílkovin a vápníku
  • tekutina - důležitá pro hydrataci organismu

bebeSprávné množství. Snídaně je skutečně důležitým jídlem dne a měla by hradit 20-25 % z celkového energetického příjmu. Tomu přibližně odpovídá 1500-1800 kJ, samozřejmě záleží na celkovém příjmu energie.

Lákavý vzhled. Někdy se vám možná stává, že se vám nebo dětem do jídla moc nechce. Nemůžete se samozřejmě do jídla nutit, ale můžete vyzkoušet jednoduchou fintu. Protože často „jíme už očima", naaranžujte snídani tak, aby vypadala atraktivně. Hned bude chuť do jídla větší.

bebeTip Ženy-in: Nyní si můžete koupit BeBe Dobré Ráno ve zvýhodněném rodinném balení. V každém balení navíc najdete originální snídaňovou lžičku zdarma.

 

 

 

   
05.02.2010 - Zdravá snídaně - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme